נקודה שבועית פרשת השבוע "שופטים" ה'תשע"ט

בפרשת השבוע אנו מצווים להתרחק מבעלי מקצועות שונים ומיוחדים: "לא יימצא בך מעביר בנו ובתו באש קוסם קסמים מעונן ומנחש ומכשף, וחובר חבר ושואל אוב וידעוני ודורש אל המתים"

בפרשת השבוע אנו מצווים להתרחק מבעלי מקצועות שונים ומיוחדים: "לא יימצא בך מעביר בנו ובתו באש קוסם קסמים מעונן ומנחש ומכשף, וחובר חבר ושואל אוב וידעוני ודורש אל המתים" - מכל אלה עלינו להימנע מקרבה אליהם, ולעומת זאת מגיע מיד הציווי: "תמים תהיה עם ה' אלוקיך".
בדיוק כמו יעקב אבינו, עליו נאמר: "איש תם יושב אוהלים", וכן כתב עליו הנביא מיכה: "תיתן אמת ליעקב", מה שמחבר לנו בין התום והחכמה שיש ביעקב ביחד עם האמת שהוא דבק בה.
לעומת המכשפים והקוסמים שברור וידוע לנו שאין בהם כל אמת, הכול זיוף והצגה, עיסוקיהם הפוכים מדרך התמימות והאמת, מוטל עלינו להיות תמימים ואמיתיים עם בורא עולם.
עלינו לזכור היטב שכל מה שקורה בעולמנו הוא ממנו לחלוטין והיא היא האמת שבעולם. כפי שרש"י מפרש על הפסוק: "התהלך עימו בתמימות ותצפה לו ולא תחקור אחר העתידות, אלא כל מה שיבוא עליך קבל בתמימות ואז תהיה עימו ולחלקו".
כל דבר שהאדם עובר בחייו, כל אירוע, כל תרחיש, צריך לקבל שנקבע מאת ה', ואף לעתיד אל לנו לחפש אצל כאלה שאין אמת בדרכם כי אין הם יודעי עיתים כמו ה', וצריכים אנחנו לקבל הכול באהבה ותמימות גדולים, וכמובן ללמוד ולחזק את אמונתנו בבורא עולם.

שבת שלום ומבורך!החוויה היהודית
http://h-y1.coi.co.il/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל