האם היה ניתן לחזות מבעוד מועד את יום פרוץ מלחמת יום הכיפורים?

נוכח הבלבול והספקות שאחז במודיעין הישראלי ומנהיגי העם, אוכיח במאמר הבא כי היה ניתן לחזות את מועד פרוץ המלחמה ע"פ רמז שקוף במגילת איכה.

המודיעין במלחמת יום כיפור היה אחד הגורמים החשובים שתרמו באופן מכריע להשתלשלות המלחמה. למודיעין במלחמה זו היה תפקיד גדול, בין היתר, בגלל הצלחתן של מדינות ערב לפתוח במתקפת פתע על ישראל וזאת חרף ידיעות רבות שהצביעו על סבירות גבוהה לפריצת המלחמה. ההצלחה של מדינות ערב לתקוף באופן מפתיע, חרף הידיעות הרבות, נבעה מתוך הקונספציה השגויה, שמצרים לא תפתח במלחמה עם ישראל וסוריה לא תלך למלחמה בלי מצרים ולכן, כביכול, הסבירות למלחמה היא נמוכה.
 
אולם בתאריך י' תשרי התשל"ד (6.10.73) פרצה המלחמה. בתום היום השני למלחמת יום הכיפורים, נוכח האבדות הנוראות של השריון וחיל האוויר בחזית המצרית והסורית כאחת, מצא דיין את עצמו על גבול הפאניקה, כאשר לא זו בלבד שהאמין שהגיע סופה של מדינת ישראל, אלא אף העניק לתוצאות הלחימה את התואר טעון האמוציות ההיסטוריות - "חורבן בית שלישי".
 
אילו ממשלת גולדה הייתה נועצת בחכמי הנסתר, היו מגלים כי התאריך י' תשרי התשל"ד (6.10.73) מועד לפורענות ובכלל זה חורבן בית שלישי (כפי שדיין התבטא). להלן הרמז הנסתר:
י' תשרי התשל"ד (גימטריה 1656).
במגילת איכה אומר ירמיהו הנביא בפרק ה' פסוק פסוק טז:
"נָפְלָה עֲטֶרֶת רֹאשֵׁנוּ, אוֹי-נָא לָנוּ כִּי חָטָאנוּ" (גימטריה 1656 זהה ליום פרוץ המלחמה).
עטרת ראשנו - כינוי לבית המקדש; אוֹי-נָא לָנוּ כִּי חָטָאנוּ - חטאנו גם בחטא היוהרה שאחזה בעם ומנהיגיו לאחר הניצחון במלחמת ששת הימים.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל