הסלולר ומתקן השגיאות

הקידמה הכניסה לחיינו את המושג "מתקן שגיאות " תוכנה סלולרית שכל מטרתה לקצר את הזמן שאנחנו מקלידים הודעה בסלולר , אבל היא לא חפה מתקלות והוסיפה לחיינו מצבים מסובכים ומביכים שלא פשוט לצאת מהם

 

כולנו נהנים מנפלאות הטכנולוגיה אולי אנחנו לא מרגישים או אולי כבר התרגלנו לפינוקים שהם מביאים איתם מסיבות מוצדקות וברורות כמובן. עד לפני מספר שנים, נגיד 20 שנה בערך, המכשיר הסלולרי היה שייך לסרטי מדע בדיוני כמו סטאר טראק וסדרות בדיוניות אחרות. אם הייתם אומרים לאדם מן המניין באותה תקופה שלכולם יהיה בשנת 2000 סלולרי בכיס, אפילו לילדים בבית הספר ובנוסף שהסלולרי יטמון בתוכו את כל עולמנו: מחשבון, משחקים, ‪gps‬, ותוכנות חכמות אחרות ….אף אחד לא היה מאמין לכם, ההפך, היה סיכוי טוב שהיו מאשפזים אותך ומנסים לגמול אותך מלראות סדרות מדע בדיוני, זה לא בריא לנפש .
באותה תקופה כדי להתקשר להורים היית צריך לחפש טלפון ציבורי שבדרך כלל היה ממוקם במרכז העיר או בתחנה המרכזית של אגד ולשלשל לתוכו אסימונים (סוג של מטבע של שקל עם חור ) ורק אז היית יכול לחייג. ברור לכולם שהראש היהודי כבר אז המציא פתרונות יצירתיים לגנוב שיחות, היה את האסימון עם החוט ועוד דוגמאות אבל נחסוך את זה מכם.
כשהתגייסתי לצבא אחד הפקלים שקיבלתי מאימי ז״ל ( שונא לכתוב את זה) היה שרשרת אסימונים ענקית כדי שאחייג מהצבא לעדכן אותה בבית שהכל בסדר .
וככה מיד אחרי כיבוי אורות הינו עולים לגבעה בבסיס מעל מגורי החיילים עומדים בתור חייל, חייל מסובבים את חוגת הטלפון ומחייגים להורים או לחברה בכדי לעדכן על שעברנו באותו היום.
אינטימי זה לא היה אתם יכולים לדמיין 1500 חיילים בבסיס עם 3 טלפונים ציבורים שלפניהם באופן קבוע יש תור של חיילים עייפים ומסריחים אבל זאת לא הייתה הצרה, הצרה הייתה שכולם שמעו את השיחות וככה בתוך דקות ידעו הכל על כולם; ״דוד בוכה, היא עזבה אותו״, אי אפשר היה לבכות כי כול מי שהיה אחריך בתור מיד ידע שאתה בוכה, אי אפשר היה לריב עם החברה כי מיד השמועה הייתה רצה בבסיס שנפרדתם, או שתפסת את החברה שלך נוהגת לכינרת עם "חברים"...  בקיצור שם הומצא הפייסבוק הראשון אתה מדבר והיתר מפיצים.
 
היום בעידן הנוכחי...
הסלולרי הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו אבל הוא גם גורם לנו לבעיות לא קטנות, אחת הבעיות היא תוכנת המשלים מילים שיש בהודעות טקסט.
משלים מילים זאת התוכנה שמשלימה לנו את המלים כדי לקצר את זמן הקלדה. כמובן שלמנגנון זה יש יכולת גם לתקן שגיאות כתיב אבל לאנשים כמוני וכמוכם שמשתמשים במכשיר באופן סדיר ומהיר, החסרונות לפעמים עושים נזק גדול יותר מהיתרונות. לפעמים המנגנון הופך מילים תקינות לאוסף של שגיאות מבהילות, הבנתם אותי קוראים שיכורים, סליחה קוראים יקרים (דוגמא חייה לבעיה ) .
 
את כל הדוגמאות שלפנייכם אספתי במשך חודש:


ארז: אני מחייג למה אתה לא אנאלי ( עונה לי )
דורון (שם בדוי): אנאלי ?
ארז: עונה לי התכוונתי לעונה לי
דורון: אתה לא מבין איזה זריקה קיבלתי בקופת חולים כנראה שסוף סוף אני אבריא מההרפס שתפס אותי
ארז: ווואוו איך אני שמח בישבנך (בשבילך )
דורון: מה ? בישבנך ? נגנבת ?
ארז: עזוב עזוב אין לי כוח להסביר.....תעלה את הדתייה (השתייה) למחסן ותתחיל לעבוד
דורון: איזה דתייה ומה לעשות לה במחסן ? זה קשור לאנאלי חחחח
ארז: אתה סוטה דורון, שאלוהים ישמור אותי ממך.
 
עוד מקרה מהשבוע האחרון ….. ניסיתי לסדר הנחה לכלה באיפור ליום המיוחד שלה מאחד המאפרים המוכרים באזור שהוא איך לאמר, עליז במובן "העליז" של המילה:
 
ארז: תגיד יש מצב מארגנים הנחה לדליה הכלה
עליז: אתה מכיר אותי קשה לי , עכשיו זה העונה שלי
ארז: תהיה נחמד אתה יודע שזה מעמיד לי( בשבילי ) .
עליז: לא לא ידעתי אבל אם זה עושה לך טוב סבבה, אתה זוכר איפה אני גר תבוא אני אעמיד לך יותר.

הדוגמא השלישית והמסוכנת מכולם כמעט הביאה לחיסולי על ידי מרוקאית ( אשתי ) שרדפה אחרי עם סכין גדולה במושב, תוך כדאי ריצה התחלתי לשחזר איך הגעתי למצב הזה ...
 
מיכל: איפה אתה? ( כמה פעמים שמעתם את זה גברים )
ארז: אני עושה טיפול לשמוק ( לגלוק האקדח שלי )
מיכל: מה? , מי?
ארז: חחחחחח רק עכשיו הבנתי מה כתבתי, זה לא אני זה הסלולר
מיכל: מה קורה לך בזמן האחרון השתנתֿ (כמה פעמים שמעתם את זה )
ארז: מה פתאום סתם תפסת אותי בדרך לחול (אוכל פול )
מיכל: אני אראה לך מה זה, חכה חכה עם סכין אני יחתוך לך אותו עוד פעם אתה טס לחול בלעדי
ארז: זה לא אני זה הסלולר נשבר ( נשבע )
מיכל: אתה נשבר במקום נשבע אתה חושב שאני לא קוראת מה אתה כותב, הלך עליך!

הבנתם את הסיטואציה.... טוב אתם מעכבים אותי, היא משיגה אותי איזה מהירה היא !!!!!!

מקור תמונה: FreeDigitalPhotos.net


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל