התחביב שלכם שווה כסף און ליין. פרק שני בסדרה כסף קל באינטרנט

חובבי צילום, אופנה, קריאה, שחמט, טוויטר, השקעות, איביי, אמזון אמנות, בישול וכדומה, מאמר זה נועד לכם.

בפתח מאמרי, אקדים ואומר כי ייצור הכנסה און ליין אפשרי וניתן לעשיה. ניתן לעסוק בדבר באופן חלטוריסטי כמקור הכנסה צדדי, או לחילופין, במקצועיות כמקור הכנסה עיקרי עד לכדי התעשרות, והעסקת עובדים עבורך. הצלחה, כפי שציינתי במאמר הראשון בסדרה, היא תוצאה של הפועל. אולם לכל אחד ואחת מאיתנו מדדים אחרים למונח הצלחה, ועל כן, היו אתם בעלי ההחלטה לגבי הגדרתם למונח הצלחה.

מרבית האפשרויות המובאות בפניכם במאמר זה עוסקות בחלטורות שלא נדרש ידע מקיף ונרחב בשיווק לשם עיסוקכם בם. הרשימה אמנם מגוונת, אולם הינה בהחלט חלקית, ומטרתה לחשוף בפניכם ולו על קצה המזלג אין כוח הקניה והמכירה און ליין.

1. השקעות:
ישנן מגוון אפליקציות המאפשרות ביצוע השקעות וזאת מבלי שנזקק לכך תואר אקדמאי או הבנה ברמה של בנקאי. סכום התחלתי יכול להיות חמישה דולרים בלבד, וזה יאפשר לכם התנסות ולמידה מבלי חשש. בחירת ההשקעה נעשה בשיתוף מלא שלכם. שיטת ההשקעה מתבצעת כך שהאפליקציה מסייעת לכם בבחירת תיקי ההשקעה, וניתוב ההשקעה על פי נושאים או עיניינים בהם אתם מאמינים או תומכים ובוחרים. כעת עיקבו אחר התוצאות והרווחים והגדילו או הקטינו את השקעתכם בהתאם לתשואות ולרצונכם. אפליקציה לדוגמה של השקעה בסגנון הפני היא Stash.

2. לשון והגהה:
אם אתם בעלי עין חדה וידע בדקדוק, עיצוב והגהה, תחום זה מיועד לכם. ניתן לעסוק בזה לשם אתגר והנאה עם שכר בצד העבודה, אולם בהחלט ניתן להפוך תחביב זה למקור הכנסה אם אתה זריז ומקצוען. העבודה מתבצעת מהבית, וככל שמספר הדפים עולה, כך גם ההכנסה מהעבודה (למרות שמסווג תחת חלטורה, תחום זה בעל יכולת ייצור הכנסה של מעל שכר המינימום לשעה).

3. צפיה בסרטונים:
חובבי היוטיוב, זמן להרוויח מצפיה. ישנן אפליקציות המשלמות עבור צפיה בתכנים וסרטונים. אתם למעשה יכולים להפעיל מגוון מכשירים בו זמנית, אם מחשב נייד, מחשב ביתי וכדומה, ולתת לסרטונים לרוץ בזמן שאתם עוסקים בבישול, אפיה או כל עניין אחר באותו זמן. האפליקציה תשלם לכם בעבור ההרצה. דוגמה לאפליקציה מסוג זה היא Swagbucks.

4. הערכת אתרים:
אפליקציה זו משלמת בכל סוף שבוע עבור איבחון והערכת אתרי אינטרנט, ומתן חוות דעת על אפליקציות חדשות. דוגמה לאפליקציה מסוג זה היא UserTesting.

5. סחר ברישום שמות מתחם (Domain Name):
לרוב בעבור פרוטות ניתן לרכוש שמות מתחם עסקים ואתרים בעלי פוטנציאל, ולמוכרם בעבור סכום גבוה מסכום הקניה. ניתן גם לרכוש אתרים פעילים כגון של בלוגיסטים אשר יש להם הכנסה נוכחית ממפרסמים באתר, אולם אשר אינם פעילים או אשר אינם מעוניינים לחדש ולעדכן אותם (בעניין זה אציין כי com. בעל ערך גבוה יותר ממקביליו net. וכדומה). דוגמה לאפליקציה מסוג זה היא Flippa.

6. סירטונים:
פלטפורמה משעשעת זו תחילתה בתחביב אותו תפתחו ותרחיבו ביו טיוב. לצורך הדגמה, חובב בעלי חיים היוצר ומעלה סירטונים המושכים אליהם צופים יכול להפוך את תחביבו להכנסה צדדית, ואם מעט השקעה, דמיון מפותח, והתמדה לאורך זמן, סרטונים אלו יכולים להפוך למייצרי פרנסה (פה אפרט ואציין שכדי להגדיל את נתח הרווחים מומלץ להסתייע בשיטות להרחבת קהל היעד ומיקודן בסירטון שלך, פרטים נוספים בעניין קהל יעד בפרק הבא).

7. חובבי ומקצועני משחק השח-מט:
חובבנים, הידע שלכם שווה בממוצע כ $20.00 לשעה, והמקצוענים ביניכם יכולים להרוויח בין 30$-$50 דולרים לשעה בעבור לימוד והדרכה של מתחילים, והכל מהבית און ליין (האתר דרכו תלמדו יגבה מכם עמלה בעבור החיבור עם התלמיד החדש). דוגמה לאפליקציה מסוג זה היא WyzAnt.

8. אופנה:
חילופי עונות, חילופי אופנות, או כל סיבה שמעודדת אתכם לחדש את הגרדרובה היא דרך מצויינת לייצר הכנסה צדדית מפריטים שלבכם אינו חפץ בם יותר. ישנם מגוון אתרים דרכם ניתן למכור את אמתחתכם ליד שניה, ופייס בוק הינו ללא ספק בין המובילים. כנסו לאתרים, זפזפו, ׳יראו והשוו מחירים, ורק אחר-כך הציגו את המוצר שלכם למכירה. תתפלאו אבל לכל מוצר יש דרישה, תיק, חגורה, נעל של יצרן מפורסם, שמלת ערב, בגדי תינוקות, לכל המוצרים קיימת דרישה (ישנם מוכרים אשר מקדמים מכירות עבור חבריהם, שכניהם ובני משפחתם תמורת אחוז מסכום המכירה, הכל תלוי בגישה, ופרטים נוספים על כך בפרק הבא).

9. ציוצים:
חברות שיווק משלמות עבור ציוצים לקידום מוצרים. אם אתה מצייץ קבוע ויש לך מס מכובד של עוקבים, תוכל להרוויח כ $25 לציוץ. ככל שקהל הציונים שלך גדול יותר, כך תוכל לנקוב בסכום גבוה יותר לכל ציוץ שלך. דוגמה לאפליקציה מסוג זה היא PaidPerTweet.

10. אומנות ויצירה:
זה הזמן להוציא מהמגירה את עבודות היצירה שלך, לשווק אותן ולייצר הכנסה צדדית מההובי שלך. לעבודות יצירה כגון הרכבת תכשיטים, ציורים, הכנת כרטיסי ברכה, צילומים וכדומה, נמכרים כל יום און ליין, ולכל יצירה יש קונה. ציוד חובה הוא מצלמה באמצעותה תצלם את עבודת היצירה שלך באופן מחמיא וממספר זוויות, ומעט דמיון וכושר כתיבה לתאר את המוצר באופן שיעורר בלקוח הפונטנציאל להיות הבעלים המאושר של היצירה שלך. אחת מפלטפורמת הקיימות בנושא קידום יצירות און ליין היא Etsy, שאמנם תגבה עמלה עבור קידום המכירה, אולם תהווה עבורכם מקפצה.

11. אמזון:
לענקית השיווק אמזון נדרשים בני-אנוש לבצע פעולות שנדרשת אינטליגנציה אנושית משום שאין הן ניתנות למימוש באמצעות אינטליגנציה מלאכותית. התשלום הוא עבור זמנכם לבחור תמונה או להגיב על סקר שהענקית נזקקת כדי להגביר מכירה וכדומה. בעניין זה, השקיעו מעט זמן במחקר מקדים ללמוד אילו סוגים של עיסוקים ייצרו עבורכם את ההכנסה הגבוהה, ביותר שכן חלק מהעבודות משלמות סכום זעום יחסית. בירור ומחקר קודם ישתלמו. ידוע כי ניתן לייצר כ $100 לשבוע, או יותר, תלוי במלאכה בה תעסקו באמזון. העזר באתר כגון Reddit threads לצורך בירור מקיף יותר של מגוון העבודות הנדרש ואינפורמציה לגבי אי אלו מהאפשרויות רווחי יותר.

12. צילום:
חובבי הצילום שבנינו, לפניכם דרך קלה לייצר הכנסה מהכישרון שלכם. ביצוע המלאכה קל, העלו תמונות שלכם לאתר, ובכל פעם שיצירתכם תמכר תרוויחו $5 בממוצע, כאשר אותה תמונה יכולה להימכר הרבה יותר פעמים מפעם אחת, ובכך תמונה אחת יכולה להניב בקלות תשואה של מאות דולרים. פלטפורמה לדוגמה היא Foap.

13. חובבי האגירה והאיסוף:
האם אתם אספנים בנשמה? אופציה זו מיועדת לכם. הציעו כל מה שאספתם ואגרתם למכירה. תתפלאו עד כמה יש דרישה למטען של טלפון משנת ייצור ישנה, או לכלי מטבח אוטנטי שעבר מן העולם והוחלף במכונה חכמה, ופה אציין כי הקטגוריה הזו אינה מוגבלת וכוללת בחובה כל אביזר שנמצא באמתחת שלכם על תקן שומר מקום ואוגר אבק.

14. חובבי תרבות, ספורט ומופעים:
האם אתם מנויים על אתרי מכירת כרטיסים למופעים, האם אתם נמשכים למדורי התרבות ולוחות האירועים השבועיים?, אם מופעי תרבות הם התחביב האהוב עליכם, הפכו את הידע לשכם בתחום לערוץ המייצר הכנסה צדדית. התחילו ברכש של זוג כרטיסים לאירוע שאתם בטוחים שיימכר במהירה, המתינו עד שמכירת הכרטיסים תסתיים, והציעו את הכרטיסים שלכם למכירה בפלטפורמות המיועדות לכך, במחיר הגבוה מהמחיר בו נמכר כשיצא למכירה. אמנם הפלטפורמה תגבה עמלה מהמכירה, אולם לאחר שתמכרו את זוג הכרטיסים הראשונים ברווח, תוכלו להגדיל את מספר הכרטיסים שתציעו למכירה. הערה חשובה: בידקו את חוקי הסחר והשיווק בתחום זה בארץ מגוריכם לפני שתיסחרו בכרטיסים.

להתראות בפרק הבא בסדרה.

בברכת הנאה בכל מעשה ידיכם,
יפה מזרחי


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל