הטלוויזיה הקהילתית: הסוף

ראשי עמותות של קבוצות הטלוויזיה הקהילתית, בסיועה של האגודה לתקשורת קהילתית, פנו לשר התקשורת ולשר האוצר בדרישה לכבד את החוק ולהעביר את כספי התמיכה של שנת 2021 לעמותות כמובטח.

נחישותו הבלתי מובנת של שר התקשורת יועז הנדל נגד השידורים הקהילתיים, עשויה להוביל לסגירתם לאחר פעילות של למעלה מ-25 שנים בתמיכת משרד התקשורת.
שר התקשורת פועל בניגוד לחוק במניעת העברת התמיכה, לאחר שהמשרד עצמו פנה לעמותות להגיש את בקשתן בתחילת שנת 2021.

הסאגה של סגירת השידורים הקהילתיים נמשכת כבר שנים רבות, וקרוב לוודאי שגורמים בעלי הון ואינטרסנטים פועלים בכיוון סגירת הערוץ הקהילתי.

יוחאי רוטנברג, יו"ר אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית, פועל מזה שנים רבות להמשך קיומו של הערוץ הקהילתי (ערוץ 98 בכבלים ובלוויין) ומלווה את העמותות הפעילות.
בעבר הצליח במאבקו לשרידות הערוץ אך הפעם הוא אינו אופטימי. בשבוע שעבר התפרסמה באתר משרד התקשורת הודעה מטעמו של השר הנדל כי יופסקו לחלוטין התמיכות בעמותות השידור הקהילתי.

רוטנברג: "אשר יגורנו בא. השר יועז הנדל שמציג את עצמו כאדם חברתי ותומך בפריפריה, פוגע בחוסר תום לב בעשרות עמותות מתנדבים בטלוויזיה הקהילתית, המייצגות את הפריפריה החברתית בישראל. הפסקת התמיכות היא בבחינת מכת מוות לשידור הקהילתי".

במידה ופנייתן של העמותות המשדרות לשרי התקשורת והאוצר לביטול רוע הגזירה לא תענה, ישקלו הגופים המשדרים בסיוע אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית לפנות לבג"צ על אי כיבוד הסכם התמיכות של משרד התקשורת לשנת 2021 (כפי שבא לידי ביטוי בחוק התקשורת התשמ"ב-1982 בעניין המועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין), ופיצוי הקבוצות המשדרות שהוציאו כספים על סמך קול הקורא של משרד התקשורת למתן תמיכות.

קרדיט תמונות: אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית

הכותב חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות בישראל.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל