שמעון פרס - בן 90 לשוח - הצחקתם אותו

כבוד נשיא המדינה, מר שמעון פרס חוגג בימים אלה יומולדת 90. כולם תוהים ודואגים מה יעשה מר פרס בתום כהונתו, במהלך שנת 2014. שמועות אומרות כי חברת אנרג'ייזר פנתה אליו על מנת שיחליף בפרסומת לסוללות את השפן המפורסם. לא פעם דובר על כך כי מאבטחיו מתקשים לעמוד בסדר היום שלו שכולל לעיתים 20 שעות פעילות.

כמעט ספורטאי על השטיחים האדומים

המשנה נתנה סימנים לגילאים השונים. החל מגיל 5 - למקרא ועד בן 100 - כאילו מת ועבר ובטל מן העולם. בן 60, נאמר לזקנה, בן 70 - לשיבה. בן 80 - לגבורות ובן 90 - לשוח. לשוח לפי הפרוש - בגיל 90 האדם הולך כפוף ושחוח.

רק חבל שמי שכתב זאת לא ראה את שמעון פרס כמעט רץ על השטיח האדום בנתב"ג לפני מספר חודשים, בקבלת הפנים לנשיא ארה"ב ,ברק אובמה, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה לעמוד בקצב של שניהם.

 

הפוליטקיה הקטנה מאחוריו

הרבה נאמר על שמעון פרס במהלך שנים, לטובה ובעיקר לרעה, אך דומה כי זקנתו (אם זה נקרא זקן) עושה לו רק טוב. היציאה מהפוליטיקה הקטנה והמלוכלכת יחד עם אישיות בלתי רגילה גורמים למר פרס לקבל סוף סוף את הכבוד שלו הוא ראוי.

 

כבוד למוסד הנשיאות ולכוורת הנשית שמאחוריו

כמה כבוד קיבל מוסד הנשיאות מאז נכנס לתפקידו, שמעון פרס, מוקף בצבא של נשים, בראשות, מנכ"לית בית הנשיא, אפרת דובדבני, המנהלת את כל האופרציה ביד רמה אך נעימה. גב' דובדבני למדה את קצב העבודה שלה מהבוס. 14 שעות לאחר לידת בנה, דווח כי היא התחמקה מבית החולים על מנת להשתתף בישיבה חשובה לקראת ועידת הנשיא, בה יצויין יום הולדתו ה - 90 של מר פרס. לחשוב מה היה היחס לנשים בקדנציה של הנשיא לשעבר מעביר בי צמרמורת.

 

"אני מבטיח לכם, שכשיבוא היום, אני לא אשכח למות"

כנראה נאלץ לחכות עוד זמן רב עד להתייצבות נוספת של כל שועי עולם ובכללם, מנהיגים בהווה ובעבר, אמנים מפורסמים, זוכי פרס נובל ומי לא, שבאו לכבד את כבוד הנשיא בחגיגות ה - 90 שלו. צרי העין, שמבקרים את העלויות הגדולות של החגיגות, צריכים להחריש ולהבין שכבוד כזה שמקבל הנשיא עושה רק טוב למדינתנו הקטנה.

נאחל למר פרס בריאות שלמה ואריכות ימים וכשיגיע יומו, כמו רעייתו המנוחה סוניה, יילך לישון ולא יקום עוד. ואל תשכחו ,כפי שכבר אמר הנשיא בעבר "אני מבטיח לכם, שכשיבוא היום, אני לא אשכח למות"

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל