"ישראל ביתנו" היא הבית החדש של הגמלאים

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, פורש כנפיו על ציבור הגמלאים לאחר שנכרתה ברית בין מפלגתו לבין מועצת האזרחים הוותיקים.

במפגש שנערך אתמול (15.8.2019) בין ח"כ ליברמן עם מועצת האזרחים הוותיקים בראשותו של צביקה מיכאלי סוכם על תמיכת המועצה במפלגת "ישראל ביתנו" בבחירות לכנסת ה-22.
בבחירות מועד ב' של שנת 2019 לא מתמודדת מפלגת גמלאים כל שהיא, לאחר שבמועד א' בבחירות לכנסת ה-21 נחלו 2 מפלגות גמלאים תבוסה מחפירה.

במפגש אתמול לקח חלק שרגא ברוש יו"ר נשיא איגוד התעשיינים שסיפר על יוזמתו ותרומתו בסך של מיליארד וחצי שקלים למען הקשישים לחיים בכבוד, כאשר המדינה נדרשת לממן אותו סכום. אף נציג מהממשלה לא חזר אליו בנושא למרות ההבטחות. היחיד שהרים את הכפפה היה ח"כ ליברמן."קיבלתי טלפון מאיווט שאמר לי 'תשמע יש לנו כסף בהסכמים הקואליציוניים המיועד לקשישים. אם האוצר אין לו את המיליארד וחצי שקל להשלים את המיליארד וחצי שלכם, הנה 900 מיליון ₪ שלנו'. אתם יודעים, פוליטיקאים זה דבר שאנו נוטים לא להאמין להם. אבל לא איווט. לכן אני פה"

נכח במפגש גם המוסיקאי ננסי ברנדס שפנה לח"כ ליברמן וציין בפניו: "יש הרבה אמנים שאין להם דבר. אני ברוך השם עובד והכל בסדר, אבל יש לי הרבה חברים שפושטים את הרגל".

ח"כ ליברמן אמר בדבריו שבעיות הגמלאים ניתנות לפתרון אך הבעיה היא תמיד סדר העדיפויות: "יש 20% גמלאים שחיים מהבטחת הכנסה וקצבת זקנה בלבד. מדובר באוכלוסיה של יותר ממיליון איש. יש פתרונות אך הבעיה היא תמיד סדר העדיפויות". הוא הלין על כך שאין בועדת סל התרופות נציג גמלאים על מנת להגדיר את צרכיו הרפואיות של זוג גמלאים. ואכן במצע של ישראל ביתנו בפרק הגמלאים ישנה דרישה כי יהיה: "מינוי קבע של נציג גמלאים בוועדת סל התרופות ובכל ועדה רשמית העוסקת בגיל השלישי".

צילום: יעקב סליטן


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל