מעט היסטוריה וקצת עובדות למי ששכח

• בשנת 1937 הממשלה הבריטית הקימה וועדת הלורד פיל שהציעה תכנית חלוקה 75% משטח פלשתינה לפלסטינים ופחות מ – 25% ליהודים. היהודים. בהובלת בן גוריון וויצמן הסכימו. הפלסטינים בהובלת המופתי חג' אמין אל חוסייני סירבו.

• בשנת 1937 הממשלה הבריטית הקימה וועדת הלורד פיל שהציעה תכנית חלוקה 75% משטח פלשתינה לפלסטינים ופחות מ – 25% ליהודים. היהודים. בהובלת בן גוריון וויצמן הסכימו. הפלסטינים בהובלת המופתי חג' אמין אל חוסייני סירבו. כי הם רצו 100% מהשטח להם. ואפס ליהודים. תכנית החלוקה ירדה מסדר היום. היהודים חתרו למדינה עצמאית והפלסטינים חתרו וחותרים רק לא מדינה יהודית.
• בשנת 1947 וועדה מטעם האום וועדת אונסקו הגישה הצעת חלוקת הארץ לעצרת הכללית של האומות המאוחדות. ההצעה 55% משטחי הארץ בריבונות יהודית וכ- 45% בריבונות ערבית. ב- 29 בנובמבר 1947 התקיימה הצבעה. וההצעה אושרה והתקבלה. ושוב היהודים השיבו בחיוב והערבים בסירוב. כי רצו עוד יותר או את הכול. מדינת היהודים קמה על שטח קטן נבנית מתחזקת קולטת עלייה. והפלסטינים ממשיכים לחלום על מדינה מהנהר עד הים.
• בשנת 1967 מדינת ישראל כבשה \ שחררה שטחים לאחר תוקפנות אגרסיבית של 3 מדינות ערב מצרים, ירדן, וסוריה, שביקשו להכחידה כליל. וקרובים קרובים היו להשגת מטרתם. אך נס גדול קרה ותוך שבעה ימים מדינת ישראל הביסה את כולם וכבשה שטחים.
• ממשלת ישראל הייתה מוכנה להחזיר רוב השטחים שנכבשו במלחמה בתמורה להסכם שלום. אנומליה יהודית לנצח במלחמה, להעניק שלום לאויב התוקף, ואף לשלם לו על תוקפנותו.
• תשובת הערבים לאו משולש: לא לשלום! לא למשא ומתן! ולא להכרה בישראל! ישראל בונה פורחת צומחת משגשגת והם עדיין מתבוססים בפליטותם. רק אצל העם הפלסטיני הפליטות עוברת בירושה מדור לדור ללא הגבלה. בניגוד לכל מה שמקובל בעולם הפליטות שרק מה שגורש מארצו נחשב לפליט ולא צאצאיו .
• בשנת 2000 ראש ממשלת ישראל אהוד ברק שרצה להיכנס לדפי ההיסטוריה בכל מחיר הציע לערפאת הקמת מדינה פלסטינית והחזרה כמעט של כל השטחים ערפאת סירב ואז פרצה האינתיפאדה. ערפאת ואשתו סוהא וחבר מרעיו ממשיכים לחיות חיי פאר ולצבור עשרות מיליונים לחשבונות הבנק שלהם והעם הפלסטיני ממשיך לשלם מחיר הסירוב ולהתבוסס באומללותו.
• במהלך האינתיפאדה קלינטון הציע לערפאת הצעה יותר מרחיקת לכת מזו של ברק לטובת הפלסטינים. ממשלת ברק הסכימה. הפלסטינים סירבו ואז קלינטון אמר אם ערפת סירב להצעה שלי הוא לא יסכים לעולם לשום הצעה. מנהיגי העם הפלסטיני ממשיכים להשתכשך בברכות ובמלונות פאר והעם ממשיך ללקק פצעיו לחיות בעוני ובדלות נאבק על קיומו הפיזי.
• שבע שנים אחר כך אהוד אולמרט הציע לאבו מאזן הצעה נדיבה ורחבה עוד יותר מכל ההצעות הקודמות כולל ירושלים המזרחית כולל הכותל המערבי. אולמרט עדיין ממתין לתשובה. ואבו מאזן ממשיך להתפנק באחוזת פאר שבנה לו בעלות של מיליוני דולרים כשבני עמו משלמים את המחיר .
• וכבר אמר שר החוץ דאז אבא אבן "הפלשתינים לא החמיצו שום הזדמנות להחמיץ הזדמנות". וכנראה שעוד יחמיצו עד אשר ייעלמו היכן שהוא ויתפזרו בין מדינות העמים.
• נדמה לי שגם בימין הקיצוני דבק הסימפטום הזה של הכול או לא כלום. או כל תאוותו בידו או שאפס תאוותו בידו. מציעים להם פלח של עוגה טעימה ארומטית מפנקת משובבת נפש. מסתכלים אנא, ואנא לבחון מה חסר. ואז שואלים מה עם הדובדבן. לא! אנחנו לא נוותר על הדובדבן ולא נגע בעוגה עד שנקבל הדובדבן. וכך פעם אחר פעם דוחים הצעות שלא מספקות כל תאוותם בידם. ופעם אחר פעם מפספסים גם את העוגה וגם את הדובדבן. ותסריט זה חוזר על עצמו שוב ושוב. איזה מזל שסימפטום זה דבק בשוליים הזניח שבקושי מגרד מנדט. אך לא אחת מנדט אחד או שניים הפילו ממשלת ימין והכתירו ממשלת שמאל ואז ידעו להתבכיין ולהתקרב . והלקח טרם נלמד. אמר מי שאמר


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל