הכרת הטוב

סיפור אחד שהיה או אולי לא היה. אי שם באחד הכפרים הנידחים במזרח אירופה היה יהודי אחד רשע גמור שלא הייתה עברה אחת שלא עבר אותה, ולא הייתה התרסה אחת נגד התורה ונגד הקהילה שלא התריס אותה. התנתק האיש מהקהילה והקהילה התנתקה ממנו.

סיפור אחד שהיה או אולי לא היה. אי שם באחד הכפרים הנידחים במזרח אירופה היה יהודי אחד רשע גמור שלא הייתה עברה אחת שלא עבר אותה, ולא הייתה התרסה אחת נגד התורה ונגד הקהילה שלא התריס אותה. התנתק האיש מהקהילה והקהילה התנתקה ממנו.
לימים אלוהים לקחו והוא עזב את עולמו. החליטו פרנסי הקהילה רשע שכזה שאין עברה אחת שלא עבר אותה ואין מצווה אחת שטרח לקיימה, אין קוברים אותו. ואכן לא קברו אותו. חולף יום חולפים יומיים וגווייתו מונחת לה אי שם בקרן זווית.
לימים חלף יהודי אחד על פניו ושאל מדוע אין קוברים אותו? השיבו פרנסי הקהילה האיש הזה רשע גמור היה שאין עברה אחת שלא עבר אותה, ואין מצווה אחת שטרח לקיימה, הוא היה הכי רשע בקהילה. אין דינו דין קבורה. ואין קוברים אותו. תמה מאוד האיש וטען שהוא, הוא הוא האיש הכי רשע בקהילה? הוא רשע פי כמה מהנפטר . שמעו פרנסי הקהילה ואמרו אם אתה יותר רשע מהנפטר, משמע זכות שהיא הייתה בו בנפטר והחליטו לקבור אותו. ואכן קברו אותו והנפטר הגיע לקבורת ישראל ולמנוחת עולמים.
לימים אף האיש שהעיד על עצמו שהוא האיש הכי, הכי רשע שהיה בקהילה. אלוהים לקחו ואף הוא עזב את עולמו. וכמובן אנשי הקהילה סירבו לקבור אותו כי הוא היה האיש הכי רשע שבקהילה. וכך הונחה גווייתו אי שם בקרן זווית ללא קבורה. עד שחלף יהודי אחד ושאל מדוע אין קוברים אותו? יען כי הוא האיש הכי רשע שהיה בקהילה, ואף יותר רשע מהאיש שחשבנו שהוא הכי רשע. ואין עברה שלא עבר אותה ואין בו אף לא מצווה אחת. אין דינו דין קבורה. ואין קוברים אותו.
האומנם תמה האיש הרי בזכותו קברנו את קודמו. את הרשע הקודם. בזכות שהוא העיד על עצמו שהוא יותר רשע מהנפטר. נקבר הנפטר ההוא. נזכרו אנשי הקהילה במעשה אכן כן היה כדבר הזה. הנהנו פרנסי הקהילה זה לזה, קימצו מצחם, והרימו גבתם, שקלו וטרו בינם לבין עצמם, והחליטו אכן אף זו מצווה גדולה היא ללמד זכות על אחר. ובזכותו הגיע הנפטר ההוא לקבורת ישראל. והחליטו לקבור אף אותו. ואכן אף הוא נקבר והגיע למנוחת עולמים.
ועל בסיס הגיון זה אני פונה לכל מקהלת אנשי "רק לא ביבי" הרי בזכות ביבי יש לנו את הממשלה הזו. הרי ללא שנאת ביבי אין סיכוי שבעולם, ואפס סבירות שיהיה חיבור שכזה בין חברי הקואליציה . אין דבר ורבע דבר שמחבר את ממשלת השעטנז הזו, ואין דבר ורבע דבר שמלכד אותם תחת קואליציה אחת לולא השנאה התהומית לביבי. מי פילל ומי מילל שאפשר לחבר בין בנט לעבאס, בין ליברמן לעיסאווי פריג', בין כהנא לעומר בר לב, ובין איילת שקד למירב מיכאלי, בוין גדעון סער לתמר זנדברג, ובין אורבך להורוביץ ועוד . . .
אכן צדקו אלו שאמרו רק ביבי יכול! בזכות ביבי יש לנו את הממשלה הזו. שכל מה שמחבר אותה ומקיים אותה זה שנאת ביבי. אז אנא חברים מעט הכרת הטוב. ומן הראוי לאתרגו ולשמרו כבבת העין כי בלעדיו אין ממשלה. כי רק ביבי יכול את העל טבעי להפוך לטבעי.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל