אני אוהבת להתבונן בספירלות

אני אוהבת להתבונן בספירלות. עם כל משב של רוח, הקטבים שלהן מתקרבים, מתרחקים ונעים במעגלים מעגלים...

זה כל כך מרגיע אותי - ההתבוננות הזאת בספירלות - גם כי ספירלות הן כמו החיים שלנו, כמו הנשימות והנשיפות, כמו השינויים שאנחנו כל הזמן חווים, שמביאים אותנו לעוד שינויים, פשוט מתוך כוח התנועה שבנו ובסובבים אותנו.
 
השבוע נתקלתי בספירלה כזאת, היא לא היתה עשויה מנייר. זו היתה ספירלה של מילים: להיראות, להראות, להורות ולהרות. איזו שפה יפה יש לנו! שינוי של אות אחת מעלה אותנו מאיך שאנחנו נראים למה שאנחנו מראים ולא תמיד זה אותו הדבר. איך שאנחנו נראים, לא תלוי רק בנו, אלא גם בעיניו, חוויותיו, דעותיו וסביבתו של המביט בנו ומה שאנחנו מראים זו הבחירה שלנו, מה מתוך כל הספירלה שלנו אנחנו רוצים להציג לעולם. ועוד עליה בתנועת הספירלה ואנחנו לא רק מראים, אלא גם מורים לאחרים וכולנו גם המורים וגם הגננים וגם הטכנאים וגם... וגם... כולנו מורים את הדרך לאחרים. ויתור על אות אחת - מביא את ספירלת המילים שלנו אל הריון ולידה, אל יצירת החדש שנוצר מתוכנו וינוע מעלה ומטה, ימינה ושמאלה, יקריב את הקטבים ובעוד שבריר שניה שוב ירחיק אותם.
 
אני אוהבת להתבונן בספירלות, ומכל הספירלות, אני הכי אוהבת להתבונן בספירלות החיים שלי ושל אחרים. השבוע הגיעה אלי מטופלת שהיתה זקוקה לקצת שלווה. עשינו יחד הדמייה והיא נכנסה למצב של רוגע, רוגע שהזכיר לי קצת את עצמי, כשהייתי ילדה קטנה, יושבת על שפת הים, בונה ארמון בחול וגם כשהגיע גל גדול והרס לי חלק מהארמון, לא נבהלתי, לא בכיתי, המשכתי לטפטף עוד ועוד גושי בוץ, אולי במקום מרוחק קצת יותר. והגלים האלה שהרסו את הארמון שלי הגיעו ומגיעים לחיי כל הזמן. פעם זו היתה המורה שהעליבה אותי, אחר-כך, זו היתה בת הדודה שבחרה לשחק עם חברה אחרת. יותר מאוחר זה היה הגרוש שלי שבחר לבגוד בי ובילדים שלנו, אחר-כך באו גלים של מצבים כלכליים קשים, של פרידות ואכזבות... אבל המקור השלו שבי, קיבל את הימים של השפל כחלק מהימים של הגאות ורק השבוע, כשאני בטוחה שסיימתי את תקופת הביישנות שלי, מישהי אמרה לי: "אל תתביישי!" והזכירה לי את הילדה הביישנית שהייתי ושניצוצות ממנה עוד נישאות בספירלת החיים שלי.
 
אני אוהבת להתבונן בספירלות. בספירלות של נייר, בספירלות של מילים, ובעיקר בספירלות של החיים.
 
תמונה ראשית: Eric Wüstenhagen

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל