גישור ישראלי בין אזרבייג'ן לארמניה

משבר הקורונה שתופס כותרות ראשיות בתקשורת העולמית והישראלית, מסיט הצידה מעין צרכני החדשות העולמיות בישראל את המלחמה והכאוס המתרחשים באזור הקווקז בין שתי מדינות ידידויות לישראל. "המרכז הכלכלי לשלום" בראשותו של השר לשעבר איוב קרא, נכנס לתמונה.

שגריר השלום

לפני מספר ימים החזירה ארמניה את שגרירה מישראל לצורך התייעצויות בשל התמיכה של ישראל בהספקת נשק בקרבות המתנהלות בין אזרבייג'ן וארמניה עקב הסכסוך המתמשך על השליטה במחוז נגורנו קרבאך.
בעקבות חידוש הקרבות בין אזרבייג'ן וארמניה, לקח על עצמו איוב קרא, נשיא "המרכז לשלום כלכלי", לגשר בין הצדדים ולהביא להורדת המתח ביניהם. קרא: "אנו חייבים להביא למצב שמדינות אלו יפסיקו להילחם דבר הגורם למותם של חפים מפשע".
קרא מינה את ד"ר אלכסנדר שפירו סולימאן, שמשמש כנציג "המרכז לשלום כלכלי" במזרח אירופה, כשגריר בפתרון הסכסוך בדרך לשלום.

להפעיל שכל ישר

שפירו סולימאן הוא אזרח ישראלי, איש עסקים המתגורר בבאקו משנת 2007. הוא משמש כשגריר עולמי על ידי הפדרציה הבינלאומית הבין דתית למען השלום, ומכהן כיו”ר הארגון ליחסי אזרבייג’ן-ישראל. לדברי שפירו סולימאן, האוחז בעוד תפקדים חברתיים ופוליטיים בינלאומיים ניתן להגיע לפתרון ולהפסקת המלחמה העקובה מדם. ד"ר שפירו סולימאן: "הסוד טמון בפשטות הברורה, בכנות, בהיגיון ובשכל הישר. העובדה היא שמאחורי כל סכסוך, יש שאיפות לא ממומשות של מישהו, אשליות של מישהו או בורות אלמנטרית בנושא. חשוב מאוד להיות מסוגל להתרחק מתבניות, לחפש דרכים לא סטנדרטיות לפתרון סכסוכים אלה. הסכסוך בין אזרבייג'ן וארמניה נוצר לפני שנים רבות בין אנשים בני דור אחר, מנטליות אחרת, השקפה שונה על החיים ועם סולם ערכים שונה לחלוטין. אני לא רוצה לומר בשום צורה שמדובר באנשים רעים - פשוט הזמן היה שונה".
ד"ר שפירו סולימאן מאמין כי יש ביכולתו להביא את הצדדים להידברות ולהפסקת הלוחמה ביניהם.


ועידת זום

ביום שישי 9.10.2020 תיערך ועידת זום חוצה מדינות בהשתתפות ח"כ ושר התקשורת לשעבר איוב קרא, וד"ר אלכסנדר שפירו סולימאן נשיא ארגון איחוד עמי העולם - ALLIANCE OF THE WORLD. במפגש תוצג תכנית פעולה אופרטיבית שתוביל לקידום היחסים בין המרכז הכלכלי לשלום וארגון איחוד עמי העולם במזרח אירופה במטרה להשכין שלום ולהביא ליציבות אזורית בהקדם האפשרי.

התמונות באדיבותו של איוב קרא מדף הפייסבוק שלו ומאתר "המרכז הכלכלי לשלום".


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל