השחיתות ברשות הפלסטינית

לפני ימים אחדים התפרסמה כתבה ב"סנדי טיימס" הלונדוני, מאת כתב בשוק האירופאי בבריסל. לדברי הכתב, בדו"ח שקרא, נאמר שבחמשת השנים האחרונות העביר השוק האירופי לרשות הפלשתינית כשני מיליארד יורו כמענק - אלא שמבקרי החשבונאות של השוק לא ראו כל סימן ל"פעילות" של כסף זה בגדה או ברצועת עזה. אז מה קרה לכסף?

כל מי שקרא את השורות האחרונות הנ"ל, אפילו לא מוצא לנכון להמשיך ולקרוא, הוא רק מחייך, כי כולנו הרי יודעים לאן הולכים כל המענקים לרשות הפלשתינית - הם מועברים לכל מיני מקלטי מס של בכירים ברשות ומופקדים לעת צרה אישית בבנקים הנמצאים במקומות נידחים בעולם.

ארצות הברית, שלמדה את השיטה הפלסטינית בהעלמת כספים, איננה מעבירה יותר כסף "סתם ככה", אלא דואגת לשלם עבור פרויקטים בעת ובגמר ביצועם. לגבי מדינות המפרץ, התומכות בפלסטינים ואשר מעבירות להם מאות מיליונים בשנה, לא כל כך אכפת להן לאן הולך הכסף כל עוד הטרור הפלסטיני לא מופנה כלפיהם. השיטה של "בנקאות אישית" ידועה להם וגם הם עושים בה שימוש...

כשנפטר יאסר עראפת , היה ידוע לכל שהמפתחות להונו, שנאמד בכ-700 מיליון דולר ואשר צבר ב"שדה הקרב" מול ישראל, נמצא בידיה של אשתו סוהא. לקח ל"רשות" מספר שנים להגיע עם סוהא להסכם, לפיו תעביר שני שליש של הכסף אליהם ושליש תשמור לעצמה (מאד דאגנו מה תעשה האלמנה האומללה רק עם 233 מיליון דולר..) אבל הפעם היה לחבר המושחתים בשלטון הפלסטיני "בעיה", כי יותר מידי אנשים היו מעורבים בכך. לפיכך הם החליטו ליעד כסף זה כמשכורות לאסירים בישראל, לבני משפחותיהם וכל "נפגעי הטרור" האחרים שלהם.

מידי פעם אנו מגלים איזה איש עסקים פלסטיני שהתעשר לפתע מפרויקט זה או אחר. אז חפשו תמיד את השותף הסמוי בתוך הרשות הפלסטינית ותבינו איך צומחים שם מיליונרים "יש מאין". איך עובדת ב"רשות" השיטה להלבנת הגניבות והמעילות. אומרים שהחמאס יותר נקי מבחינה זאת, אולם מידי פעם מתגנבות כתבות אנונימיות מרצועת עזה המצביעות על שחיתות יוצאת דופן, הבאה בעיקר באחוזים מתקבולים של מפעילי המנהרות לכיסיהם של מנהיגי החמאס.

הגיע הזמן שנכיר בעובדה שהרשות הפלסטינית לסניפיה הינה בעצם מדינת עולם שלישי מהסוג הגרוע ביותר, ולפיכך לא נוכל לקיים איתה שום הדדיות ביחסים עתידיים ואפילו יושג "הסכם שלום" הכי נחמד שיכול להיות. מי שבונה על יחסי שכנות טובים עם גנב ומושחת שהינו בין השאר דוגל בשנאה, הסתה ורצח, מן הראוי שילך לבדיקה פסיכיטרית דחופה.
 
תמונה ראשית: xlibber

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל