המבצע הצבאי החדש

לקראת כל מבצע צבאי, שפוקד אותנו חדשות לבקרים, הופך מצב הרוח הלאומי לקודר. התקשורת מגלה עוד ועוד מחדלים, עוד ועוד מעשי נוכלות, עוד ועוד אטימות, רשעות וטיפשות. המבצע הצבאי הפך לעוגן הצלה של מצב הרוח הלאומי. זה משתקף היטב בשמות שאנו ממציאים כל פעם למבצע כזה.

לקראת כל מבצע צבאי, שפוקד אותנו חדשות לבקרים, הופך מצב הרוח הלאומי לקודר. התקשורת מגלה עוד ועוד מחדלים, עוד ועוד מעשי נוכלות, עוד ועוד אטימות, רשעות וטיפשות. המבצע הצבאי הפך לעוגן הצלה של מצב הרוח הלאומי. זה משתקף היטב בשמות שאנו ממציאים כל פעם למבצע כזה.
מעטים מכירים את האנשים שעומדים מאחורי השמות שניתנים למבצעים הללו. אלו הם חיילים אלמוניים, העמלים כל החודשים הארוכים בין מבצע למבצע, במציאת השם המתאים, שיגרום להעלאת מצב הרוח הלאומי של הציבור. כולם מחכים כבר למבצע שימנע שפל מדרגה חדש, בעקבות תחקירים בכלי התקשורת, שהופכים להיות, קשים יותר ויותר. אפילו דו"ח מבקר המדינה, הופך לכתב האשמה חמור, שממלא את הציבור זעם ומדרדר את מצב הרוח.
אחרי שדומה שמבצע "שומר חומות", שהצליח בהתחלה לרומם את מצב הרוח, נשחק ולא הצליח עוד להרגיע את העצבים נוכח המצב הפוליטי והכלכלי בארץ, מבצע חדש יצא סוף סוף לדרך, אחרי אינסוף השהיות, דחיות ותירוצים לא לפעול. דברתי עם האדם שאחראי על המצאת השמות למבצעים אלו וזה מה שסיפר לי:

"הציבור הרי כבר מת לדעת איך יקראו למבצע הבא! כל מי שאני פוגש מנסה להוציא ממני מידע, אבל לי, כמובן, אסור לספר לאיש!
הרי אומרים כשהתותחים רועמים, המוזות שותקות. אבל, למען השם, חשבתי, הרי המוזות אצלי כבר עשו את המלאכה – איפה התותחים!
אחרי חודשים על חודשים שאני אוכל את הלב על שהממשלה מסרבת לצאת למבצע, אחרי שהמצאתי לו את השם הנפלא הזה, זה סוף סוף קרה. לבשתי את החליפה הכי טובה שלי התייצבתי מול העיתונאים והכרזתי בחגיגיות : "מבצע ............... החל!"
"כך זכה עם ישראל לשמוע על השם החדש של המבצע, והמורל הלאומי עלה פלאים. המבצע הזה אמור להילחם בכל תוכניות התחקירים בתקשורת, שגרמו למצב רוח שפוף של הציבור.
אבל, רגע, היי! מה זה. הטעו אותי. ברגע האחרון נודע לי, שהממשלה החליטה שוב פעם להשהות את המבצע הנפלא שלי!"
הבנתי ללבו של האיש ואפילו ריחמתי עליו, עד כדי כך שאפילו הסכמתי לא לחשוף כאן את השם של המבצע החדש. ידעתי שהסיפור שלו על מסיבת העיתונאים, היה מתוך חלום תעתועים שפקד את האיש. כנראה הוא התמוטט נפשית. הרי הוא האיש היחיד שיודע, שמאחורי כל מבצע חדש, מסתתרת עוד מזימה של המדינה, שיגיע הזמן שיחקרו אותה גם כן!
אז בואו נסיים עם המנון המבצעים שלנו, שמטעמי צנזורה נקרא עדיין "מבצע .... חדש בא למדינה"...

מבצע חדש בא למדינה
שם לו .... נקרא!
זאת איש עדיין לא ידע
אבל במוחו הקודח של מישהו השם כבר נברא
מבצע חדש ושמו פגז ממש
כשעם ישראל ישמע
ישכח מכל צרה
כל הכעסים אז ייעלמו
כשהתותחים ירעמו בלב פנימה
רגשות נעלים יתרוממו
מבצע חדש בא למדינה ושמו .... נקרא
אתם כבר בטח מתים לדעת מה....
אבל חכו חכו טיפה
תנו לחמאס לעשות את העבודה
תנו לתושבי עזה ההמומים
להמתיק לנו את החיים
זמרת המלחמות אולי כבר לא פה
אבל זמרת הארץ לא תחדל
כל איש ואישה את שם ...... ישא על דל...
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל