1808רומאו ויוליה-בלט מוסיקה פרוקופייב

ביצוע של בולשוי בלט מוסקוה


1808רומאו ויוליה-בלט-פרוקופייב
צילומים-אלי ליאון

אריה -רואים משם שומעים מכאן שהביאה לנו את האופרות המוסרטות מהופעות חיות מבימות מפורסמות בעולם ובעיקר באירופה ,התחילה להביא כעת גם סידרה של בלטים כולם בביצוע הבולשוי בלט מוסקווה.

את הבלט הראשון בסידרה שעלתה אתמול היתה רומאו ויוליה מאת פרוקופייב.הכוריאוגרף היה אלכסי רטמנסקי.

הסיפור ידוע.הבלט מבוסס על המחזה בעל אותו שם טרגדיה שכתב שקספית ושאהבתם של רומאו ויוליה הפכה לסמל לאהבה טהורה שסופה היה מר בגלל סיבות שונות כמעמד שונה של משפחות הזוג,דת,עדה,מוצא וכו'.ישנם גרסאות שונות של הסיפור וליאונרד ברנשטיין הפך אותו למחזמר מפורסם יותר מהמקור בשם 'סיפור פרברים'.
במקרה זה אפשר לומר שרוב הקהל יודע על סיפור הפרברים ומעטים על המקור.הפעם ההפקה משתדלת להיות נאמנה למקור אך כאשר מדובר על בלט לא הכל אפשר לתאר בריקוד ולא הכל מובן
הביצוע של הבלט היה מעולה.התפאורה יפה אך חד גוונית וכמעט ולא מתחלפת.הרקדנים טובים מאוד.בתפקידים הראשיים הם גם אקרובטים -הרקדנים או נוצות-הרקדניות.

המוסיקה של פרוקופייב נהדרת.הכוריאוגרפיה טובה אך למען האמת ,למרות הביצוע הטוב מאוד,ראיתי כוריאוגרפיות מענינות יותר,הפקות מפוארות יותר,ותפאורה יפה יותר ומתחלפת בכל תמונה.כמובן שזה לא גרע מהנאתי השלמה מהפקה זו
כאן הסתפקתי בעיקר במוסיקה היפה והביצוע הנהדר.התלבושות היו יפות.

במסגרת סידרת האופרות ב'אריה'תוצג בתל אביב האופרה רומאו ויוליה מאת גונו ב14.2שעה 14.00 כולל הרצאה וב22.2 בשעה 17.00 ללא הרצאה.
בסידרת הבלטים יוצג בתל אביב הבלט אגם הברבורים ב5.4 וב26.4 הבלט ג'יזל ובשאר המקומות בארץ גם האופרה וגם הבלט בתאריכים שונים.

חוויה גדולה הנן ההקרנות הן של הבלטים בביצוע הבולשוי בלט והן של האופרות מהופעות חיות בבימות אופרה ידועות ומפורסמות .

לראות או לא לראות:המלצה חמה לראות כל דבר -אופרה או בלט בסדרות אלו ובטוח שההנאה תיהיה שלמהבשעה 10.32-elybikoret נכתב היום 27.1.2020 על ידי אלי ליאון


אלי ליאון
[email protected]

www.elybikoret.022.co.il

03-6856786
0542493488
עיתונאי-מבקר אמנות
תיאטרון,מחול,מוסיקה,קולנוע,פנאי

חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה

מבקר התרבות של אתרי דעתון והפורטל שלי

מבקר גם באתרים עסקים,ק. דה מרקר.תפוז.פרשן

Word press

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל