לי לה לו-בנות "שירת העצבים" בצוותא

המלצה חמה ביותר הן כנוסטלגיה לדור הקודם והן כסאטירה מעולה ושירים נהדרים לדור של עכשיו.

 

 


לבנות שירת העצבים שהן בעצם אנסמבל הבנות של צוותא כדברי משה טנא מנכ"ל צוותא, תכנית חדשה בשם"לי לה לו" בה הן מחזירות אותנו בזמן למאה הקודמת לאולם יאשה חפץ בקרבת רח'אלנבי-בית השואבה לעתיד קולנוע "מתמיד" בו הופיע תיאטרון "לי לה לו" בתכניות של רדיו סאטירי.

תיאטרון לי לה לו היה תיאטרון מוסיקלי בתקופת הישוב ובימי ראשית המדינה.
הוא הספיק להעלות 26 הצגות שונות עד שנסגר.
נתן אלתרמן כתב את הפיזמונים ל19 מהתכניות ומשה וילנסקי לכמה מהן.
התיאטרון נוסד ב1943 ע"י האמרגן משה ואלין ובהמשך עבר הנינול לג'ורג' ואל .

בתיאטרון הופיעו בין השאר שושנה דמארי עם השיר המפורסם כלניות,אלכסנדר יהלומי,יוסף גולנד,שמשון בר נוי,ג'טה לוקה ורבים אחרים כולם מפורסמים וידועים לדור של אותם הימים.
התיאטרון לא הצליח לשרוד כלכלית למרות הצלחתו עם קום המדינה וב1954 נסגר סופית.

כעת אנסמבל בנות צוותא משחזרים את השירים המפורסמים שהתיאטרון העלה על בימתו באינטרפרטציה אחרת בעיבוד שונה ומילים אחרות ללא כל כוונה לחכות את המקור.
השירים שנבחרו ובוצעו הם בעצם פרודיות נהדרות על השירים של פעם.

אפרים סידון שינה וכתב מלים אחרות לשירים והפך אותם לאקטואליים להיום.
זה היה ערב בידור מעולה שהיה בו גם נוסטלגיה,גם פארודיה עם קריצה הומוריסטית ואקטואליה,שירים ישנים וטובים בלבוש חדש,צעיר,רענן ומרשים עם ההומור והעקיצות הקטנות.

בין השירים השונים שמענו גם את "הופ הופ זה נורא שמח,אדון צלחת,היו היו אי פעם בחורים,אני מצפת,אלימלך,מה לעשות אני יפה כזאת,אני גדליה,לילה לילה,מי זה דופק בדלת,טנגו כפר סבא,מי יבנה לי בית בתא הביתה ורבים אחרים.

משתתפות בביצוע 6 בנות-שיפי אלוני,מורן ארביב גהס,אורית זפרן,אפרת מילוא,עדי נוי,קרן אור קיצ"זס והפסנתרנית והמנהלת המוסיקלית עדי דויטש.כתב כאמור אפרים סידון .הבימוי והעריכה דניאלה מיכאלי,העיבודים רפי קדישזון,תאורה חני ורדי ועיצוב פרידה שהם ודיתי אופק.

המופע היה משב רוח רענן ביותר שהוציא מהמגירה שירים שהיו פעם מפורסמים ובפי כל ,חידש אותם והפך אותם לאקטואליים ע"י שינוי מסויים במילות השיר.
הביצוע של השירים ונגינת הפסנתרנית היו טובים מאוד.הכל הוגש היטב ובביצוע נהדר.עבודת צוות מעולה מלאה רעננות,שמחת חיים,הומור וסאטירה עדינים וטקסטים נהדרים.

לראות או לא לראות:המלצה חמה ביותר הן כנוסטלגיה לדור הקודם והן כסאטירה מעולה ושירים נהדרים לדור של עכשיו.

 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל