בחירה לדורות

אצלנו לפני בחירות, יש זיקוקים וחגיגות. אבל הפעם, באופן מוזר ביותר, הרוב אינם יודעים מתי בדיוק יתקיימו הבחירות הללו. נתניהו שלף מהכובע את כל הטריקים כדי לחולל מהומות: פעם סגר, פעם פתיחה, פעם מוטציה חדשה, התפרצות מחלה וסכנות חיים.

משהו מוזר קורה פה ולמען האמת די חשוד ומוזר. כידוע במדינות העולם השלישי, הבחירות הן די פשוטות והתוצאות ידועות מראש. לא פעם, זה כרוך בפיצוצים ותוהו ובוהו, כשהשליט מפעיל את הצבא כדי למנוע מאזרחים להצביע על רצונם.
אצלנו לפני בחירות, יש זיקוקים וחגיגות. אבל הפעם, באופן מוזר ביותר, הרוב אינם יודעים מתי בדיוק יתקיימו הבחירות הללו. נתניהו שלף מהכובע את כל הטריקים כדי לחולל מהומות: פעם סגר, פעם פתיחה, פעם מוטציה חדשה, התפרצות מחלה וסכנות חיים. בדיוק כמו במשטר של עולם שלישי, האזרח כבר טרוד מכדי לזכור את מועד הבחירות. מה שיקרה שרוב האזרחים יתעוררו לבחירות, אחרי שכבר נגמרו. בתוך ערפל הקרב הזה, של קורונה, ומשברים כלכליים, מועד הבחירות מעומעם והרבה אזרחים בכלל לא יגיעו לקלפי. הם יהיו טרודים בדברים שונים לגמרי.
אם בבחירות הקודמות נתניהו בחר בסיסמא: נוהרים אל הקלפיות, הפעם הסיסמא שלו: שוכחים מהבחירות. רק חברי הליכוד, עתידים לקבל הודעות על הבחירות ורוב הבוחרים, שיבואו לקלפיות, יהיו תומכי הליכוד. כמובן, שבחוץ לארץ, מודעים הרבה יותר למועד המדויק של הבחירות, אבל בנתב"ג כבר נקטו בכל האמצעים, שרק תומכי נתניהו יוכלו להגיע לבחירות.
רבים בוודאי שמעו על ביקור חשאי של נתניהו באמירויות. החשאיות נראתה, כמובן, תמוהה, לנוכח העובדה שכבר היו לנו קשרים תקינים עם האמירויות. מה שקרה למעשה, זה שנתניהו, ששמע שהמוני ישראלים מסתובבים עכשיו באמירויות, חילק שם לאוכלוסיות החלשות (שנמצאות במקום במספרים גדולים) גופיות עם סמל ואותיות מח"ל. בו בזמן חתם על הסכם סודי, עם שר הרווחה במקום, שלא יסופקו עד הבחירות, בגדים לאוכלוסיות חלשות אלו.
גם החיסונים, למרות שהקפידו שהם יהיו מקוריים של פייזר (לפי מילה שנתניהו נתן למנכ"ל פייזר) הרי אחוז ניכר מהמחטים של ההזרקה, יוצרים בכתף המחסן, את אותיות מפלגתו של נתניהו. אף אחד בעצם אל מודע לזה, אבל האותיות שחקוקות שם, נכנסות לתת התודעה של הבוחרים ומשפיעות על הבחירה שלהם. לא רק שהאותיות שהמזרק חקק בכתף, לא נראות לעין, הן מופיעות רק כעבור זמן קצוב, מתואם עם מועד הבחירות, והופכות להיות יותר גלויות. בעצם מדובר בהולוגרמה, שאי אפשר להבחין בה אלא ממרחק מסוים, שמרצדת ונעלמת בשנייה.


כל זה כמובן לא פוגע בנכונות של הציבור להתחסן. ככל שהבחירות מתקרבות, יש לנו יותר ויותר ימים חמים, בהם אנשים חשופי כתף, מסתובבים ברחובות. כפי שכל הסקרים מעידים, יש מספר עצום של אזרחים, שטרם סגורים סופית על הבחירה שלהם. המסכות, שכבר תקופה ארוכה מחירם ירד בצורה מדהימה, מסובסדות על ידי המדינה. שם השכילו להחדיר לחלק גדול מהם, חומרי נדיפים, שמטשטשים חלקית את ההכרה. בייחוד בימים החמים. ערפול הכרה זה, יחד עם אותיות מחל שירצדו מול עיניהם של רבים מהבוחרים, יגרמו לסמל הליכוד לחדור לתת ההכרה של רבים מהבוחרים. אלו ימצאו עצמם בתוך הקלפי, מכניסים את פתק הליכוד לתוך מעטפה ורק כעבור ימים, ישאלו את עצמם למעשה – למה?!
אלא שכרגיל, זה יהיה מאוחר מדי, שוב פעם המדינה תימצא במצב שלא יאמן:
בליל הבחירות כולם ילכו לישון עם חלומות מתוקים על הסוף של נתניהו ויקומו עם הבשורה המדהימה שהוא נבחר שוב... על לוחות המודעות ובכל מקום, יתנוססו עדיין הסיסמאות: רק לא נתניהו ובבתי הכנסת יברכו: אלוהים נתן, נתניהו לקח. ורק ילדה קטנה, בשמלה אדומה, תשאל: למה לא?!
לבסוף מסתבר שחלק נכבד מהגרפיטי "רק לא נתניהו", על הקירות, הן מעשי ידיהם של הליכודניקים. פסיכולוגים ציינו שהסיסמא הזאת, נקלטת בתת ההכרה שלנו, בצורה הפוכה: רק ביבי! אגב הגרפיטי הזה, כמו בזמנו זה של ברוך ג'מילי, מבטיח לנתניהו, שגם אחרי מותו יזכרו אותו.
ובן גוריון יתהפך לצד השני ויבקש: תעירו אותי כשיבחר מישהו אחר, או בעצם, לא צריך, בין כה עד אז יבוא המשיח לעשות זאת!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל