נקודה שבועית פרשת השבוע "בהר בחוקותי" ה'תש"פ

ימי ספירת העומר. למעשה אנחנו מתחילים את חלקה האחרון של הספירה. השבוע חגגנו וציינו את ל"ג בעומר בי"ח אייר, יום ההילולה של ר' שמעון בר יוחאי,

ימי ספירת העומר. למעשה אנחנו מתחילים את חלקה האחרון של הספירה. השבוע חגגנו וציינו את ל"ג בעומר בי"ח אייר, יום ההילולה של ר' שמעון בר יוחאי, התנא הקדוש אשר עסק וחשף לכולנו את עולם הסוד והרמז.
ר' שמעון בר יוחאי היה ממתיק דינים. אצלו תמיד גברה מידת האהבה, והוא כל כך משך והעצים את המצוות שבין אדם לחברו ואת אהבת ישראל.
בפרשת השבוע, פרשת "בחוקותי", הפרשה המסיימת את חומש ויקרא, אנו קוראים על הקריאה של ה' לעם ישראל לשמור על הברית בינם לבינו, ומה יקרה אם בני ישראל לא יקיימו את המוטל עליהם. בסוף דבריו של ה' כתוב: "ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי איתם כי אני ה' אלוקיכם". ר' שמעון בר יוחאי דרש על הפסוק הזה: "אל תקרי לכלותם אלא לכלתם", מלשון כלה. התורה היא הכלה של עם ישראל.
"להפר בריתי איתם" כותב על כך ר' שמעון בזוהר שהקדוש ברוך הוא, גם אם יפר את הברית זה עדיין יהיה "איתם". אומר ה', שתמיד נשארים יחד. הברית הזאת, הקשר הפנימי והיסודי הזה בין עם ישראל לאלוקיו, תמיד קיים.
גם בדור שלנו, דור שעבר תהפוכות עצומים, ואפילו בימים אלה של בעזרת ה' חזרה לשגרה ממגיפה נוראה, אנחנו רואים יום יום את האור הגדול שיש בעולם, אנו רואים איך מתקיים "שלא מאסתים ולא געלתים לכלותם"
כפי שקראנו בהגדה של פסח : "והיא שעמדה לאבותינו ולנו שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותנו אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם"

שבת שלום לכולם!
ורק בריאות!

החוויה היהודית
http://h-y1.coi.co.il/
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל