מי הגנב?

איש אחד יהודי\מוסלמי\נוצרי\צ'רקסי מגיע לחנות ומבקש לקנות בקבוק קולה.

איש אחד יהודי\מוסלמי\נוצרי\צ'רקסי מגיע לחנות ומבקש לקנות בקבוק קולה.
• עשרים שקלים מבקש החנווני
• עשרים שקלים בשביל בקבוק קולה? תמה האיש זה יקר מדי! אך מה יעשה וגרונו המיובש לא סובל דחוי, וחייב דחוף מעט נוזלים להחיות נפשו, ומעט סוכר לעודד את רוחו. ובאין בררה משלם את העשרים שח לחנווני. משלם! אל לא מקבל את בקבוק הקולה.
• מה עם הקולה שואל האיש את החנווני.
• מצטער אדוני נגמר המלאי אין בקבוק קולה משיב החנווני.
• אז תחזיר לי בבקשה את עשרים השח ששילמתי לך מבקש האיש מהחנווני.
• מצטער אדוני אי אפשר להחזיר כסף!
• מה זאת אומר שואל האיש בתמיהה שילמתי עשרים שקלים עבור בקבוק קולה אם אין לך קולה תחזיר לי את הכסף!
• מצטער אדוני! שוב משיב האיש בלקוניות "אי אפשר להחזיר את כסף"!
• האיש מאבד סבלנות וכמעט כועס אך מתאפק ורק מרים את קולו על החנווני. ודורש בתוקף את החזרת כספו.
• מצטער אדוני שוב אני אומר לך "אי אפשר להחזיר את כסף" ומוסיף זה לא אישי, זה לא אני, זו המערכת שלא מאפשרת החזרת כסף
ובכן מה יאמר כל בר דעת? האם זו גנבה?! שאלה!
התשובה היא השאלה מי הגוב? אם זה אזרח מן השורה כי אז ייקוב הדין את ההר. וידקדקו בו כחוט השערה. כאותו נהג מונית ששגה בתעריף הנסיעה בשלושה שקלים, והוגשה נגדו תביעה, וזומן למשפט, וזומנו עדים, והשופטת בהדר כבודה התיישבה על כס המשפט וחככה בדעתה כמשפט שלמה בזמנו, נערך משפט, ונרשם פרוטוקול, ודנו ודשו, ושקלו וטרו, כי הצדק חייב להיעשות אף בעניי עמך, ובעיקר בעניי עמך. ודין פרוטה כדין מאה. אכן אם זה אזרח מן השורה כי אז זו גנבה למהדרין והעבריין ייענש בכל חומרת הדין למען יראו וייראו.
אך אם הגנב הוא רשות עירונית. משרד ממשלתי. מוסד. ארגון. כי אז גנבה זו מותרת ואולי אף מתוכננת בכוונת מכוון. כי זה לא הם זו המערכת שלא מאפשרת. בטח יאמרו בעלי דעה מה פתאום? אין כדבר הזה! לא סביר בעליל! לא יכול להיות! ובכן יכול גם יכול להיות. וזה הווה וזה יהיה. ואיש לא יפצה פה ולא יצפצף. ואם יצפצף אז שיצפצף.
נכנסתי בשערי בית חולים שיבא לא על מנת לנפוש. ולא על מנת לסחור כי אם מטעמי בריאות. כורח השעה. חיפשתי מקום לחנות סובבתי והסתובבתי רחוק וקרוב, קרוב ורחוק הרחקתי עוד ועוד מגרש ועוד מגרש ואין בנמצא בדל חנייה. אמרתי אצא אחנה בחוץ אולי אי שם במרחק מה תמצא חנייה. ביקשתי לצאת נדרשתי לתשלום למה? ככה! זו המערכת!
תאמרו אולי זה חריג טעון תיקון! לא! נכנסתי לחניון אסותא ביגאל אלון ירדתי קומה ועוד קומה ועוד קומה הסתובבתי והסתובבתי בציפייה לבדל חנייה. אך לאחר ששרפתי לא מעט דלק, ולא מעט עצבים, ולא מעט זמן, ולא מעט תסכול, נואשתי ועשיתי דרכי ליציאה. עליתי קומה ועד קומה עד קומה עד לשער היציאה ושם נתבקשתי לשלם דמי חניה. וזה שלא קבלתי חנייה לא שייך זה לא אישי זה המערכת. אז מי פה הגנב?


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל