1803אריה-סרטים של אופרות ובלטים

הסרטים הם מהופעות חיות של אופרה או בלט1803אריה-סרטים של אופרות ובלטים מהופעות חיות

צילומים-מתוך האופרות והבלטים שכבר היובתקופה האחרונה יש ערוץ חדש לאוהבי האופרה והמחול.

חב'אריה'-רואים משם שומעים מכאן -מקרינה בבתי הקולנוע בארץ אופרות ובלטים מבתי אופרה מפורסמים בעולם כסרטים שנעשו בהופעות חיות .מבלי לצאת מישראל בכלל ותל אביב בפרט ניתנת אפשרות לאוהבי אופרה ובלט לראות הופעות מבתי אופרה מבימות מפורסמות בעולם כגון לדוגמה לה סקאלה דה מילנו,הארנה די ורונה,אגם ברגנצה ,פסטיבל זלצבור ועוד.

ראיתי כמה אופרות ונוכחתי לדעת שההנאה מלראות אותם על מסך אינה פחותה מלראות אותם בביצוע חי.גם אם תרצה לראותם בהופעה חיה אינך יכול לעשות זאת מסיבות מובנות.כל האופרות שראיתי עד כה, ואני מניח שגם אלו שיוקרנו ,כולם בוימו על ידי במאים מפורסמים ,בבתי אופרה ידועים ויוקרתיים .

הבמאים ,בדרך כלל,העבירו את העלילה למקום ניוטרלי וביימו אותן בבגדים עכשויים,עם תפאורה מאוד מענינת ושינויים בעלילה ההופכים אותן למשהו חדש,מיוחד,עכשוי ומקסים.

כל מה שראיתי עד כה ולאחרונה ראיתי את טרובדור,טורנדוט,אאידה כרמן ועוד כולן מיוחדות,כולן מקסימות,כולן לא רגילות או סטנדרטיות.

יש בכל אופרה שראיתי משהו מיוחד,משהו חריג,הן בעלילה,בתפאורה ,בבגדים ,משהו עכשוי, ועוד.

כולן מאוד מענינות ששוה לראות.המבצעים הם תמיד זמרים מפורסמים ,שזו הזדמנות לשמוע אותן,.להם קולות נהדרים ואיכות הצליל ,לפחות בסינמטק תל אביב,שם ראיתי את כולן,מעולה ,מלטף ועוצמתי.המנצחים כולם ידועים ולא פחות מפורסמים מהזמרים.

חלק מהמנצחים והזמרים ראינו בתזמורת הפילהרמונית וגם משובצים בעונה הנוכחית ויופויעו גם כאן.אני ממליץ לאוהבי אופרה ולא רק להם,בפה מלא,לראות את האופרות והבלטים שיוקרנו בעונה החדשה של הסידרה.מחיר כל הקרנה שוה לכל נפש89 שקל כרטיס רגיל,68 שקל לגמאי ו60 שקל למינויי סינמטק תא.זה חוסך נסיעה לחו'ל וקנית כרטיס יקר ביותר כאשר ההנאה לראות את האופרה בסידרה זו אינה פחותה מלראות אותה מהביצוע החי בחו'ל .הצליל כאמור מקסים ,המסך רחב והנוחיות מרבית.בעונה החדשה להקרנת ההפקות האופרות הגדולות בעולם תתחיל בחודש ינואר כאשר האופרה הראשונה שתוקרן מאגם ברגנצה תיהיה 'ריגולטו'.

היא תוקרן בסינמטק תל אביב ב20.1.2020בשעה 19.00 וכן ב24.1.2020 כולל הרצאה בשעה 14.00 והופעה נוספת ב25.1.2020 בשעה 17.00בחודש פברואר נוכל לראות את רומאו ויוליה ב14.2 עם הרצאה בשעה 14.00 וכן ב22.2 בשעה 17.00

בחודש מרץ נראה שתי אופרות קצרות שבדרך כלל מוצגות ביחד -אבירות כפרית והליצנים.

הן יוקרנו ב23.3 כולל הרצאה ב19.00וכן ב28.3שעה 17.00בעונה החדשה תיהיה גם סידרה של בלטים כולם בביצוע הבולשוי בלט מוסקוה.

אלה תאריכי המופעים בסינמטק תל אביב:26.1.2020-רומאו ויוליה מאת פרוקופייב בשעה 18.00

-שימו לב שבחודש פברואר תוקרן גם האופרה בעלת אותו שם-רומאו ויוליה ואין כל קשר ביניהם5.4.2020-אגם הברבורים26.4-ג'יזל

ש

31.5-ג'ולסכל הבלטים הנ'ל יוקרנו בסינמטק תל אביב וכולי יהיו בימי אאין לי ספק שאוהבי המחול הקלאסי יהנו גם מהבלטים בביצוע הלהקה המפורסמת של הבולשוי בלט מרוסיה שכולם מהופעות חיות.כפי שכתבתי מומלץ בפה מלא ובטוח אני ,לפי מה שראיתי עד כה שכולם יהנו גם מהמוצג בעונה החדשה.

לראות או לא לראות :סידרה מעולה,ביצועים מקסימיםבימוי חדשני מענין,תפאורה חריגה. לרוץ לראות.

נכתב היום 28.12.2019 על ידי אלי ליאון elybikoret שעה 19.08


אלי ליאון

[email protected]

www.elybikoret.022.co.il

03-6856786
0542493488
עיתונאי-מבקר אמנות
תיאטרון,מחול,מוסיקה,קולנוע,פנאי

חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה

מבקר התרבות של דעתון ושל הפורטל שלנו

מבקר תרבות גם בעסקים,ק. דה מרקר,תפוז,פרשן

WORD PRESS

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל