טיולי משפחות: נחל יצפור בגלבוע

החגים כבר מזמן מאחורינו ואפשר לנצל את השבתות היפות בסתיו, בהן מזג האויר אידאלי לטיולים. בין טיול מיטבי לכת אחד למשנהו, שוב התפנתי לטיול משפחות נחמד, בהדרכת נעמי גושן הנפלאה. הלכנו כ-6 ק"מ במסלול קל, מתאים לכל. בסוף הכתבה יש קישור לכל התמונות שצילמתי.


נחל יצפור בגלבוע הוא בהחלט מסלול נחמד למשפחות, בפרט שמזג האויר מעולה לטיולים כמו בהזמנה. את הנחל המעניין הזה עשו המשפחות בירידה. הנה נוף טיפוסי לתחילת המסלול:

 
 

 

בהמשך, הנחל הולך ונעשה קניוני ומעניין יותר...

 
 

 

טיול משפחות הוא טיול רגוע. חשים את הטבע, את הנופים הנפלאים ואת אוויר ההרים, אך יש גם זמן להפסקות בנחת. כל הילדים הלכו בכיף ולי היו מספיק הזדמנויות להצטלם עם אליה.
בין לבין האזנו ברוב קשב להסבריה של נעמי שהכילו טבע, הסטוריה ואפילו מורשת אבל הכל בשפה ובסגנון שהילדים יכלו להבין וליטול בשיח חלק פעיל. 
 

 

בהמשך, הנחל נעשה קניוני ומעניין ביותר. יש גם מספר מקומות בהם יש צורך להעזר ביתדות במקומות בעייתיים. כל הילדים וההורים עברו אותם בקלות.
הנה מראה אופייני למקום כזה בנחל
.
 
 

 

בשלב מסוים הקטע הקניוני נגמר, הנחל נפתח והנופים המרהיבים של עמק חרוד ועמק בית שאן נגלים לעין ואיתם הישובים השונים מעפולה במערב ועד חמדיה ובית שאן במזרח (על רקע הרי גלעד) בטווחים הקצרים והבינוניים. בטיול שלנו הראות היתה מושלמת (הגשם שירד יום קודם ניקה היטב את האוויר) כך שההנאה היתה מושלמת.
 
 

 

בהמשך צעדנו לאורך שביל נוח בירידה מתונה למרגלות הגלבוע עד לעין-מודע. טמפרטורת המים שם נוחה, כ-24 מעלות. לא הופתענו למצוא שם מטיילים נוספים או אחרים שהגיעו במיוחד להעביר שם כמה שעות נינוחות במקום יפה, הכולל גם ספסלים ושולחנות ואידאלי גם לפיקניקים.
 

 

לסיכום: נחל יצפור בירידה לכיוון עין מודע הוא בהחלט מסלול חביב ויפה, המתאים גם לאלה המעדיפים מסלולים לא ארוכים ולא קשים מידי אך גם לחוש את הטבע. מומלץ.

למעבר לכל התמונות שצילמתי ליחצו כאן

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל