הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הטבעית

כהרגלי בקודש אני מקפיד מאוד לקיים את המצווה. וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם. וגם את הכתוב הִשָמֵר לְךָ וּשְמוֹר נַפְשְךָ מְאוֹד“ ( אחת המצוות הבודדות שנאמר בהם "מאוד". על כן פעם בשנה אני מצפין ליישוב אור הגנוז. לקליניקה של הרב יובל אשרוב לסדנת שבועית "דרך התזונה ניקוי רעלים מהגוף והנפש". בה אנו לומדים על נפלאות הגוף ואיך ראוי לנהוג בו כד

בסדנא אנו אוכלים אוכל על טהרת חוקי התזונה הטבעית עשבים ירוקים, ירקות, ופרות, ואף מיצים סחוטים וצומים. טיפול שנתי של ניקוי רעלים של ניקויי מעיים מכל הפסולת שהצטברה משך שנה שלמה. ואכן לאחר שבוע זה אני מרגיש קל וקליל יותר אנרגיטי, יותר חיותי, יותר במיטבי בטן קלה, בטן שטוחה, ותפעול הגוף נעשה בריא יותר . שבוע שאנו שומעים יום יום מבוקר עד ערב הרצאות בחיזוק האמונה והמוטיבציה בשימור הגוף תזונה נכונה וסילוק רעלים מהגוף.
אנו מקפידים לנקות את הבית על בסיס יום יומי, אנו טורחים למרק את הרהיטים וכלי הבית, הכריות המצעים, אנו שוטפים את האוטו על בסיס קבוע, אנו מקפידים לשמור על היגיינה בכל מה שמסביבנו ואף המחסן השכוח אנו נזכרים מידי פעם לבקרו ולפנות חפצים מיותרים. ורק דבר אחד אנו שוכחים מזניחים ואף מתעללים והוא הגוף שלנו האיברים הפנימיים שלנו הקבה, הכבד, הטחול הלב הלבלב המעיים ועוד . . .
יום יום שעה שעה אנו דוחפים לו מכל הבא ליד מכל מה שמתאווה לנו ולא שואלים אם זה טוב לקבה? אם זה נעים למעיים שלנו? אם זה מוסיף לנו בריאות. וכך חולפים ימים ושנים ולפתע מגלים אי תפקודים ואנו מתפלאים מה קרה? הקבה מתקשה לעכל, המעיים נעשו רגיזים, איך מתמודדים? הולכים לרופאים ואלו מפטמים אותנו בשפע של כדורים וחומרים כימיים למיניהם. מה שמוסיף לגוף עוד רעלים וחזור חלילה.
בריאות היא מצבם הנורמאלי של יצורי החיים. זהו מצב שבו קיימת פעילות קלה והרמונית של כל אברי הגוף ותפקודיו. על פי הרפואה הטבעית מחלה זו בריאות מחלה זה סימפטום. זה איתות לנו שיש תקלה ועלינו לתקנה. זה כמו נורת אזהרה באוטו.
בריאות היא המצב הטבעי אתו אנו נולדים, וזה נמצא בשתי המילים הראשונות בתורה : "בראשית ברא..." כל שעלינו לעשות כדי לשמור על בריאות תקינה או כדי להירפא, זה לחזק את כוחות הריפוי הטבעיים שקיימים בגוף ע"י תזונה נכונה, תנועה, מנוחה, והסרת מתחים ורגשות שליליים. אין שום כוח ריפוי חיצוני אלא רק זה הקיים בתוכנו ! אם רק נספק לגוף את התנאים הנכונים ולא נפריע לו הוא יהיה הרופא הכי טוב שלנו.

התייחסות חז"ל לשמירת הבריאות

• הרמב"ם: "כל המנהיג עצמו בדרכים אלו שהורינו, אני ערב לו שאינו בא לידי חולי כל ימיו עד שיזקין הרבה וימות. ואינו צריך לרופא, ויהיה גופו שלם ועומד על בוריו כל ימיו.
• הרמב"ם שהיה גדול הרופאים אמר :"ורוב החולאים הבאים על האדם אינם אלא מפני מאכלים רעים או מפני שהוא ממלא בטנו ואוכל אכילה גסה אפילו ממאכלים טובים" (הלכות דעות פרק ד'). כלומר אכילת יתר אפילו של אוכל טוב, היא מזיקה כי היא מייצרת הרבה פסולת, מעייפת את הגוף ומונעת תפקוד תקין. לדבריו יש כמובן תנאים נוספים לשמירה על הבריאות ולמניעת מחלות כמו: פעילות גופנית, שינה טובה, חיי משפחה תקינים, שלוות נפש ועוד.
• הרמב"ם ידע את זה קודם כבר לפני 800 שנה הבחין הרמב"ם כי ההסתמכות על כוחות הריפוי הטבעי של הגוף הינה מעשה מדעי מבוסס הרבה יותר מטיפול תרופתי. הרמב"ם הדגיש את החשיבות העליונה של התנזרות ממאכלים ומהרגלים המזיקים לגוף וטען שלא ניתן להזיק לגוף ולצפות שתרופה כלשהי תתקן את הנזק. הוא האמין ביכולתו של הגוף להיות בריא לאורך כל ימיו וטען כי רק אנחנו במו ידינו גוזרים על עצמנו את המחלות השונות. כיצד רעלים יוצאים מהגוף
• בגמרא (מסכת שבת פב ע"א) מובא ששאל רב הונא את בנו רבה, מדוע אינך הולך לשיעוריו של רב חסדא ששמועותיו מחודדות? השיב הבן ואמר: לשם מה אלך לרב חסדא, הלא כאשר אני הולך אצלו, הוא מדבר איתי במילי דעלמא - עניינים של בריאות הגוף! ענה רב הונא לבנו בתמיהה: הוא עוסק בחיי הבריות, ואתה קורא לכך ענייני העולם?! כל שכן שעליך ללכת ללמוד אצלו! הרי לנו, כמה מעלה חשובה יש ללמוד וללמד בעניינים אלו, כי רצון הבורא יתברך בבריאותו של האדם שיהיה בריא ויעבוד אותו בשמחה.
• הרב קוק זצ"ל: "האכילה, על פי המידה המאוזנת והבריאה, ובכוונה הראויה - מקדשת את האדם ומשמחת אותו. ולעומת זאת העצבות עצמה, גורמת לאדם לאכול יותר מן המידה, ואז האכילה מתהפכת לכבדות- ומולידה כעס וייאוש. האנרגיה וכוחות החיים שנוספו ע"י האכילה פועלים במקום לטובה לרעה. אמנם יכול האדם להפך את המצב הזה אם הוא חושב מיד מחשבות טובות ועדינות, ומתמלא ברצונות טובים, ואז כל אותה 'אנרגיה' יכולה להשתנות לטובה. וילמד להבא לאכול רק על פי צורכו ולא מעבר לכך ולאכול מתוך שמחה והודיה, ולא מתוך עצבות ופחד".
• הרב שמשון רפאל הירש זצ"ל חובת האדם לשמור על בריאות ושלמות גופו. "דע לך כי גם גופך, גם כוחותיך, גם זמנך הקצר במשך עת היותך במציאותך פה עלי אדמות, לא לך הם... הלא ניתנו לך רק להשתמש בהם בתור כלי יוצר ואמצעי, למלאת בהם את חובותיך, לכן עליך החובה, להשתמש בגופך כמו עם שאר המתנות.
• ואף רבנו משה חיים לוצאטו זצ"ל בספרו 'מסילת ישרים' (פרק י"א על אדם המקל ראש בבריאותו: "לא יהא נחשב אלא לשוטה גמור".

הרפואה הקונבנציונלית

הרפואה הקונבנציונלית מצד אחד עם ההתפתחות המדעית, הטכנולוגית, הביוכימית, מאפשרת לבצע אבחנות טיפולים תרופתיים וניתוחים המאריכים את "תוחלת החיים". אך מאידך לא ניתן להתעלם מאזלת ידה להתמודד עם מחלות כרוניות כמו סוכרת, לחץ דם, אלרגיות, ובעיות במערכת החיסון, הטיפולים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית לא מספקים פתרונות של ממש. התרופות שמסייעות לעניין אחד מזיקות לעניין אחר.
הרפואה הקונבנציונלית מתעלמת מהסימפטום עוקפת את המחלה ומטפלת ברמת התחזוקה ולא בסילוק גורם המחלה. קצת מוזר והזוי שברפואה הקונבנציונלית טרם נמצאה שום תרופה למחלות כרוניות. ואולי נמצאה אך מטעמים כלכליים לא מופצת. למי שיש סוכרת, לחץ דם, מחלות לב, שבץ מוחי ועוד . . . נגזר עליו לצרוך כדורים כל חיוו. הרפואה הקונבנציונלית לא מצליחה או לא רוצה לרפא שום מחלה רק לתחזק המחלה בכדורים לכל החיים.
הרפואה הקונבנציונלית עוסקת בדיכויי סימפטומים מבלי לחפש את הסיבה למחלה. הרגילו אותנו לקבל פתרונות קלים ומהירים שלא דורשים שום מאמץ בולעים כדור, מורחים משחה, "מכבים" סימפטומים ורצים הלאה. אך כיוון ששורש המחלה לא טופל לא רק שלא תהיה החלמה בטווח הארוך אף תהיה החרפה. דחפנו את הבעיה פנימה והיא תצא שוב באותו מקום או במקום אחר ובחומרה גדולה יותר. אם מדכאים סימפטומים לאורך זמן, מחלה אקוטית פשוטה הופכת להיות כרונית ואם ממשיכים לדכא לאורך זמן היא תהפוך ניוונית או סרטנית. כלומר במחיר של הקלה לטווח הקצר, אנחנו מחמירים את מצב הגוף לטווח הארוך. למה הדבר דומה לנורת שמן שנדלקת באוטו עקב נזילה. אפשר לתקן את הנזילה ובזה אין יותר נזילה. ואפשר לספק למנוע מנות שמן על בסיס קבוע הרי זה ברור שזה לא תיקון.
רוב המחלות הן תוצאה מהצטברות של פסולת רבה בגוף שגורמת לדם חומצי ומזוהם. פסולת מצטברת בגוף כתוצאה מאכילת יתר, מתזונה לא נכונה שכוללת הרבה חלבון מן החי (בשר, דגים, ביצים, ודברי חלב) הרבה עמילניים (לחם, פסטות, מוצרי קמח),מזון מתועש ומעובד,(ג'אנק פוד)הרגלי אכילה לא נכונים. בנוסף היום המזון על כל סוגיו מתועש ומהונדס שמאבד את ערכיו התזונתיים.


נזקי צריכת התרופות

מחקרים רבים בעולם מעידים על חומרת הבעיה בטיפול תרופתי על פי נתונים מארה"ב:
• כ-34% מהמרשמים למבוגרים - מיותרים, ככל הנראה
• כ-35% מהקשישים בקהילה סבלו מבעיות עקב נטילת תרופות. כשליש מהם נזקקו לעזרה רפואית
• כ-30%-20% מהאשפוזים של חולים קשישים קשורים להשפעות שליליות של תרופות.
• תופעות לוואי המתרחשות זמן קצר לאחר התחלת לקיחת התרופה כגון עייפות כרונית, חולשה, אין אונות, מצב רוח ירוד, כאבי בטן, גזים, כאבים בשרירים, שיעול ועוד. או תופעות לוואי לאורך זמן שאין להן השפעה מידית מורגשות בעומס רב על הכבד הפחתה בספיגה עליה במשקל, ירידה בצפיפות העצם, החלשה של מערכת החיסון ומניעת ייצור של מרכיבים חשובים לגופינו. תופעות לוואי אלו לרוב אינן כתובות בעלון לצרכן.
• פיתוח עמידות לתרופה. לחלק ניכר מהתרופות, הגוף מפתח עמידות ואז "אין ברירה" אלא להגדיל את המינון או להוסיף תרופה נוספת. היינו התחלת לקיחה של תרופה באופן קבוע, פרושה במרבית המקרים תנועה במדרון חלקלק שבסופו האדם יפתח תלות בתרופה וסביר להניח שתוך מספר שנים הוא ימצא את עצמו עם רשימת תרופות הולכת וגדלה.
• רוב האנשים צורכים תרופות באופן קבוע התרופות השכיחות ביותר הן ליתר לחץ דם, מחלות לב, עודף כולסטרול ושומנים בדם, סכרת, מחלות פרקים, אוסטיאופורוזיס, אקנה, צרבת ומחלות מעיים כרוניות.

האינטרס של חברות התרופות:

יש לזכור כי האינטרס העיקרי של חברות התרופות הוא ריבוי חולים וריבוי מחלות. אם העולם יהיה בריא חברות התעופה יפשטו רגל. ככל שיש יותר חולים ויותר מחלות יש יותר מכירות ויש יותר רווחים. בריאות האדם אינה עומדת בראש מעייניה של תעשיית התרופות.
לחברות התרופות אין עניין למגר את המחלה אלא להחזיקה משך כל חיוו של האדם. מדענים שעבדו בחברות התרופות מספרים כי חברות התרופות אף ממציאות מחלות שאינן קיימות במציאות בעיקר בנושאי דכדוך הנפש והדיכאון. יש למעלה מעשרים סוגי דכאון. התרופות אינם מרפאות חד משמעית.
כדי להימנע מתביעות משפטיות במרשם התרופות רשומות אין סוף תופעות לוואי לתרופה. לא אחת אף ראיתי אחת מתופעות הלוואי היא "מוות פתאומי" ובכל זאת אנו מתעלמים וצורכים באופן גורף ובמקום לרפא המחלה אנו רק מחמירים או אולי אף מייצרים עוד מחלות
למרבה הפלא והפליאה אין בנמצא אף לא תרופה אחת שתמגר את המחלה. וזה האינטרס הישיר של חברות התרופות לא למגר את המחלה. כל תרופות מטפלות בסימפטום בלבד ולא בשורש המחלה.

הרפואה הטבעית

• ברפואה הטבעית מאתרים את הסימפטום מסלקים את הסימפטום ואז הגוף מתרפא מעצמו. לגוף כוחות ריפוי משלו. אם נחתכנו ודם זורם, הגוף יודע להקריש את הדם ולעצור זרימת הדם. כאשר אדם אוכל מזון מקולקל אז התהליך הטבעי והנכון שצריך להתרחש בגוף זה הוצאת הפסולת בדרך של שלשול או הקאה וזה הריפוי בעצמו, אם ניקח כדור שימנע את הפרשת הפסולת והחולי החוצה למעשה כך נגרום להחמרת המצב ולהשארת הפסולת בגוף.
• לגוף יש יכולות ריפוי עצמי אדירות רק אם נעניק לו סביבה פיזיולוגית פיזית ומנטאלית נקייה שתאפשר לגוך לקיים את עצמו ולכוחות שבו להתעורר ולבצע את פעולתם.
• לפי שיטת הבריאות הטבעית כאשר הגוף "חולה" מדובר בתהליך חיובי ונכון בו הגוף מפריש את הפסולת ובכך מתאפשר הריפוי האמתי במילים אחרות המחלה היא הבריאות.
• הגוף שלנו באופן טבעי תמיד שואף לחזור לאיזון רק שאנחנו במו ידינו מפרים את האיזון הטבעי של הגוף ע"י הזנתו בחומרים רעילים ומזיקים וע"י כך שאנו לא נותנים לו את האפשרות להתנקות ולהתרפא

בשיטת הבריאות הטבעית אין כזה דבר "מחלה". מה שהרפואה המערבית מכנה "מחלות" הינן למעשה תוצאה של עודף רעלים הקיים בתוך הגוף. מכיוון שאין מחלות, אין צורך לקחת תרופות, צמחי מרפא או ויטמינים על מנת להבריא, אלא פשוט לא להפריע לגוף לעשות את עבודתו הנאמנה לרפוי עצמי..
מחלה זה מלשון “חמלה” ומלשון “החלמה”, לפי שיטת הבריאות הטבעית ה”מחלה” היא תהליך חיובי ונכון שקורה לגוף על מנת לאפשר ריפוי והינה תוצאה של מאמצי הגוף לשחרר את עצמו מן המעצורים המפריעים לו למלא את תפקידו כראוי. אבי שיטת ההיגיינה הטבעית, הרברט שלטון, אמר: "הבריאות היא מצב נורמלי וטבעי של הקיום האורגני והיא קיימת תמיד, במידה והחוקים והתנאים הנאותים של החיים נשמרים כהלכה"
החוק הראשון בכל שיטת אכילה טבעית אומר אכול רק כשאתה רעב ! תחושת הרעב הוא קולו של הטבע שאומר לנו שיש לנו צורך במזון. אין שום מורה דרך אחר, אשר יגיד לנו מתי לאכול. השעה של היום, הזמן הרגיל והקבוע לארוחה, אינם המדריכים הנכונים לכך. ישנו הבדל עצום בין תחושת הרעב למה שנקרא תיאבון. תיאבון הוא רעב מזויף, יצירתו של ההרגל והטיפוח, והוא יכול להיות תוצאה של סיבות שונות ורבות כגון –השעה הקבועה, המראה, הריח, או אפילו המחשבה על המזון.
• אין מחלה ללא סיבה. ואין החלמה ללא הסרת הסיבה למחלה
• אין ריפוי ללא ניקוי ואין ניקוי ללא מנוחה.
יהי רצון שנשכיל לשמור על הבריאות הטבעית שאלוהים נטע בתוכנו ובכך נמנע מכל כאב ומחלה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל