"פוטין אינו מתכוון לעצור באוקראינה"

כפי שהיה צפוי, פוטין עמד במילתו ומראה לעולם כי לא נס לחו. רבים חשבו כי הכול דיבורים אך הוא הוכיח כי הוא שחקן ראשי בפוליטיקה העולמית ועל פיו יישק דבר.

מדפים ריקים במרכולים

"יש ייאוש אצל התושבים, אך ברשתות החברתיות אנו נקראים להיות חזקים ולתמוך בצבא שלנו" מציין אלכסנדר טרוסטיאניצין המכונה טרוסט שעד לפני יומיים עדין קיווה כי הפלישה לארצו, אוקראינה, לא תצא לפועל. טרוסט מתגורר בלבוב ואת תחושותיו טרם פרוץ הלחימה הבאנו כאן. https://www.daaton.co.il/Article.aspx?id=8854
הוא עדין לא חווה את המלחמה באופן פיזי. בלבוב נשמעים רק הדי פיצוצים מרחוק בעת שהרוסים מפציצים יעדים צבאיים. "הכוונה של הרוסים לשתק יכולות צבאיות של אוקראינה כדי שתיכנע מהר ככל שניתן".
בשיחה טלפונית אתמול (יום חמישי) עם טרוסט, הדובר עברית רהוטה, הוא סיפר על תורים ארוכים ליד מכשירי הכספומט בעת ששהה מחוץ לביתו בטיול היומי עם כלבו. "כמעט ולא ניתן לקנות באשראי לאחר שמערכות הסליקה של כרטיסי האשראי קרסו ויצאו מכלל שימוש".
טרוסט מתאר את המרכולים כאילו פשט עליהם ארבה. "המדפים ריקים ומוצרי מזון בסיסים אזלו לחלוטין. היו לנו היום הפסקות בהספקת גז לבתים, ואיננו יודעים מה יקרה מחר. מצב על הפנים".

פוטין נגד העולם

צבא אוקראינה החל בגיוס אנשי מילואים לתגבור כוחות הלוחמים. "אני לא נקראתי כי הדגש הוא על לוחמים צעירים שלא מכבר סיימו את שירות החובה שלהם, וכמו כן אזרחים ששרתו בחיל האוויר" טרוסט מוסיף: "תושבים רבים שיש בידם רישוי לנשק צובאים על חנויות ציוד הלחימה לרכישת אמצעי התגוננות ברגע שהחיילים הרוסים יגיעו לעיר".
הדבר שהכי חורה לאוקראינים הוא שאין תמיכה מהעולם המערבי למצוקתם.
"אירופה מהססת. גם ארצות הברית לא נוקטת בצעדים משמעותיים. אישית, אני מקבל המון טלפונים מחברים בישראל הדורשים בשלומי ושמחתי כי גם שר החוץ לפיד הביע תמיכה באוקראינה". טרוסט אינו מאמין כי פוטין יסתפק באוקראינה. "זו לא מלחמה של רוסיה נגד אוקראינה, זו מלחמה של פוטין נגד כל העולם. אם לא יעצרו אותו כאן, הוא ימשיך הלאה. זה בטוח. הוא רוצה שליטה בלעדית על המדינות שהיוו את ברית המועצות לשעבר, וכל עוד העולם מהסס הוא יכול לנצל את זה לטובתו".

צילום תמונת הפרלמנט: ד"ר דניה שפירא-עורכת אתר" האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית"
הכותב חבר באיגוד העיתונות הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות והתקשורת בישראל


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל