אסטרטגיית-על - מטפורה - למי שינהיג את חילוץ המדינה מממשלה רעה

אף אחד מהמחנה הלא לאומני – השמאל בפוליטיקה הישראלית - לא ניסח תכנית אסטרטגיית על – לחילוץ ישראל מהממשלה הרעה. אני שם נפשי הלא צעירה בכפי לנסח אסטרטגיה מטפורית למי שייטול על עצמו להנהיגה. צריך להגן על הישראליות!

אף אחד מהמחנה הלא לאומני – השמאל בפוליטיקה הישראלית - לא ניסח תכנית אסטרטגיית על – לחילוץ ישראל מהממשלה הרעה. אני שם נפש

אף אחד מהמחנה הלא לאומני – השמאל בפוליטיקה הישראלית - לא ניסח תכנית אסטרטגיית על – לחילוץ ישראל מהממשלה הרעה.
אני שם נפשי הלא צעירה בכפי לנסח אסטרטגיה מטפורית למי שייטול על עצמו להנהיגה. צריך להגן על הישראליות!
היעד: לנוע מהמצוי אל הרצוי - נורמליזציה במדינה מתוקנת
צבי י' כסה

תקציר התוכנית למחנה הלא לאומני לייסד את תנועת הדמוקרטיה החברתית (דמוק"חב) – הקואליציה הגדולה לנצח את הליכוד.

מטרת העל של הקואליציה הגדולה היא להחזיר את מגילת העצמאות כמתווה לתקומה הלאומית לנירמולו של הקיום היהודי הישראלי במדינתו – מודרנה (להישרדות) וסולידריות (לייחוד) .
עיקרי התוכנית

ז'בוטינסקי מתלונן לוייצמן: "הם מוחאים לי כפיים ולא מצביעים לי" עונה וייצמן: "כי אתה בניגוד לבן גוריון לא מציע להם מה לעשות". הדמוק"חב תציע להמונים מה לעשות.
פירדה לא מתחרה עם סוס מירוץ בהיפודרום. היא לוקחת אותו להרים בין הסלעים שם היא מנצחת. ההרים והסלעים הם מיכלול ההוויה של הדמוקרטיה הישראלית שאותה צריך לתקן אחרי עשרות שנות הליכוד שהפך לאומני.

על שניים אלה מוצעת התוכנית: על מה לעשות ועל ההיבדלות מהליכוד במלוא המגרש מהמדיניות והביטחון ועד הממשל, החברה והתרבות והישראליות.
המיוחד הוא ללכת עם האנשים הרבים בכל מרחבי הגאוגרפיה והדמוגרפיה לתקן את המעוות שכל הממשלות כשלו בו: לא עשו את שלושה היעדים הראויים:

הזדמנות לכולם – אחריות מכולם – חברה של כולם

על תיקון הכשל הזה תתחייב ותישפט הקואליציה הגדולה של "הדמוקרטיה החברתית" המוצעת כאן - קואליציה פתוחה לכל הישראלים הלא לאומנים ולכל הארגונים והעמותות וההתאגדויות הפועלים במדינה.

תוכנית העבודה עם הציבור על שלושה היעדים – הזדמנות... אחריות... חברה... תקויים בכל עיר ואזור. צוותים יפעלו ויפעילו רבים מאד על :
איך עושים הזדמנות לכולם בכל יישוב וכמובן ברמה הארצית הממלכתית;
איך מעצבים ונאבקים על אחריותיות מכולם בכל ישוב על ומוסדותיו והתארגנויות האזרחיות וברמה הממלכתית על זרועותיה בחוק ובמשפט וברווחה ובחינוך ובמדע.
איך עושים חברה של כולם – פריפריה ומרכז, נגישות למידע, סולמות למוביליות חברתית וכלכלית

השיח ציבורי
הנגשת התוכנית לקהל – להלהיב דימיון בישראלים שאפשר מדינה אחרת וחברה ישראלית כפי שראויה להיות. באין חזון ייפרע עם; באין דימיון ייפרען 8 מיליון.
הפרסום ירוץ ברמה הכללית בכל מסלולי המדיה. במקביל ייפרסו בארץ פרלמנטים פתוחים לקהל לבוא לדון איך עושים הזדמנות לכולם – אחריות מכולם – חברה של כולם.

התנאי ההכרחי לנ"ל הוא להשתחרר מקללת הכיבוש שנשבינו לה
האקסיומה המדינית, התרבותית, המוסרית, היהודית וההיתכנותית
אדם לא שולט באדם; עם לא שולט בעם; מדינה כל תושביה אזרחים – דמוקרטיה!
המשימה המסכמת הגורלית היא לשכנע את התומכים בתוכנית המתאר של הדמוק"חב כי התנאי ההכרחי הוא לפרוש בחוכמה מקללת הכיבוש והשליטה במיליונים עשוקי זכויות ומשאבים. להציג תוכנית מדינית וביטחונית אל השלום עם הפלשתינים והמדינות הערביות המציעות לנו מו"מ לשלום כנגד ויתור על 5,000 קמ"ר.
ב – 3500 שנה העם היהודי לא שלט על עם אחר.

הליכה לבחירות – זו התכלית של הדמוק"חב – גיבוש המאמץ דלעיל לתבנית ההתארגנות לבחירות ייעשה במועדו המבטיח.
מגיעה לנו ממשלה אחרת, מדינה מתוקנת, וישראליות של מודרנה עם סולידריות.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל