מלחמת הכתות

הציבוריות הישראלית ברובה חלוקה לשתי כתות קשוחות, צרובות מוח, המנווטות כטייס אוטומטי בכיוונים שונים ומנוגדים, שמזמן איבדו את הריבונות לחשיבה עצמית ולשיקול ענייני אינדיבידואלי סובייקטיבי כמו היה אוהדי קבוצת כדורגל. אלו הפועל ויהי מה, ואלו מכבי ויהי מה.

הכת האחת כת "רק ביבי" ויהי מה! וכל עוולה חטא פשע מחדל של ביבי או מקורביו יזוכך ויטוהר ויוצג כקדוש מעונה. והכת האחרת כת "רק לא ביבי" ויהי מה! וכל הישג עשייה פעולה יוצג כאב אבי הטומאה ואף הישג 4 הסכמי השלום צומצם הוקטן הוזער עד לכמעט אפס. יתרה מכך כל פשעי וחטאי הכת האחת מזוככים ומטוהרים ונסלחים כנגד חטאי ופשעי הכת האחרת.
ובמצב שכזה לעולם לא תהיה בקורת על ממשלה זו או אחרת, ולא משנה איזה ממשלה כי כל ממשלה שתיבחר יהיו לה קטגורים מהכת האחת ולא משנה מה הישגיה, וסנגורים מהצד האחר ולא משנה כמה יהיו מחדליה.
ובמצב שכזה לעולם לא נוקיע פשעים מחדלים חטאים עוולות כי תמיד יהיה צד אחד שיקטרג ותמיד יהי צד האחר שיסנגר.
ובמצב שכזה לעולם לא נוכל להילחם על זכויות בסיסיות כמו יוקר המחיה, יוקר הדיור, גובה המיסוי, חינוך, בריאות, קיום בסיסי, ועוד כי תמיד יהיה צד אחד שיראה רק וורוד ותהיה המציאות אסונית קטסטרופלית ככל שתהיה, והצד השני יראה תמיד רק שחור בכול מכול כול.
במצב שכזה רוב רובו של הציבור משמש כפיון, כהדיוט שימושי, בפני שליטיהם המתעללים בהם עד חורמה. פעם מהצד הזה ופעם מהצד האחר, משקרים, מרמים, מבטיחים לשווא ולא מקיימים. והם הם השליטים מתפלשים באמבטיות ענק של שפע עושר והטבות עד בלי די על חשבוננו. ממלאים פיהם צחוק ובזים לאזרח הפשוט הקורבן שמקריב את עצמו את אושרו את קיומו על מזבח ההערצה לכת זו או אחרת.
במצב שכזה משפחות קשי יום קשי מחיה קשי קיום בסיסי כאשר שני בני הזוג עובדים בשתי משרות ואולי אף יותר וידם אינה משגת רכישת דירה שזה מצרך קיומי בסיסי ויום יום הם נאבקים לגמור את החודש במינימום מינוס. כאשר מהצד השני שופטים גנרלים פקידי ממשלה חשבון הבנק שלהם תופח מידי חודש בחודשו בפנסיות מפוצצות עשרות רבות של אלפי שקלים בחודש בנוסף לאין ספור הטבות כמו רכב דלק טלפון שרותי משרד ועוד . כסף שאין בו שימוש כי הרי כמה אפשר לבזבז כסף שכולו חמדה ורדיפת בצע. כסף שמצטבר בחשבון הבנק ללא הופכין
לא ברור לי למה ראש ממשלה לשעבר, נשיא לשעבר, שופט לשעבר, זכאים ללשכות לסייענים ולעוזרים ולעוד אין ספור הטבות על חשבון משלם המסים מדוע אין הם יכולים לחזור להיות כאחד האדם הפשוט מה גם שיש להם פנסיה מפוצצת
מידי פעם בא לי להקיא כשאני שומע פוץ כזה או אחר, פרקליט מדינה, שופט, או גנרל עם פנסיה מפוצצת של עשרות אלפי שקלים בנוסף עוד משכורת של עבודה במשרה מלאה המדקלם לזכותו לאמור: "כל חיי תרמתי למדינה" סליחה! אולי כל חייך נתרמת מהמדינה בניתה בית ואולי עוד בתים רבים רכשת יידע עשית קריירה. הרי זו בחירתך מדעת ואיש לא הכריח אותך לבחור מסלול זה או אחר. הרי לא יעלה על הדעת שחשמלאי יאמר תרמתי את חיי לזרם, או אינסטלטור שיאמר תרמתי את חיי לביוב או לשחרור סתימות. די מדמגוגיה זולה ולעג לרש
בארצות הברית עמד איש למשפט על גנבת לחם. נשאל מדוע גנב והשיב הייתי רעב. השופט שהוא אכן שופט לא בדומה למה שיש בארצנו לצערי. העמיד למשפט כל הנוכחים באולם כולל את עצמו וגזר עליהם קנס של 10$ באומרו חברה שיש בה אדם רעב ללחם זו אשמת החברה ועל החברה לשלם.
בתוך עמנו יש הרעבים ללחם, יש הרעבים לקורת גג, יש העמלים ומזיעים ואינם מצליחים להשיג קיום בסיסי. וזה פשע ומחדל ועושק של ממשלות ישראל לדורותיהם. ודי מהדיכוטומיה כן ביבי לא ביבי. לו היה צדק במדינה שלנו כי אז היינו חותכים במשמנים ועודפי השומנים הגולשים על גדותיהם של אי אלו שחפצו ביקר עצמם, אלו פרות הבשן, הפרות השמנות, עבות הבשר, אלו המשתכרים פי עשר ויותר מעל השכר הממוצע, ולחייבם לשלם מעשר ויותר מהכנסותיהם הנטו לטובת אלו העניים לטובת דלי העם ואולי אז מעט מהמעט צדק ייעשה. יש ויאמרו מה אתה רוצה אלו החוקים הוא לא גנב הוא הרוויח זאת ביושר. אכן חוקים יש בכל מדינה גם בסדום ועמורה היו חוקים.
להלן כמה פירורי עוולות הזועקים לשמים:
נכה 100% מקבל קצבה חודשית מלאה בסך 3,700 ₪. תוספת עבור בן\בת הזוג תשולם רק אם הכנסת בן\בת הזוג לא עולה על 6,014 ₪ ברוטו. ובתנאי שאינם מקבלים קצבה אחרת. והיה וחלילה בן\ בת הזוג שלו משתכרת מעל 6,014 ₪ ברוטו, כי אז תגרע התוספת עבור בן\בת הזוג. מנגנון נוקשה וקשוח העומד על המשמר להבטיח חיי דלות ועוני למי שהגורל התאכזר לו. ללא הניד עפעף.
מהצד האחר איש צבא צובר פנסיה צבאית, יוצא לשוק החופשי וצובר עוד פנסיה, נבחר להיות שופט עליון וצובר עוד פנסיה, ושוב יוצא לשוק החופשי ומשתכר מיליונים לשנה. והכל מצטבר פנסיה על פנסיה על פנסיה על משכורת חודשית ואין הכנסה אחת פוגעת חלילה בחברתה והכל מצטבר להר ענק של הכנסה חודשית שברובה אין בה שימוש מעשי למעט המספר העולה בחשבון הבנק.
קצבת זקנה קופאת על שמריה מזה עשורים ושכר הח"כ קפץ מ 17000 שח למעלה מ- 40000 שח. נרעדתי כששמעתי את סמוטריץ שמדקלם כי המשכורת כח"כ לא מספיקה לו. וזאת עם כל ההטבות הנלוות למשכורתו. אז איך אתה ישן בלילה ח"כ קטן שלי. צרכי הציבור, האזרח, אינן בעדיפות. ותפנוקי המקורבים בשפע וללא מידה
אז אם תאבי חיים אנו די לנו מהכיתתיות, די לנו מההשתייכות האוטומטית לצד זה או אחר, די לנו מרק ביבי, או רק לא ביבי, די לנו מטייס אוטומטי ונעבור להגה ידני שיקולי לוגי איש איש כפי הבנתו כפי השקפתו. והיה וביבי או כל אחר פשע מקומו בכלא ואיש לא יזיל דמעה, ובכך אולי ננצל נחזיר את אמון הציבור בשלטון החוק, אמון הציבור בשליחיו משרתיו ולא אדוניו, ונחזיר את הכוח לאזרח הריבון שידע כל שר או כל ח"כ שהוא, שקיומו תלוי אך ורק באזרח בבוחר בריבון. והוא משרתו ולא אדונו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל