בשולי החדשות ושוב חוזר הניגון מבית מדרשם של תועמלני חמאס והגי אהד האיסלמי

אמצעי תקשורת ערביים, במיוחד אותם שבסיסם בעזה, פרסמו ב-24 השעות האחרונות ידיעות שמקורן בארגון החמאס כאילו ירושלים נמצאת תחת מתקפת טילים!

בין השאר העביר ארגון החמאס נשלח באמצעות אפליקציות ההודעות שונות חלקן במדיה החברתית, כל זאת בכדי להראות לתושבי הרצועה שהחמאס הנו חלק מהמלחמה שנועדה להגן על "האחים המותקפים" זהו חלק בלתי נפרד מהמלחמה הפסיכולוגית שהארגון נוקט הן כלפי פנים והן כלפי חוץ. דוגמאות להודעות שהופצו: כאמור פגיעה בירושלים; פגיעה בנתב"ג; הריגתם של חמישה ישראלים במתקפת טילים; פגיעה ברכב מסוג ג'יפ בו נסעה אישיות חשובה-אל ידיעה זו נוספה גם תמונה המראה ג'יפ נוסע בתוך ענן חול (תמונה שפורסמה בזמנו על ידי דובר צה"ל..
גם הודעת דובר צה"ל בדבר גיוס מלואים של יחידות מיוחדות ומודיעיניות זכתה להדהוד של שידורי החמאס שתיארו זו כגיום כמעט כללי של המילואים.

ארגון הג'יאהד האיסלמי חגג גם הוא בתקשורת הפנים ערבית כשהוא מדגיש ומתפאר שכוחות משותפים של "חדר המלחמה המאוחד" דהיינו כלל הארגונים הפועלים נגד ישראל ברצועה, שיגרו ביחד טילים ארוכי טווח ובכך ניסה לגרור את ישראל לתקוף את החמאס. יחד עם זאת חשוב לזכור שלא אחת היו ארגונים מוציאים אל הפועל פעילויות שלא תחת דגל החמאס כדי למנוע מישראל עילה להתקפה על מבנים השייכים לחמאס.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל