ח"כ איוב קרא: חיסול ממוקד

אחת הדמויות הטראגיות בביצת הפוליטיקה הפנים מפלגתית בליכוד הוא השר לשעבר ח"כ איוב קרא שנדחק למקום ה-41 הלא ריאלי ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת ה-24.

הבטחות שווא

ביום 28.12.2020 הושבע השר לשעבר איוב קרא כחבר כנסת בפעם הרביעית לאחר שח"כ שרן השכל התפטרה מחברותה מהכנסת והצטרפה למפלגת "יש תקווה" בראשותו של גדעון סער.
מי שאמור היה להיכנס במקומה היה איוב קרא.
קרא ששימש כנשיא המרכז הכלכלי לשלום למדינות המזרח התיכון, התלבט רבות באם לוותר על מפעל חיים שלקח על עצמו ולשוב לפוליטיקה בה הוא נכווה בעבר מספר פעמים בהבטחות שווא שניתנו לו על ידי בנימין נתניהו יו"ר מפלגת הליכוד. בסופו של דבר, לאחר שיחות שערך עם יו"ר הכנסת יריב לוין הובטח לקרא כי יערכו בחירות מקדימות במפלגה לשיבוץ המועמדים לכנסת לקראת הבחירות שיערכו בחודש מרץ, והסכים להצטרף לכנסת. קרא: "החלטתי לחזור לפעילות בכנסת כדי לסייע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנצח בבחירות הבאות". כידוע לא נערכו פריימריז במפלגת הליכוד, אף על פי שבעת הצטרפותו לכנסת הצהיר קרא כי "אני מאמין לרה"מ כי יקיים את הבטחותיו".
בעת הגשת רשימת מועמדי הליכוד לכנסת ה-24 מצא קרא את עצמו במקום ה-41. קרא: "היום בשקלול, לאחר עזיבת סער ואנשיו, הייתי צריך להיות במקום ה-16. צר לי לראות כי הנאמנות אותה הפגנתי לאורך הדרך והאמינות, אינם מצרך מבוקש ומוערך היום במפלגת הליכוד".

וידוא הריגה

קרא ממורמר מתוסכל וכועס. "אני כרגע לומד את החיסול הרביעי שלי בליכוד. הראשון היה בעת שלא אפשרו לי להתמודד על מגזר המיעוטים במפלגה, צעד שלא נעשה לאף מועמד בשום מפלגה ובטח לא בליכוד. הדבר קרה רק לי כדי להחליש אותי. במגזרי הנשים או העולים החדשים השיטה לא שונתה. החיסול השני קרה לאחר הפריימריז האחרונים בהם הציבו את בן דהן מהבית היהודי במקום ה-22 המכובד, ואני הועפתי למקום ה-42. החיסול השלישי יסודו בשקר לאחר שסוכם כי יערכו פריימריז לכנסת הקרובה, אך הן בוטלו כדי לשמר חברי כנסת שלא היו נבחרים במקומות ראליים כדי שלא יערקו למפלגתו של גדעון סער". החיסול הרביעי על פי השקפתו של קרא הוא הקשה והכבד ביותר. "ביום חמישי, בעת הגשת רשימת המועמדים לוועדת הבחירות המרכזית, הכניסו שריונים, והעדיפו אחרים על פני כדי לוודא הריגה. מקובל שהיו שיריונים עד המקום ה-35 והפעם ניתנה לנתניהו אפשרות שיריון עד למקם ה-40 ואני משלם המחיר".


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל