עובדים עלינו!!!

נערים היינו וגם זקנו ועדיין עלינו לקבוע שהתעמולה הערבית מנסה לעבוד עלינו כפי שהיא עובדת על העולם. כך מתפרשות בעיני הבוחן את אירועי הפח"ע האחרונים הפעילויות של יושבי המוקטעה מחד ומנהלי הבונקר שמתחת לבית החולים א שיפה בעזה.

כבר הבאנו כאן את הדוגמאות לשימוש במושג "החייל המשוגע שעל החומה", אך נחזור על כך: בכל פעם שהיה פרץ יריות מחומת העיר העתיקה בירושלים לעבר תושבי ירושלים המערבית ופגיעה בהם, טענו נציגי ירדן בועש"נ (ועדת שביתת הנשק שהייתה משותפת לירדן, ישראל והאו"מ) בתארו את האירועים מהצד הירדני. בשנות השבעים של המאה הקודמת ראש ארגון המחבלים פת"ח שחש פתאום שהעולם נגדו, כולל מי שאימן את מחבליו בחצי האי קרים ומדינות ערביות כולל המלך חוסיין ואחרים, הלך והקים את ספטמבר השחור (האב החורג של כח 17 בן הדוד של "המדוכאים עלי אדמות" ועוד עד ימינו כשאנו מדברים על "קבוצות הצעירים הרעבים" "הבודדים", "הנוער הפלסטיני" וכד' בעזה כמו גם "המפגע הבודד"=למרות שמינוח זה הוא המצאה של דוברי צה"ל.

כאן המקום להבהיר את שכתבתי לעיל: גם "המפגע הבודד" מקור חינוכו הצבאי=חבלני הנו במסגד כלשהו (כולל מסגדי הר הבית) בהם אנשי הווקף מחד והאימאמים המנצחים על אומנות הדרשה האסלאמית וההסתה במסגדים בימי שישי מאידך.

אין ספק בדבר שיחיא סינוואר וקודמו איסמאעיל הנייה יעשו הכל לשמר את המצב הנזיל בגבול עם הרצועה כדי ללחוץ על ישראל להגיע לפשרות, ומשנגיע לפשרות תתגלה לפנינו דרישה חדשה. כרגע הדרישה להגיע להסכם הבנות, לאחריה תגענה דרישות חדשות להתיר העברת חומרים שישראל מונעת הכנסתם לרצועה מסיבות מובנות. בד בבד מבינים אנשי החמאס שבנושא "מעדות יום השישי"="צעדות השיבה" הם מיצו את יכולותיהם וצריך טריגר חדש שיפעיל מהומה. גם נציגי המודיעין המצרי המנהלים את המו"מ עם ישראל הבהירו לאנשי החמאס שהם מותחים את החבל יתר על המידה. עם כל זאת יש להדגיש את העובדה שהתגובה של צה"ל לניסיונות החדירה הייתה פגיעה מסיבית בשני אתרי מנהרה, כנראה כתגובה לדבריו של האסיר לשעבר יחיא סינוואר שהזכיר רק לפני כשבוע ביום ט באב שלנו, כי פרוייקט המנהרות של חמאס ממשיך לפעול...

אך נשוב לרגע למוקטעה. המצב שם כשאבו מאזן הזקן ממשיך להתנהג כאילו כל הזמן עוד לפניו למרות שבימיו הוא לא יראה את מה שהוא מייחל לו. דהיינו זכות השיבה וביטל איחודה של ירושלים והכרזתה כבירת ישראל כשם לחוסר רצונו להכריז על הכרה במדינת ישראל כמדינת היהודים. המתנתו לחילופי שלטון בישראל לא מביאה בחשבון שרוב רובו של העם היהודי היושב בציון ממזמן לא מצויים בצידה השמאלי של המפה הפוליטית. כך שטחו עיניו מראות את המפה האמיתית. גם כשיסתלק מהבמה צפויה לתושביה המוסלמים של שומרון ויהודה מאבק דמים לגבי מי יחזיק במוסרות השלטון האוטונומי שלהם.

ומשהו בסגנון "איפכא מסתברא" או "הפוך על הפוך": האם קיימת אפשרות שכל החימום שמחמם יחיא סינוואר את המצב הן ביו"ש והן בעזה הוא בגלל הגעתם של המזומנים הקטאריים לעזה? האם כוונת ההסלמה ליצור לחץ על ישראל וקטאר שידאגו להעברת עוד מזומנים לרצועה? או אולי לפגוע במספר ציפורים באמצעות כדור אחד דהיינו קבוצות לא ממושמעות מבצעות פיגועים, ישראל מגיבה בחומרה, כוחות הג'יאהד האיסלאמי; הסלאפים; ארגוני השחרור למיניהם ומפגעים בודדים מגיבים ויש הסלמה ואז יחיא סינוואר יחד עם מורו ורבו איסמאעיל הנייה קוצרים האהדה בקהיר ובמדינות אירופה? ליושב במרומים פתרונים.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל