תגובה למאמר של גד שכטמן

תגובה על מאמרו של גד שכטמן. לעניין קרח אני באה לחלוק עליך. חז"ל טענו שהמחלוקת בין קרח למשה לא הייתה לשם שמים אלא קרח טען רק לטובת עצמו.

 

תגובה על מאמרו של גד שכטמן!
לעניין קרח אני באה לחלוק עליך.
חז"ל טענו שהמחלוקת בין קרח למשה לא הייתה לשם שמים אלא קרח טען רק לטובת עצמו.
קרח היה אדם מכובד מאד ושושלתו הייתה מכובדת:
לוי - קהת ובניו: עמרם ויצהר.
משה היה בן עמרם הבכור וקרח היה בן יצהר, הבן השני של קהת, וראה זה פלא כל המשרות החשובות בקודש ניתנות לאהרן אחי משה ולבניו. מה זה מעצבן?
אולי משה נבחר מכוח היות אביו בכור לקהת אבל דחילק, יש עוד אנשים בעלי שאיפות להתקדמות במקצוע .
בכל מחלוקת יש שני צדדים, או יותר, ולדעתי, קרח צדק בטענתו – כל-כך צדק שמשה לא מצא מה לענות לו ונזקק לאלוהים ולמה? כי אלוהים לא צריך לנמק ולהסביר את החלטותיו. מפני שהוא: "אֵל קַנָּא, פּוֹקֵד עָווֹן אָבוֹת עַל בָּנִים, עַל שִׁילֵּשִׁים וְעַל רִיבֵּעִים" (עשרת הדברות)
צא וראה כמה בעלי תפקידים רמים ונישאים היום, חוטאים בחטא שחטא משה ונוהגים כאילו הצַלַּחַת הציבורית , ממנה הם אוכלים, כולה שלהם והם מחליטים מי יאכל ממנה ומה אנחנו רואים? כל מי שקרוב לצלחת (כלומר קרוב משפחה שלהם) זוכה קודם לאחרים. האחרים יכולים להיות כשרוניים ומתאימים ל"אכול מן הצלחת", אבל כיוון שהם רחוקים ממנה – אינם זוכים.
צא וראה מה אמר קרח למשה וכיצד ענה לו משה לפי תנחומא ב'
אמר קרח למשה: אתה אומר: "ונתנו על צִיצִת" (במדבר ט"ו 38)
משה עונה: "חייבת בציצית...."
קרח: טלית שכולה תכלת אינה פוטרת עצמה וארבעה חוטים פוטר אותה?
השאלה הבאה של קרח: בית מלא ספרים מהו שתהא פטורה מן המזוזה?
משה: חייבת במזוזה.
קרח: כל התורה כולה רע"ח (286) פרשיות שיש בה כולן, אין פוטרת את הבית ושתי פרשיות שבמזוזה פוטרות את הבית?
משה: דברים אלו לא נצטווית עליהם ומלבך אתה בוראם - כלומר לך לעזאזל בלשון ימינו או בלשון חכמים:"במופלא ממך אל תדרוש". חז"ל טענו שקרח שאל שאלות "להכעיס" נו באמת, אולי הוא היה פשוט איש חכם, שנעזר בשכל טוב וידע לשאול ומשה התקשה לענות ופטר את קורח במילות זלזול? אח..אח..., כמה נוחה תשובה כזאת לאדם שסרח.
התלמוד עצמו, כמו מדרש תנחומא, מנסה לשנות את החוקים לפי צרכי הדור וכדי שלא לבוא לידי חטא הכפירה הם תולים את טענותיהם על חלקי חלקיקים של פסוקים מן המקרא,שבריר פסוק מפה ושבריר משם והרי לך פסק הלכה.
הוי כמה שתשובות, כמו תשובתו של משה בתנחומא, מוכרות לנו היום כשבאה הטלויזה אל בעל תפקיד שסרח והוא מנסה לחמוק מתשובה בטענה שהכל שקר.

 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל