ביקורת סרט: אסירים - (Prisoners)

מקום/שנה: ארה"ב, 2013, 146 דקות, אנגלית. ז'אנר: דרמה, מתח. תאריך יציאה לאקרנים: 19.9.2013. שחקנים: יו ג׳קמן, ג׳ק ג׳ילנהול, פול דון, ויולה דיוס.

לפני 24 ימים בדיוק קניתי כרטיסים לסרט ׳לזמן את הרוע׳ ברב-חן שבקניון איילון ברמת גן (סרט טוב בפני עצמו). אבל רגע, ׳לזמן את הרוע׳ לא הנושא. לא הפעם.


לפני הקרנת אותו הסרט, פורסמו טריילרים לסרטים שצריכים להגיע לאקרנים ממש בקרוב, בהמשך שודרו עוד כמה פרסומות מיותרות, ובסוף, האזהרה שלא איחרה לבוא – כל יושבי האולם התבקשו לכבות את הסלולר או לפחות להגדיר על שקט.

למען גילוי נאות, ברגע שראיתי את הטריילר המסוים הזה, תחילה הוא שבה ומשך את תשומת הלב שלי, ובסופו אמרתי משפט כמו ׳מה חשב לעצמו אותו עורך שיצר את הטריילר? טריילר פשוט גרוע. יותר מדי פרטים התגלו בו', ואני, בנוסף לעובדה שמגדירה אותי חובבת סרטי קולנוע מושבעת,
אני מחשיבה עצמי לציידת טריילרים מומחית. ובאותו רגע, לא היה לי מקום לחשוב שטעיתי באבחנה. ולא ממקום התנשאות חלילה, אלא ממקום של ניסיון.

אחרי שעברנו את פתח האולם מבעד למתחם ה-VIP הרווי ועמוס באוכל וקינוחים שלא היה מביישים שום ׳מנה מותרת׳ מתפריט הדיאטה של חלי ממן, וצפייה מרתקת של מעל שעתיים עם התכווצות אל תוך הכורסא המתכווננת האדומה ושמיכת הפליז שחולקה במהלך הסרט, אני מתנצלת בפני אותו עורך טריילר התנצלות כנה ואמיתית. ובאותה נשימה אני אכתוב שזהו אחד הסרטים היותר טובים שראיתי.

הסרט מספר על היעלמות בתו של קלר דובר, נגר במקצועו וחברתה הטובה במהלך חג ההודיה. באותו רגע נפתחת חקירה ומסע חיפושים אחר שתי הבנות, גורמים משטרתיים ומתנדבים נרתמו מיד לעזרה. במהלך החקירה, הבלש לוקי הגיע אל חשוד מרכזי אך ללא כל הוכחה ממשית לקשירתו לחטיפה. לאחר שפרשת ההיעלמות נמשכת ומגיעה למבוי סתום, האב וחברו הטוב (אביה של הילדה הנוספת שנחטפה) החליטו לקחת את החוק לידיים ולכלוא את קצה החוט היחידי שהחשיבו כסיכוי למציאת הבנות.

בזכות אותה העלילה עם הפוטנציאל הענק שתורגם באופן גאוני לסרט קולנוע, בזכות צוות שחקנים מרשים, בזכות האותנטיות, איכות ההברקה, אופן המקסום, יכולת יצירת המתח הזה שלא התפוגג ולו לרגע, בלי שום חור בעלילה שנותר עם סימן שאלה פתוח, וכמובן, המשחק של יו ג'קמן שבהחלט שיקף את שנות הניסיון שלו על המסך לטובה, ׳האסירים׳ יכול בשקט להיחשב סרט אדיר. 146 דקות שלמות שהצדיקו כל שניה.

תזמינו לעצמכם כרטיסים. עדיף באינטרנט – ככה תתפסו מקום שווה. שורה אחרונה ובאמצע.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל