ח"כ אלי אבידר: השב"כ נמצא אצלכם בטלפונים

כמדי שבת, גם השבת מחו תושבי כוכב-יאיר צור יגאל ביישובם נגד ראש הממשלה ובעד הדמוקרטיה. הפעם כיבדו את המפגינים בנוכחותם חכ"ל עומר בר לב וח"כ אלי אבידר.

בדבריו הרהוטים שנשא ח"כ אלי אבידר בהפגנת הדגלים השחורים שנערכה אתמול (שבת) בכיכר החסידות בכוכב יאיר-צור יגאל, הוא התריע כי קיימת סכנה מוחשית לדמוקרטיה בישראל. "המאבק אינו לא רק ביבי אלא כן לדמוקרטיה. זה כן לשמור על מערכת המשפט במלחמה מול אנשי רוה"מ בוועדת חוקה ומשפט". לדיון הלילי, שנערך בליל חמישי לפני עשרה ימים בעניין יציאה מהסגר השלישי, התייחס אבידר כניסיון להפיכה משטרית. "הליכוד בניגוד להסכם הממשלה הפריטטית אמר-יש לנו יותר אצבעות בממשלה אנחנו מחליטים". אבידר לא חסך מילים על השר לביטחון פנים על התנהלותו באותו דיון: "...ואמיר אוחנה, הבריון הזה שר לביטחון פנים, שהתנפל על היועץ הממשלתי ואמר לו 'מי אתה בכלל? תחזור למקום שלך'. תגידו, ככה לא נראית הפיכה משטרית?! אנחנו לא נשב בשקט. לא נוותר על המדינה הזו".
דברים קשים היו לאבידר על השב"כ: "החבר הכנסת היחידי שאתם מסתכלים עליו עכשיו נלחם כדי שלא יכנסו לטלפונים שלכם. ולמה? כי זה לא היה צריך להיות. מיליון איש במדינת ישראל נכנסו לבידוד שלא לצורך. הייתה לזה סיבה? למה? כדי להכניס לאנשים חרדה? ראש השב"כ עצמו לא רצה להכניס את השב"כ לטלפונים כי זו טכנולוגיה לא מדויקת. הפלא ופלא אנו נמצאים כבר שנה ממשבר הקורונה, והשב"כ נמצא בטלפונים שלכם. איך יכול להיות דבר כזה? אין שום מדינה דמוקרטית בעולם שהשתמשה בשירות הביטחון כדי לעקוב אחרי האזרחים. אתם יודעים שגם המשטרה הייתה בטלפונים שלכם? כחבר כנסת חקרתי ניצב במשטרה שבא והסביר לוועדת חוץ וביטחון למה צריך את המשטרה בטלפונים, ואחרי לחץ עליו הוא הודה שנכנסו למאות אלפי טלפונים כדי למצוא את מפירי הבידוד, וכמה מצאו? שלושה".
קודם לדברים שנשא ח"כ אבידר דיבר חכ"ל בר לב, שלא נבחר לכנסת הנוכחית, על ערכים שהציבור מאמין בהם. "זה שמצביעים למפלגה הגדולה בעלת הסיכוי הגדול להחליף את ביבי היא טעות כי הערכים שאותו ראש מפלגה מייצג אינם אלו שכל אחד שמצביעים בשבילו מחזיק בהם".


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל