דברים שסיפר לי סבי... "מהולדת למולדת"

הקדמה, יום שבת הטלפון מצלצל מעברו השני של הקו, נכדי השורט, יפתח: "סבא הוא פותח, תסכים להיות מרואיין שלי לעבודה שעלי להגיש ב"מורשת"? בוודאי קופוש (כך אני מכנה אותו באהבה רבה) בשמחה רבה. אני מביא את הראיון ככתבו וכלשונו...

 

ראיון-עם הסבא שלי על מסעותיו בעולם

 

נושא הראיון-טיולים ומסעות בעולם...

בחירת המרואיין-סבא שלי, סבא אריה הנוהג לנסוע למקומות יפים ברחבי העולם.

שאלה: מה הסיבה לנסיעותיך בעולם ?

תשובה: אני ממלא אחר צוואתו של שחר בני הצעיר שהיה גם הדוד שלך שחלם לטייל בעולם אך לא זכה מאחר ונהרג בשנת 1997 באסון המסוקים יחד עם עוד 72 לוחמים מעל שאר ישוב בגליל העליון.

שאלה: מה אתה לוקח אתך לכל הנסיעות ?

תשובה: אני לוקח את זיכרון בני שחר לכל הטיולים והמסעות שאני קורא להם "לראות בעיני עיניו" או בשם אחר "הצל שלי ואני יצאנו לדרך"
 

ועוד שאלות על מסעותיו של סבא

 

שאלה: באיזה מקום בעולם נהנית ביותר ?

תשובה: נהנתי בהרבה מקומות בעולם אך יותר מכל אני יכול לציין את המסע שערכתי באוגנדה אחרי משפחת גורילות בגובה של 2500 מטר,היה מדהים לראות כיצד הגורילות דומות בהרבה מובנים לנו בני האדם ולא יכולתי להתנתק מקביעתו של החוקר דרווין שקבע כי האדם מוצאו מהקוף, למרות שאני בתוככי תוכי מאמין בספר הספרים, בתנ"ך ובבריאת העולם.

שאלה: מה המקום הגבוה ביותר בו דרכה כף רגלך ?

תשובה: המקום הגבוה ביותר בו דרכה כף רגלי היה בהר קניה המטפס לגובה של 5000 מטר, המראה ממעל היה מדהים, סביוני ענק הצומחים לגובה של 3 מטרים, בפסגת ההר קרחון, אפילו שהר קניה נמצא באפריקה ממש על קוו המשווה.
 

איזה עולם יפה יש לנו...

 

שאלה: האם במסעותיך הרבים התחברת והכרת חברים?

תשובה: אכן, אחד הדברים היפים במסעות וטיולים הינו להכיר בני אדם ואנשים מתרבויות אחרות, למשל באוסטרליה פגשתי בילידים אוסטרלים הנקראים אבוריג'ינים.

שאלה: האם פחדת באחד מטיוליך?

תשובה: איזו שאלה? וודאי שיצא לפחד בטיולים. לדוגמא, באחד ממסעותיי בנמיביה עליתי וטיפסתי לבדי על דיונה שצבעה אדום תוך כדי הטיפוס אני שומע מעין קול, ססס,ססס, בהתחלה לא הבנתי אך ברגע שחדרה אלי ההכרה שזה קולו של נחש, פרצתי במרוצה כדי שלא להיתקל בו.

שאלה: ספר לנו על אחד מהרגעים המרגשים בטיוליך?

תשובה: לפני מספר שנים טיילתי בדרומה של הודו והגעתי לעיר בשם קוצי'ן, ידעתי שבעיר זו יש קהילה יהודית עם בתי כנסת ובתי קברות יהודיים. החלטתי שאני עושה מצווה ודואג לפתוח ולנקות את בתי הכנסת העזובים וכן להוריד ולנקות צמחיית יער שגדלה בבית הקברות וכיסתה הקברים של היהודים. זה היה רגע מאוד מרגש בחיי.
 

תובנות בסופה של הדרך

 

יפתח המראיין : אני רוצה לסכם ולהודות לך סבא על ששיתפת אותנו בקצת מטיוליך,אני לעצמי שם מטרה, לכשאגדל אהיה כמוך ואצא לתור ארצות רחוקות.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל