1735רואים משם שומעים מכאן-סידרת סרטי אופרה-הרשון האידה מאת ורדי

הביצוע פסטיבל זלצבורג

1735האידה-פסטיבל זלצבורג
צילומים-יחצ'ן

חברת אלה קוב הפיקה סידרה של אופרות מבתי האופרה והפסטיבלים המובילים והמפורסמים בעולם.הסידרה תוצג בבתי הקולנוע בארץ והיא תכלול מופעי אופרה מצולמים בביצועים הגדולים והטובים ביותר הקיימים היום.
איכות ההקרנה והצליל יהיו מצוינים,הכל צולם על בימות אופרות הנחשבות לטובים בעולם וכל הסידרה תוצג בתדירות של בערך פעם בחודש.

הסידרה נפתחה,בטרום בכורה, היום עם האופרה האידה מאת ורדי .האופרה צולמה בפסטיבל זלצבורג בשנת 2017 והיום ניתנת הזדמנות לצופים בארץ לראות והנות מהאופרה המקסימה והידועה של ורדי בביצוע נהדר .התזמורת שהופיעה היתה התזמורת הפילהרמונית של וינה בניצוחו של המנצח המפורסם ריקרדו מוטי מאיטליה הנחשב לגדול המפרשים של ורדי היום.בתפקידים הראשיים הופיעו אנה נטרבקו בעלת קול הסופרן המעולה והמשחקת בצורה נהדרת.היא ביצעה את תפקיד האידה במטרופוליטן אופרה בניו יורק ומאז היא נחשבת למבצעת הטובה ביותר בתפקיד זה היום.בתפקידים הראשיים הופיעו גם פרנצסקו מלי הנהדר כרדמס,אקטרינה סמנצוק,לוקה סלסי ועוד וכן חברי מקהלת האופרה הלאומית של וינה שהיתה מקסימה הן באיכות שירתה והן בשילוב הנהדר של הקולות
קולותיהם של כל המבצעים היו מדרגה ראשונה וגרמו להנאה רבה לשומעים.
הבמאית היתה שירין נשאט מאירן המתגוררת בניו יורק .

האידה שראיתי היתה עם תרגום כיתוביות בעברית שתרגם וערך ישראל אובל המתרגם הקבוע של האופרה הישראלית שכל תרגום שלו הנו מלאכת מחשבת ויצירה שתענוג לקרוא.
כל שאר האופרות יהיו גם הן בתרגום לעברית.
איכות ההקרנה היתה נהדרת והכל ביחד נתן לצופים הרגשה שנמצאים ממש באולם אופרה.

החברה המביאה את הפרויקט מביאה את האופרות כדי לאפשר לקהל לראות אופרות באיכות מקסימה במחיר השוה לכולם לעומת כרטיס באולמי האופרות בארץ ובעולם.
המחיר לאופרות כאן יהיה 89 שקל עם הנחה למנויים.

בהמשך נוכל לשמוע בין שאר האופרות את כרמן מפסטיבל ברגנצה באוסטריה,את מקבת מבית האופרה הממלכתי של ברלין,חליל הקסם מפסטיבל זלצבורג,לוצ'יה די למרמור שתצולם השנה בוינה,טרובדור מארנה די ורונה,אורפאוס בשאול שתצולם השנה בפסטיבל זלצבורג,האיטלקיה באלגיר גם מזלצבורג,טורנדוט מטורינו ועוד.

הבמאית ביימה את האופרה בנימה קצת מודרנית -צורה שאנו לא רגילים לראות את האופרה כך.המוסיקה של ורדי כמובן לא שונתה אך ההתרחשויות השונות מושרים במקומות ועם הרכבים שלא רגילים לראות בהפקות עד כה.
התפאורה כולה מורכבת מקוים ישרים ונקיים של חומות וקירות והן התפאורה והן התלבושות לא מזכירים אפילו ברמז היכן העלילה מתרחשת.עיצבה את התפאורה טטיאנה ואן ואלסום

העלילה בקיצור נמרץ היא על נסיכה אתיופית שבויה במצריים המתאהבת במצביא מצרי בו גם חושקת אישה אחרת.הסוף נוגע ללב כאשר בוגדים במולדת למען האהבה המנצחת.

אם לשפוט לפי הרמה של האידה יש לצפות לחויה בלתי נשכחת מהאופרות הבאות שיוצגו.

האידה תוצג
ב11.3 בחיפה וכפר סבא
ב18.3בהרצליה ואשקלון
ב25.3בתא ובהוט סינמה קריון
ב31.3 בירושלים
כל ההקרנות בסינמטקים פרט להום סינמה ותיאטרון ירושלים.

לכל אוהבי האופרה ההקרנה היתה חוויה בלתי נשכחת.

לראות או לא לראות: המלצה חמה ביותר ומכל הלב לראות את האידה והמשך הסידרה וזאת לא רק לחובבי אופרה מושבעים.

נכתב על ידי elybikoret-אלי ליאון, 26/2/2019 19:41אלי ליאון
[email protected]

www.elybikoret.022.co.il

03-6856786
0542493488
עיתונאי-מבקר אמנות
תיאטרון,מחול,מוסיקה,קולנוע,פנאי

חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה

מבקר התרבות של אתרי דעתון והפורטל שלי

מבקר גם באתרים עסקים,ק. דה מרקר.תפוז.פרשן

Word press
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל