סוף העולם

חיבקתי את אחי בעניים דומעות ורצתי לאוטו עם הנעלים ביד, זה היה המאמץ שלקחתי על עצמי באותו רגע כדי שזה לא יהיה סוף העולם.

נהוג לקרוא בקלפים או בכף היד את עתידו של האדם. יש מגזימים ואף קוראים עתידות על פי התבוננות קרובה ברשתית העין, אבל לקרוא עתידות כמו יונה, גיסתי, אין ולא היה סטרט-אפ עתידני כזה מעולם. יונה קוראת בסמרטוט השטיפה שבדלי. תתפלאו - אבל זה התחיל כשקיבלה בירושה את הגנים שצריך לשטוף את הצלחות עוד לפני שהארוחה נגמרה. זה המשיך בניקיונות לפסח שהתחילו בקריעת ים-סוף ונמשכים עד ליל הסדר. הלך ונעשה למותג פורץ גבולות ששבר שיאי גינס, במספר שטיפות הריצפה שנעשו בבית של אחי, שעלו על מספר השטיפות שנעשו במשך יום ברחבי העולם.
 


תמונה: Philip Wilson

בביקור האחרון אצל אחי, הורדתי את הנעליים בכניסה מחשש לאבק בסוליות, ניסרקתי בעיניה של המאבטחת - מהציפורן התחתונה ועד לפדחת והוכוונתי בשילוט של המגב לקפוץ לספה בשבעה צעדים, אבל בלי לגעת בריצפה (אם מתאמצים - זה עובד). רק אז יונה סיפרה ששלחה את אחי לזרוק את הזבל והוא ברוב השתדלותו נסע לעיר הקרובה לזרוק את השקית כי היא לא יכולה לסבול זבל קרוב לבית . היא התרוממה מעל דלי השטיפה הצהוב של הסלון (הירוק זה של האמבטיה), סחטה את הסמרטוט, הביטה עליו בעיניים בוחנות ואמרה: "עוד שש דקות הוא יגיע".
"שמעת שענת בהריון?" שאלתי.
יונה הרימה את הסמרטוט מתוך הדלי, סחטה אותו בכיוון ההפוך - כי אסור פעמיים לאותו כיוון - והביטה בו כשני שניות וקבעה: "יהיה לה בן".
רציתי לשאול על השקעות בבורסה, אבל לא העזתי. רציתי לשאול על מרבצי גז, היכן כדאי לקדוח? אולי במטבח מאחורי הכיריים? אבל שתקתי. יונה החליפה את המים בדלי, כי כל שש סחיטות מחליפים מים. היא העבירה ניגוב קל מלמעלה, על הסימנים שעשה הסמרטוט, עצרה לפתע, הרימה את הסמרטוט והביטה בו בעיון: "אשתך תתקשר בדיוק כשאחיך יכנס".
לא עברו ארבע עשרה שניות והטלפון רטט בחוזקה יחד עם פרפורי הלב, בדיוק בשנייה שאחי ניכנס. זו הייתה אשתי שצעקה לתוך האוזן בהיסטריה: "כמה זמן לוקח לך להביא לי אקונומיקה???"

לקולן של צרחות בעוצמה של עשר בסולם ריכטר, חיבקתי את אחי בעיניים דומעות ורצתי עם הנעלים ביד לכוון האוטו לפני שזה יהיה סוף העולם. בפעם האחרונה שנגמרו המים מעל פני הארץ בזמן המבול, זה היה משום שאשתו של נוח השתמשה בהם לשטיפת התיבה. אבל מתי יהיה סוף העולם באמת? את זה רק יונה יודעת.
 
תמונה ראשית: Pixel Drip

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל