הרגע הזה שלו ציפית

הסוד הוא לדעת ליהנות מהרגע, אני בטוח שמלומדים רבים המגיעים להישגים ולמעמד גדולים, שוכחים לא פעם ליהנות מהרגע ומפספסים את כל העסק בדרך למעלה לפסגה, שבסוף הם מרגישים בה בודדים ולא פעם אומללים.

תקופה ארוכה התגעגעתי אל ימי העבר שלי, בהם ראיתי את פסגת האושר. אחר כך הבנתי שגם בתקופה ההיא בעצם לא הייתי את הרגע ותמיד ראיתי בעתיד את התגשמות האושר. כמה מאתנו באמת מסוגלים ליהנות מהרגע, ממה שיש. הייתי נוכח בטקס סיום של בוגרי מכללה ונפעמתי לראות את אחת הבוגרות קופצת משמחה אחרי שקיבלה את התעודה ורצה למקומה מאושרת כולה. כן, הסוד הוא לדעת ליהנות מהרגע, אני בטוח שמלומדים רבים המגיעים להישגים ולמעמד גדולים, שוכחים לא פעם ליהנות מהרגע ומפספסים את כל העסק בדרך למעלה לפסגה, שבסוף הם מרגישים בה בודדים ולא פעם אומללים. אני רואה כל יום אנשים מחייכים ומאושרים סתם כך ברחוב, ואני יודע שהם הם המורים הגדולים שלנו לחיים – כי מי שחושב שהישגים גדולים ונדירים יעשו אותו מאושר, נוכח לא פעם לדעת, כשהוא מגיע למקום הגבוה ההוא, שהם אינם מביאים את האושר המיוחל! קראתי בספר של מורה רוחנית דגולה שאיני זוכר כרגע את שמה, שבאחד מימיה הרעים, פגשה בנמל התעופה דיילת שפתאום חייכה אליה ודיברה יפה. זה שינה לה את כל היום והפך את המצב רוח הנורא שלה לטוב. היא כתבה שאישה פשוטה זאת, הייתה בעצם מורה דגולה לא פחות ממנה עצמה!
רבים כל כך הם בעלי החלומות שלא מצליחים להגשים אותם מפני שכשהם מתחילים המשימה נראית להם גדולה מדי. החוכמה היא לעשות צעד קטן בכל פעם, כמו שהפתגם הסיני אומר: "גם מסע של אלף מייל מתחיל בצעד קטן אחד". למדו ליהנות מהצעד הקטן הזה, לעשות אותו בצורה הכי מושלמת ונפלאה שאפשר ואז תגשימו בסוף חלום גדול! היו כמו ילדים שנהנים מהרגע ולא מודאגים מדבר!
כוחו של כל רגע הוא עצום וביכולתו לבטל כל דבר שלילי – ממש כמו שיום חדש הוא תקווה חדשה. אז מחקו מלבכם זכרונות רעים, כמו שגופכם מרפא כל פצע ומצמיח כל הזמן תאים חדשים ובריאים כך גם מוחכם יכול! הפכו את הזכרון שלכם לעמוד של תקווה ואושר.
צ'רצ'יל כתב: כישלון אינו סוף הדרך והצלחה אינה סוף פסוק. האומץ להמשיך הלאה זה העיקר. אם מה שאתה עושה בחיים כרגע, מיועד אך ורק להשגת מטרה בעתיד, אתה לא יכול להיות מאושר. בעצם לא תהיה מאושר גם כשתשיג את המטרה. להיות מאושר זה ערך בפני עצמו. כמו שנאמר: אין דרך אל האושר, האושר הוא הדרך. כדי להיות מאושר אתה חייב לחיות עכשיו, ולא בעבר ו/או בעתיד. אם אתה לא נהנה ממה שאתה עושה, לעולם לא תהיה מאושר.

מעל לכל נוכחתי לדעת שכל הרדיפה שלנו אחרי האושר והקריירה רק ילחיצו אותנו ולא יגרמו לנו לאושר – שצריך לבוא מבפנים! כל אחד צריך להרגיש ראוי לאושר, בלי שום תנאים! לכל אחד יש את המתנה הנפלאה ביותר שיכולה להיות: הוא עצמו – שאם יאהב ויקבל את עצמו יהיה מסוגל להשיג הכל.
בהמשך הגעתי לעוד תובנה מדהימה: דווקא משבר גדול יכול להוציא אותך ממשבר קטן. כי משבר קטן מקבע אותך במצב סטטי של חוסר פעולה ורק משבר גדול גורם לך לפעול – כי אז אתה מבין שהמצב לא יכול להימשך.

כל רגע חייך יכולים להשתנות מקצה לקצה והרגע הזה הוא תמיד עכשיו!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל