(טז) בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפעל

ספר תהילים, פרק ז' קובע: "בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ, וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל. יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ, וְעַל קָדְקֳדוֹ חֲמָסוֹ יֵרֵד" כל אדם המבין עברית מבין שמדובר על הרע שנופל על אדם המשתדל להכשיל את חברו - בימים אלה רבים האנשים שאחרי הבחירות הרוע שלהם יתפוצץ בחצר ביתם.

בעתיד הקרוב: נתניהו יהיה ראש הממשלה. אחריו יהיה ניר ברקת.

"בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ, וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל. יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ, וְעַל קָדְקֳדוֹ חָמְסוּ יָרַד"


מאת: יגאל בור

ספר תהילים, פרק ז' קובע: "בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ, וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל. יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ, וְעַל קָדְקֳדוֹ חָמְסוּ יָרַד"
כָּל אָדָם הַמֵבִין עִבְרִית מֵבִין שֶׁמְדוּבָּר עַל הָרַע שֶׁנוֹפֵל עַל אָדָם הַמִשְׁתַדֵל לְהַכְשִׁיל אֶת חֲבֵרוֹ - בַּיָמִים אֵלֶה רַבִּים הָאֲנָשִׁים שֶׁאַחֲרֵי הַבְּחִירוֹת הָרוֹעַ שֶׁלָהֶם יִתְפּוֹצֵץ בַּחֲצַר בֵּיתָם.
הָעָם בְיִשְׂרָאֵל מֵקִיא אֶת מֵעָיו לַמַשְׁמָע "הַמַחְמָאוֹת" שֶׁרַבִּים "מֵהַמִתְנַדְבִים" לְהִיבָּחֵר לַכְּנֶסֶת זוֹרְקִים עַל אֲנָשִׁים שֶׁהֵם רוֹאִים בָּהֶם מִתְחָרִים עַל הַסָפֵק-כִּיסֵא שֶׁמַמְתִין לָהֶם בְּקִרְיַת הַכְּנֶסֶת.
ההשמצות עפות בקצב הבלונים המתפוצצים מעזה, והם מתפזרים על כל הנבחרים מכל ישובי-עוטף-הכנסת.
כל הקצינים שמקבלים פנסיות מכובדות ממשרד הביטחון, יורים אש ירוקה לכיוון המפקד שלהם אשר הם ליקקו את ישבנו המיוחס כאשר היה המפקד שלהם, השר שלהם, והמתחרה שלהם.
אף לא אחד מהם מבין בפוליטיקה מקומית, אזורית ובין-לאומית. אף לא אחד מהם מבין בכלכלה, ולאף אחד את תוכנית טובה לניהול המדינה, אבל כולם מוכנים לנסות... על בשרנו.
אף לא אחד מהרמט"כלים המשוחררים מפרגן למהנדס הביטחון, יחסים עם מדינות ערב, המנהיג הבלתי מעורער של המאבק בנשק האטומי שאיראן מפתחת. המנהיג שכל מנהיגי אירופה, ארצות-אמריקה ואפריקה מבקרים במשרדו לפחות אחד בשבוע, אף לא אחד פיתח יחסים עם מנהיגי העדות והעיריות במדינה, אף לא אחד בא למפגשים בין לאומיים שהם הדובר הגדול ביותר הוא בנימין נתניהו. אף לא אחד מהם טרח לקיים יחסים קרובים על מנהיגי העולם. והם משתינים דם וצואה לכיוון הטוב שבמועמדים לראשות הממשלה.


מה צופן העתיד שלאחר הבחירות:

מה צופן העת יד שלאחר הבחירות:


א. תוצאות הבחירות יהיו אכזבה למרבית המפלגות.

ב. ראש הממשלה הבא יהיה ביבי נתניהו – לעוד קדנציה אחת ואחרונה.

ג. נִיר בָּרֶקֶת (רָצוּי שֶׁיְשֵׁנָה בָּרְקַת לֶבָּרֶקֶת) יִבְנֶה קַרְיֵירָה מוּצְלַחַת. הוּא יַעֲבוֹד קָשֶׁה, הוּא יִזוֹם, הוּא יִתְמוֹך הוּא יַנְהִיג וְהוּא יִהְיֶה בִּיחָסִים טוֹבִים עִם כּוּלָם.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
נִיר בָּרֶקֶת יִהְיֶה רֹאשׁ הַמֶמְשָׁלָה שֶׁלְאַחַר נְתַנְיָהוּ.
____________________________________________________________________________________________________
ד. בְּכַמָה מִפְלָגוֹת יָקוּמוּ אֲנָשִׁים שֶׁיִבְנוּ לְעַצְמָם תַדְמִית אֶזְרָחִית טוֹבָה.
• הֵם יִתְמְכוּ בְּחוּקִים טוֹבִים וּנְחוּצִים, הֵם יְקַבְּלוּ עַל עַצְמָם שְׁלִיחוֹיוֹת-יִיצוּג בְּכָל הַתְחוּמִים הַחֲשׁוּבִים.
• הֵם יִהְיוּ מְעוֹרָבִים בִּפְרוֹיֶקְטִים חֲשׁוּבִים כְּמוֹ סְלִילַת-מְסִילוֹת רַכֶּבֶת, הַמְתָקַת-מַיִם לַשִׁיקוּם הַיַרְדֵן, שְׂדֵה-תְעוּפָה בֵּין לְאוּמִי חָדָשׁ בַּנֶגֶב בַּשִׁיתוּף עִם מְדִינַת יַרְדֵן.
• הֵם יְקַדְמוּ תכניות לַחִינוּךְ-בַּמִשְׁפָּחָה וּבִקְהִילָה. הם יקימו מוסד לתכנון תכניות לימוד עתידיות תוך דגש על פיתוח היכולות ללימוד עצמאי של "מקצועות- העתיד".
• כל מי יצליח להגשים את התפיסה הזאת יהיה בצוותּ הַשַׂרִים שֶׁל נִיר בָּרֶקֶת בקדנציה שלאחר הקדנציה הקרובה.
בעשור הבא העולם ישנה פניו באירופה, ברוסיה ובמזרח התיכון.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל