שקדים - סיפור קצר על זוגיות

הוא תמיד בודק באיזה מאפה מדובר ותמיד משתכנע כשאני מוסיפה את המילה "שקדים".

סיפור קצר

אחת לחודש בערך אני מנתקת את בעלי מהכורסא החביבה עליו, אורזת אותו במכנסי גי'נס וחולצת טריקו ומבטיחה לו ערב תרבותי שכולל הצגה וגם קפה ומאפה. הוא תמיד בודק באיזה מאפה מדובר ותמיד משתכנע כשאני מוסיפה את המילה "שקדים". בפעמים הספורות בהם נעדר מהמאפה העיטור המבוקש הוא היה מביט בי בלאות ונאנח קלות, משמע כל הערב מלכתחילה היה מיותר.

אתמול בערב הגענו לתאטרון, לא היו שקדים כך שמיד נכנסתי לכוננות. עד שהגענו למושבים שלנו בתוך האולם כבר ספרתי שמונה תלונות, ארבע טרוניות ואין ספור גניחות. קול ענוג ביקש מאיתנו לכבות את מכשירי הטלפון והקהל הממושמע מיד העביר את הטלפון לרטט. המסך עלה וההצגה החלה.
במשך שעה וחצי חיזר הבחור הצעיר אחרי עלמת החן והיא בשלה, מנפנפת, מתעלמת, מתעללת בנפשו ובודקת את הסבלנות שלי. "אולי תסכימי כבר?" חשבתי לעצמי אחרי המערכה הראשונה. "תסכימי ונגמור עם זה". עכשיו היא בעצם אוהבת מישהו אחר וחושבת שההוא בכלל לא בעניין שלה. "סתומה", חשבתי לעצמי, "מה את לא מבינה?, תגידי כבר כן ותני לי לצאת מכאן". בסוף היא הסכימה. יכולנו לגמור עם זה אחרי רבע שעה.
 
ביציאה מהאולם חלפנו שוב ליד בית הקפה, במשך כל זמן ההצגה בעלי הפגין שלווה חשודה ואף חייך מפעם לפעם. הייתי דרוכה מאוד והצעתי לו פיצוי של עוד קפה ומאפה "על חשבוני".
"בסדר, אם את רוצה אז בסדר".
התיישבנו והמלצר החביב שזכר אותנו הודיע בחגיגיות שממש לפני כמה דקות הגיע הקוראסון עם השקדים. לא הופתעתי מכך שזכר אותנו, כמה לקוחות כבר מפגינים עצב תהומי ועמוק כל כך בגלל מאפה?!
"מעולה", כמעט צרחתי, "תביא לנו שניים".
בעלי פקח זוג עיניים נוצצות, חיוך רחב התפשט על פניו והוא התרווח בכיסא הקש.
"אז איך הייתה לך ההצגה?" שאלתי בזהירות.
"נ-ה-ד-ר-ת", השיב לי בהתלהבות.
"אני דווקא חושבת שלא כל כך", עניתי לו.
"זה בגלל שאת לא מסוגלת לחשוב כמו גבר", זרק לעברי תוך שהוא נשען בנוחות.
"אני מוכנה לנסות", אמרתי לו, "שמעתי שיש הרבה מקום במוחו של גבר ואני מאוד אוהבת חללים גדולים".

• למען הסר ספק והגנה על חיי הנישואים שלי, אני מבקשת לציין שהסיפור הנ"ל מצוץ מהאצבע. בעלי שיחיה אוהב מאוד גם קוראסון שוקולד.
 
תמונה ראשית: Daniel.pichler

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל