דונם פה דונם שם

כשאתה מתבגר אתה מגלה על עצמך דברים שלא ידעת על קיומם קודם, לדוגמא: שערות בגב, אוזנים וישבן, כן, ישבן. ובאותו הזמן שהן גדלות בגב הן נושרות ממקומות ישנים - הראש.

איזה סיוט, איזה חלום בלהות חלמתי......
בלילה חלמתי שצומחות לי שערות על הגב …...קמתי מזיעה בכל חלקי הגוף. הזיעה ירדה לי ונתפסה במקומות מוצנעים , קיפצתי מהמיטה מבוהל !!!!!!!! לי שערות בגב??? לא יכול להיות !! שנים התהדרתי בגוף חלק (יחסית), מאיפה הגיע לי הסיוט הזה? לחלום שלי יש שערות .
אבל בכל זאת אני לא כזה צעיר ויתכן שיש צורך לעשות בדיקה מעמיקה לגוף. נכון לגיל 40 ,לקחתי מראה, נעמדתי מולה והתחלתי לבצע סריקה , בעין לא מזויינת נראה לי שהגב שלי חלק, נרגעתי! נשמתי לרווחה, לקחתי נשימה ארוכה, סובבתי את הראש אבל אז פתאום ראיתי שערה בודדה וארוכה. "ללללאאאאאא", זעקת שבר יצאה לי מהפה, ללאאאא, דוקא לי?! אני לא מאמין, מה זה השערה הזאת נעמדה לה במרכז הגב, ללא תנועה וללא תמורה.
ככה סתם עומדת לה שערה חצי עצובה, נפולה כלפי מטה, בודדה כמו עץ אחרון בחורשה שרופה, פנים נפולות על גב חלק. אם פולי מהגשש היה חי, הוא היא אומר במבטא רומני: "מה יש לה לעשות פה? איזה אינטרס יש לה לצמוח פה במרכז הגב בחום הזה של ספטמבר?", אבל הוא לא פה והיא כן.

האישה נכנסה בריצה לחדר הרחצה, "מה קרה??? מה קרה??", שאלה בלחץ, "מה היתה הצעקה?".
"כלום, נזכרתי שאני נשוי", עניתי בבדיחות הדעת, "סתם, גדלה לי שערה על הגב, תראי, ממש פה", הצבעתי לכיוון נקודה זהירה ומרכזית במרכז הגב. "אפילו חלמתי על זה בלילה", המשכתי להתבכיין.
"אתה לא נורמלי, הבהלת אתי עם הצעקה. בסך הכל שערה, חשבתי רוצח מסתובב בבית. רגע..." נעצרה האישה, "יש פה אחת ועוד אחת איזה קטע יש לך שערות, כמה שערות בגב".
״את צוחקת, אאאה? מרוצה מעצמך. תחפשי איפה יש עוד?"
בזמן שהיא מחפשת נזכרתי ביום ההולדת האחרון שלי. חבר לחש לי: 'עכשיו תראה ששערות מתחילות לגדול במקומות מוזרים (עשה לי עין הרע)'.
"תרגע", לחשה לי האישה, "הכל בסדר. יש פה אחת, שם אחת, בכתף אחת".
"תורידי אותם מהר!", אני פוקד עליה, "שאני לא אראה זכר לקיומם".
"אתה כמו כוסית, כולה שערות. אולי התבגרת סוף סוף?!"
נעמדתי מול המראה, עיניי מתרוצצות לאורכו ולרחובו של הגוף. אני עוד חלק, ניסיתי להרגיע את עצמי, נכון שבחזה אני מטופל בלייזר, אבל יתר הגוף חלק היה וככה נשאר. אבל בכל זאת משהו השתנה בשנה האחרונה, משהו קרה, מספר שערות נתפסו לי על הגב ועוד כמה התגלו בשיפולי הישבן, שזה מאוד מרגיז ואפילו מצאתי שערה קטנה על האוזן. כן, על האוזן. רק שמעולם לא ידעתי ששערות גדלות על האוזן, אולי זה סימן שהם בעליה לכיוון הראש חזרה? אולי הן עושות "עליה"? וואי, זה יכול להיות טוב. מזמן לא העברתי מסרק על הראש. אויי איך אני מתגעגע להבריש את הבלורית, לצאת מהמים מהבריכה ולנפנף את השיער הרטוב לצדדים.
"היי", מכה בעורף, "תתעורר!",  אומרת האישה. "תתעורר, לשם (לראש) הן לא חוזרות". הן פשוט החליטו לצאת. קיבלת כמה שנים פטור,  זה לא אומר שזה לנצח.
איך היא יודעת להרוס שמחות. ככה זה הנשים, הן יכולות להריח גבר שמח ומייד להופיע ….זה כבר יהרוס את השמחה. כבר הייתי בטוח שאני נשאר צעיר וחלק לנצח, אולי לנצח זה מוגזם, אבל עכשיו זה קצת מוקדם. מה גם לא צעיר וגם לא חלק ,עוד לא עשיתי לעצמי הכנה נפשית לצמיחה של שיער גוף, אפשר הערכה של כמה שנים?!

אולי הייתי צריך לקרוא לטור: סערה בכוס תה....

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל