יאיר לפיד נצר לשושלת רבנים ושנאתו התהומית לציבור החרדים

חיצי הלעג השנאה והבוז שיאיר לפיד מפגין כלפי החרדים, אינם מזכירים תקופות אפלות בהיסטורית האנטישמיות כלפי היהודים, הם זהין לחלוטין לאותם אמירות אנטישמיות כלפי יהודים מאז ומתמיד. יאיר לפיד הינו נצר לשושלת רבנים מפורסמת מרומניה, שנמנו על חסידי ויז'ניץ. סבא רבא שלו הרב שלמה זלמן קליין זצ"ל מחסידי ויזניץ שימש כרב בעיירה בטרנסילבניה במאה הקודמת,

יאיר לפיד נלחם מלחמת חורמה בציבור החרדים על כל מגזריו, ולא חוסך שבטו ולשונו לחבוט בהם ככל העולה על רוחו, כולל אמירות רעילות, רוויות שנאה, לעג, יהירות, ובוז. כמו כל החוכמה התבונה הנאורות התכנסה באמתחתו. ואילו החרדים קהל בורים ריקים ופוחזים קהל של טפילים נצלנים בטלנים ואוכלי חינם.


להלן אמירתו המתועבת והמשוקצת כלפי ציבור החרדים, ציבור שלם, מגזר שלם, שאם היה אומר זאת על מגזר אחר השמים היו נופלים והארץ הייתה רועדת. אך כשזה קורה כלפי החרדים אין קול ואין עונה, ואין צווחה ברחובותינו. להלן ציטוט מתועב ומשוקץ שיצא מפיו המטונף והמזוהם.
"אתם (קרי החרדים) מין מוזיאון חי. אתם כמו הספארי בר"ג, יש מקום שיש בו זן נדיר כמעט נכחד, שצריך לשמר עליו, ואז נוכל יום אחד להביא לשם את הנכדים ולומר להם אתם רואים ילדים ככה פעם נראה יהודי" בפרשנות פשוטה יאיר לפיד הבור רואה בחרדים לא יותר מאשר קופים זברות או חיות מחמד אחרים שיש לבקרם בספארי. בוש והתבייש בזיון וכלימה.
אז יאיר היקר ( יקר לתקציב המדינה שתרומתו הבלעדית יהירות שנאה לעג ובוז) במקום להרחיק עד הספארי ברמת גן אפשר שתציץ באלבום המשפחתי שלך, ותראה לנכדיך את סבא רבא שלך. הרב שלמה זלמן קליין זצ"ל ותאמר להם שסבא רבא היה זן נדיר שכמעט נכחד ויש לשמר אותו, ותאמר להם ככה פעם נראה יהודי.
כבר מזמן הציבור החרדי כמקשה אחת על כל מגזריו הפך להיות שק החבטות הלגיטימי של ציבורים נרחבים בציבוריות הישראלית. כולל אף אלו המוחזקים כליבראליים, נאורים, רודפי צדק ומשפט, אוהבי אדם. בעיניהם כל עוולה של בן עוולה חרדי כמו אונס, פדופיליה, גניבה, מושלכת ישירות באופן אוטומטי ובאופן מוחלט על כל הציבור החרדי כמקשה אחת על כל מגזריו.
רצח על רקע כבוד המשפחה איש לא יאשים את כל המגזר בפשע זה. וכאשר ערבים נתפסו כמציתי יערות או כמשתפי פעולה עם האויב איש לא חושד חלילה בציבור הערבי כולו או אף במקצתו. ואיש לעולם לא ישליך דבר עוולה של איש חילוני כזה או אחר על כלל הציבור החילוני. וכאשר ירון לונדון אמר שהתרבות הערבית אלימה למרות שעובדתית וסטטיסטית זה נכון. ותגעש הארץ ותרעש. עד אשר ראה לנכון בדחילו ורחימו להתנצל. אבל הציבור החרדי בעיני רבים. אף בעיני הנאורים לכאורה הוא זן נדיר מפגר פרימיטיבי עצלן נצלן בטלן ועוד . . . ויש לבערו מן העולם כולו כאחד כמקשה אחת.

40 שנה עבדתי בתעשייה האווירית לצדם של מהנדסים בכירים ומדענים חרדים שניהלו פרויקטים ביטחוניים מהמדרגה הראשונה. כולל כיפת ברזל, מזל"טים ומלטים למיניהם, הזנקת לווייני תקשורת לחלל, ואף הזנקת החללית בראשית לירח. ואף עבדתי בשותפות עם חרדים במפעל הי טייק שהעסיק מאות עובדים. ועוד כהנה וכהנה. לייחס למגזר החרדי כמקשה אחת טפילות בורות נצלנות זו אנטישמיות בהתגלמותה או אולי בורות תהומית או אולי יהירות אני הנאור ואתה החשוך.
איני נכנס לאישיותו המזוגזגת והמפוקפקת של יאיר לפיד אשר מזמן סימני אי שפיות ובורות תהומית צצות ועולות מתוך נאומיו המגוחכים, אמירותיו המושחזות ברעילות שנאה ובוז, ובכלל דמותו הנלעגת גם בפני מעריציו כי הרי אין אמירה אחת של יאיר לפיד שאין את היפוכה להלן מעט שבמעט מהציטוטים:
• "יש הדתה ויש להילחם בה" - "אני לא חושב שיש הדתה"
• "אריה דרעי לא יכול לכהן בשום תפקיד" - לשאלה אם אריה דרעי יכול לשמש כשר בממשלתו? תשובתו: "כן אין שום בעיה"
• "שר האוצר אינו צריך להבין בכלכלה" - "שר האוצר צריך להיות אדם שמבין בכלכלה"
• "ירושלים תישאר מאוחדת לנצח כי היא שלנו לא של אף אחד אחר הכול שלנו"
• "אני אמרתי אלף פעם אני בעד 2 מדינות לשני עמים אני בעד הסדר מדיני" ועוד כהנה וכהנה
• נשאלת השאלה שנאה זו מה היא עושה? מה מקורה ? מאיזה מעיין או באר היא שואבת?
נדמה לי שזו מחלה מנטאלית שהמדע טרם הבחין אותה וטרם אפיין אותה. זו מחלה של שנאה עצמית יש שנאה עצמית פרטית, אישית, ויש שנאה עצמית קולקטיבית. כל מה ששייך לבני עמי, להיסטוריה שלי, לאבותיי, ואבות אבותיי, הנו בגדר עולם קדמון, פרימיטיבי, חסר כל שכל, או הגיון בסיסי. אין אני פסיכולוג, ולא אנתרופולוג, ואיני בוחן נפשות לבבות או כליות, אך אלוהים חנני במעט דעת ובמידת מה יש בי אינטואיציה לבחון קלקולים תחלואי נפש כאלו או אחרים שהמדע טרם עמד על טיבם.

ובכן קיימת מחלה שאין לה בינתיים לא שם, ולא כינוי, וזו מחלת השנאה העצמית. יש אדם ששונא את עצמו, את מראהו, את חזותו, את שיוכו, את הוריו, את אופיו, את תרבותו. אפשר שתהיה נערה יפיפיית העולם זוכה פרס תחרות מלכת היופי אך כאשר היא מביטה במראה כל מה שהיא רואה פנים עקומות, אף גדול, עיניים פוזלות, שפתיים מעוותות, ובעיניה היא האישה המכוערת ביותר בעולם. כאשר בעיני כל רואה היא הנערה הכי יפה בעולם. זה סימפטום של שנאה עצמית פרטית.
יש גם שנאה עצמית קבוצתית או לאומית. קבוצות ששונאות כל מה ששייך לעצמם, לעברם, למורשתם למסורתם, לתרבותם וחוברים לכל מה שהם לא. לתרבות הסינית היפנית, האינדיאנית ההודית הבודהיסטית . . . בקיצור לכל מה שהם לא. כל מה ששייך להם גדול ככל שיהיה אינו מעורר בהם כבוד, חיבור או הערצה כלשהיא. ההפך שונאים הם כל מה שמזכיר את שיוכם. והם מחבקים מוקירים ומתרגשים מכל פתית חכמה זרה בתרבויות האלו רק חלילה לא תרבותם. וזה מה שקורה לצערי ליאיר לפיד תחלואת השנאה העצמית.
אך אם נאמר שהמטרה מקדשת את האמצעים ולמען השגת עוד מנדטים אפשר להטיף שכדור הארץ שטוח, או שהשמש שוקעת במזרח וזורחת במערב מילא ניתן להבין. אך השאלה איך קבוצת מעריציו נגררים אחר הלהג האווילי ונשטפים מוחית ברמות של שנאה לעג ובוז. כמה חבל!! בל נשכח מה שאמר יאיר לפיד כאשר נחשף לכתבי סבא רבא שלו הרב שלמה זלמן קליין זצ"ל מחסידי ויזניץ "קיומה של מדינת ישראל מבוסס על הזהות היהודית שנצרבה בכתבים שראינו אתמול".

כל הנושא של שוויון בנטל בעניין גיוס חרדים לא יותר מאשר התנגחות לשם התנגחות, דמגוגיה זולה ובזויה פורצת ונשמעת בכל חוצות העיר. האם רק ציבור החרדים אינו מתגייס או אולי יש עוד מגזרים שאינם מתגייסים?! ואכן מגזרים רבים לא מתגייסים והצבא אינו מתרגש משום כך. כי הצבא אינו יכול ואינו ערוך לגייס כל בר גיוס. ובכלל הרי רק המחשבה של רמטכ"ל חרדי מעוררת פלצות, ותדיר שנה מעיני אלו הקוראים לשוויון בנטל. גם אם זו מחשבה היפותטית בכל זאת זה מעורר חלחלה בציבוריות החילונית. הרי כבר היום כאשר הציונות הדתית כובשת מעוזים בצבא שפעם היו שייכים להגמוניה החלוצית, הקיבוצית, היישובית, פה ושם נשמעים קולות שבר.
אז מה זה שוויון בנטל? נטל של שואבי מים וחוטבי עצים? נטל של בשר תותחים? או גם לקידום בהיררכיה הצבאית עד לדרגת רמטכ"ל.
יאיר שרקי: "היום כל אחד יכול להתחמק משרות צבאי, מי שלא רוצה לשרת לא משרת - מה שלא יהיה, הרבה נוער מתל אביב לא משרת. אחד זה מטעמים דתיים והשני זה מטעמים אחרים. ויש יותר כאלה שלא משרתים מטעמים אחרים".

אני יכול אולי להבין פוליטיקאים שמזגזגים שמלהגים דברי הבל ורעות רוח כי זו דרכם. המטרה מקדשת את האמצעים. אך תמיהתי איך ציבור גדול רחב משכיל ונבון נגרר ללהג אווילי כסילי וחסר כל שכל ישר. מה שמלמד אולי שמוח האדם אינו כי אם מעין ספוג או כדור פלסטלינה שניתן לעצבו באין סוף עיצובים. אפשר לשכנע איש שהוא ציפור, או כובע, או שהוא בעצמו נפוליון, או שליח האל. או כל בלתי אפשרי אחר. ואכן זה מה שקורה. ציבורים רחבים נאורים תבוניים קולטים את הלהג של האיש האווילי הזה חסר תעודת בגרות, בור ועם הארץ במושגי יסוד של היהדות, חסר שכל ישר, ותבונה בסיסית, וכולם קדים לו קידה עמוקה ומזמרים לו יחי אדונינו מלכנו יאיר לפיד הגואל והמושיע. להלן פנינה אחת מפניניו הרבים:
"יום כיפור הוא מנהג שהתחדש בימי האנוסים והאינקוויזיציה ואין לו שום רמז במקורות"
המקור בתורה: וַיְדַבֵּר ה' אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר. אַךְ בֶּעָשׂוֹר לַחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי הַזֶּה יוֹם הַכִּפֻּרִים הוּא. מִקְרָא קֹדֶשׁ יִהְיֶה לָכֶם וְעִנִּיתֶם אֶת נַפְשֹׁתֵיכֶם וְהִקְרַבְתֶּם אִשֶּׁה לַה'. וְכָל מְלָאכָה לֹא תַעֲשׂוּ בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה כִּי יוֹם כִּפֻּרִים הוּא לְכַפֵּר עֲלֵיכֶם לִפְנֵי ה' אֱלֹהֵיכֶם... הוא גם משום מה מונה ארבע אבות ולא שלושה מי האבא הרביעי רק הוא יודע.

יאיר לפיד ממנה את עצמו כפטרון ההשכלה הנאורות והקדמה והוא מטיף לציבור החרדי שיש ללמדו השכלה כללית ולצאת מהבורות. להלן מעט שבמעט מהגיגיו שלו המוכיחות עוצמתה של בורותו כמעט בכל תחום אף ביהדות בסיסית.
יאיר לפיד באחת מעבודותיו האקדמיות מונה את קופירנקוס כאחד מגדולי יוון העתיקה. האמת היא שניקולאוס קוֹפֶּרניקוּס נולד ב- 19.02.1473 והלך לעולמו ב – 24.05.1543 היה אסטרונום, פולני ואיש אשכולות בן תקופת הרנסנאס, אין לו שום קשר ליוון העתיקה.
הוא גם מציין את את ג'קומיטי כגדול אומני הרנסנאס. ג'קומיטי פסל ענק שהלך לעולמו ב-1966 500 שנה אחרי תקופת הרנסנאס.
ועוד הוא אף משבח את החוקה האמריקאית משום שלא נכתבה ע"י וועדה אלא ע"י אדם אחד רב השראה בשם ג'ון אלברט ובכן החוקה האמריקאית נכתבה ע"י וועדה אמריקאית של עשרות משתתפים
הוא גם יזם כתובה חדשה בטוענות שהכתובה הישנה הנה שטר קניין בזוי ועלוב. חבל שלא שאל מי שהוא שיש לו בגרות שיגלה לו כי הכתובה היהודית המקורית היא המסמך הפמיניסטי ביותר שהיהדות יצרה. כולה זכויות האישה. כתב כתובה שכולה בלה בלה בלה.
תקצר היריעה מלספר ציטוטיו גחמותיו הגיגיו של יאיר לפיד שאין שום חוט או פתיל שהוא שמקשר ביניהם. חוץ מאשר בורות יהירות פטרוניות. חבל מאוד שמעריציו הולכים אחריו בעיניים עיוורות מבלי להבחין שהאיש עיוור חרש ואולי אף שוטה קטן.
יאיר לפיד ילד תפנוקים למשפחה אמידה בורגנית יהירה ומתנשאת, שאביו טומי לפיד ז"ל העריך את ארון הספרים היהודי למרות היותו חילוני מובהק. וצר היה לו שהציבור החילוני וויתר הזניח את ארון הספרים היהודי לטובת הדתיים. אביו סלל לו דרך חיים וכבש למענו יעדים וסידר לו תפקידים. הוא כשלעצמו "אִסְתְּרָא בִּלְגִינָא קִישׁ קִישׁ קָרְיָא" והפירוש המילולי של הפתגם הוא 'מטבע בכד קורא "קיש קיש"', היינו מרעיש יותר מכד מלא מטבעות. איש לא יוכל להצביע על פסיק פסיקו של הישג שהוא בעשייתו הפוליטית. למדד הראייה יש בדיקות מדויקות המציגות תוצאה מציאותית. וכן למדד החירשות. אך למדד התבונה, כל כסיל, אוויל, קל דעת, וחסר שכל, בעיניו ובעיני מעריציו לאיש תבוני יחשב וכמה חבל!!!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל