איוב קרא: חזרתי לכנסת

זה נפל עליו כרעם ביום בהיר. לאחר הזובור שנעשה לאיוב קרא על ידי הנהגת מפלגת הליכוד בפריימריז האחרונים, בהם הוא דורג במקום לא ריאלי, הוא חוזר לכנסת לאחר התפטרותה של ח"כ שרן השכל המצטרפת למפלגתו של גדעון סער.

העוול יתוקן

לא היו לו ימים רבים להתלבט ולהגיע להחלטה הנכונה מבחינתו. לאחר הדרמות הפוליטיות של השבוע שעבר, בהם התפטרו חברי כנסת ממפלגת הליכוד שהצטרפו למפלגתו החדשה של גדעון סער, מצא קרא את עצמו ברשימת המצטרפים לכנסת ה-23.
ביום רביעי בשבוע שעבר העלה קרא פוסט בדף הפייס בוק שלו בו נכתבו הדברים הבאים: "עד מחרתיים (יום שישי 25.12.2020) אחליט באם להיכנס לכנסת או לא בעקבות עיסוקיי עם מדינות המפרץ והשלום הכלכלי שכל כך קרוב לליבי. אני מבקש להודות לכל עשרות אלפי התומכים שמאתמול מציפים אותי בתמיכה ובאהבה כדי לראות אותי חזרה בבית המחוקקים. אוהב אתכם וגאה בכם".
ההתלבטות של קרא האם לשוב לכנסת הייתה אמתית ונכונה לאחר הניסיון המר שחווה מהחלטות הנהגת מפלגתו, הליכוד. "הייתה לי שיחה טובה עם יו"ר הכנסת חברי הטוב ביותר יריב לוין, והודעתי לו שאני חלוק עם עצמי האם להיכנס לכנסת משתי סיבות. אחת, החששות שלא יהיו פריימריז בליכוד ובכך לא יתוקן העוול שתוכנן נגדי בפריימריז הקודמים. והשנייה, מחובותיי לקידום השלום הכלכלי במדינות המפרץ, הסברתי לו (ליריב לוין) שיש עלי לחץ אדיר מחבריי בליכוד לחזור לכנסת, אך מאידך יש עלי גם לחץ הפוך".

אנחנו ננצח

ביום שישי האחרון בשעות הבוקר הבשילה אצל קרא ההחלטה, ובסרטון שהפיץ בפייס בוק בישר קרא לאומה על שובו לכנסת והסיבות שהניעו אותו לכך. הוא הודה בדף הפייס בוק ליו"ר הכנסת יריב לוין וליו"ר הקואליציה מיקי זוהר אותם הוא מכנה ידידי הטובים על כך שעזרו לו להגיע להחלטה עם מצפון נקי "לאחר שיחה הבוקר ביני לבין יושב ראש הכנסת, חברי הטוב יריב לוין, ובעקבות פניות של עשרות אלפי חברים כולל מהנהגת הליכוד, החלטתי לחזור לפעילות בכנסת כדי לסייע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנצח את הבחירות הבאות. התלבטותי הייתה בין שתי סוגיות על מנת לחזור לכנסת. אחת, התמסרותי לחיזוק השלום הכלכלי כיועצו של השיח בדובאי. סוגיה זו נפתרה-והשיח אף שמח שאחזור לסייע לראש הממשלה. השנייה, הפריימריז בליכוד. לאחר שיחתי עם יו"ר הכנסת השתכנעתי להתייצב למערכה, כבשר מבשרו של הליכוד. בניגוד לתופעת העריקות לאחרונה וכסימן לאמינות ונאמנות לתנועה, אתייצב לצד ראש הממשלה כדאי לנצח, ואנחנו ננצח. אין לי ספק שקיום פריימריז בליכוד יגביר את סיכויינו לנצח את המערכה. אסור לנו להידמות ללפיד ולליברמן".

סמל בליכוד

מסתבר כי קרא הוא אדם 'מאמין'. צלקות הרחקתו ממקום ריאלי ברשימה לכנסת עדין טריות, אף על פי שנשכב על הגדר עבור ראש הממשלה ומפלגת הליכוד. בשיחה עם כותב שורות אלו פותח קרא את ליבו. "הפוליטיקה מלאה שקרים. אני לא מהזן הזה, ולא אוהב התנהלות שכזו. אני שונא שקרים וקנוניות כי אני לא פועל כך. מה שעשו לי בפריימריז האחרונים לא עושים ולא עשו במפלגות אחרות". קרא מלין על כך שלא שוריין כמי שהגיע ממגזר ייחודי (המגזר הדרוזי) כפי שמשריינים נשים ועולים חדשים. "אמרו לי גורמים במפלגה כי אני, בתפקידי כשר התקשורת, מספיק חזק ואיני נזקק לשריון. מעניין כי למירי רגב, לגילה גמליאלי ולציפי חוטובלי לא אמרו כי אינן נזקקות לשריון כנשים בגלל שהן שרות. המטרה הייתה להחליש אותי בשיטתיות, ואכן עשו לי דבר שלא נעשה בפוליטיקה הישראלית. להפתעת רבים נבחרתי במקום ה-22 ואז הציבו את בן דהן מהימין במקומי כשריון של ראש הממשלה ואני הועפתי למקום ה-42 הלא ריאלי."
ממרום ניסיונך הפוליטי האם לא שבעת הבטחות שלא מתממשות?
קרא: "הובטח לי שיהיו פריימריז, ובהנהגה יושרו רוב ההידורים כי הבינו שאין לי תחליף, ושהשקרים שהופצו נגדי היו שקרים של בעלי עניין. היום אני אחד האנשים המוערכים והפופולאריים ואחד הסמלים בליכוד. אגיע למקום גבוה באם יהיו בחירות הוגנות"
האם אתה בין אלו המאמינים להבטחות ראש הממשלה כי יקיים את אשר סוכם אתו?
קרא: "אני מאמין לרוה"מ למרות הכול"

קרדיט תמונות: דף הפייסבוק של איוב קרא


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל