בכור במזרחנים המקובעים

בימי האביב הערבי כתבו רבים מהמזרחנים. אחד מהם, גיא בכור, פסק שמובראכ יתגבר על המחאה.

בכור המזרחנים המקובעים

במהומות האביב הערבי במצרים, אשר הביאו לסילוקו של מובראכ מהשילטון, כל המזרחנים כתבו. אחד מהם, גיא בכור, הודיע מרום מיקצוענותו כי מובארכ יתגבר על המחאה.
חדלתי לקרוא אותו. והנה נתקלתי ברשימה של נירה פורן, על מאמרו "נשיקת אשת העכביש", בו הוא מגלה שהתרומות של גרמניה לעמותות לזכויות האדם והאזרח בעולם ובארץ מכוונות לפגוע בישראל. מזימתם באה מקוד האנטישמיות הגרמנית. ובארץ – לא תאמינו – עיתון הארץ ובג"צ, שמנוהלים ע"י יוצאי גרמניה, הם המסייעים לעמותות הפוגעות במדינה.
מכתביו למדתי כי הכל קונספירציות נגדנו. התמיכה שקיבלנו ממדינות מערב וערב במלחמות לבנון השנייה ובעזה, לא משנה את התיזה. לא הייתי מבזבז מילים בויכוח עם ההבלים האלה, אלא משום שהוא מלמד איך פועל מוח ימני.
 

מוח ימני

אתה אומר לו: באירופה כנסיות מרהיבות ובכל אחת תלוי הצלוב וטיפות דם נוטפות מליבו. ואומר אבא לילדו: "את זה עוללו היהודים", סביר שהוא יגדל עם מרכיב אנטישמי. "אהה", אומר הימני, "אתה מצדיק אותו!" אני לא מצדיק אני מתאר מצב. וזו דוגמה אחת. אם הולכים עפ"י המוח הזה מגלים קודים נסתרים. אתה אומר למוח הימני כי הפלשתינים, כמו כל עם אחר יתקוממו נגד כובש. "אהה, אתה מצדיק אותם!" לא, אני מצלם מצב.
 

גרמניה אחרת

ברלין וערים אחרות בגרמניה, הניחו באלפי כניסות באבני נגף עליהם שמות היהודים שהתגוררו בבית. אחד כמוני מתרגש מהנכונות של הגרמנים לאזכר ללא הפסקה את הנוראות. אבל, מוח ימני לשיטת בכור יאמר: "זה לא חרטה, זה תכסיס להראות שאפשר לסלק יהודים מהעיר. השילומים שהגרמנים החליטו לתת לנו ב–1952 היה תכסיס כדי לחזור לקהילת העמים ומשם לפגוע בישראל כי הרי לא ייתכן, הם אנטישמיים כפי שהיו. ולכן, אסור לקבל שילומים מגרמניה כדי לא לתת להם לגיטימציה".
והיום, אחרי הסיוע האדיר שקיבלנו מגרמניה בשישים וחמש השנים, בכור חוזר ומדפיס: "...אלה הגרמנים שטענו בזמן מלחמת העולם השנייה שליהודים אכפת רק מכסף. והנה עכשיו (השילומים) הוכחה. אנחנו לא היינו מוכרים את המדינה בגלל כסף כי אנחנו לא יהודים ... לכן, אסור לקבל כסף שילומים מגרמניה". בגין וחבריו\ ששלחו פטריוטים לתקוף את הכנסת בימי המאבק נגד השילומים, לא יאמרו היום הבל כזה. לא כן בכור המזרחן. ובבלוג שלו יש תחזיות דמוגרפיות לרוב יהודי ניצחי.
 
המוח הימני עיקבי מימים ימימה: אסור לארלוזורוב לנהל מו"מ עם הנאצים כדי לחלץ הון ויהודים לפני שמתבשל הפתרון הסופי. ואסור לרבין להסכים להסדר הביניים בסיני (1975) כי יהיה אסון אסטרטגי. ואסור לבגין להרוס את ימית ולשרון את התנחלויות עזה. גם הצוללות שגרמניה מייצרת עבורנו – צוללות למכה השנייה – הן תכסיס שנגלה בעתיד. וזה ברור כי הפלשתינים לא מעניינים כלל את הגרמנים. מעניין אותם לנהל אנטישמיות.
 

גם האמריקאים

והגרמנים לא לבד. גם אמריקה חותרת לפגוע בישראל. קיסינג'ר, שלחץ להסדר הביניים, כונה ע"י בכורים למיניהם ג'ו בוי (Jew Boy) עוכר ישראל. זה שכמה חודשים קודם לכן מנע מגולדה לבקש הפסקת אש לא נחשב. הכל היה תכסיס לאלץ את ישראל לסגת. ואם קיסינג'ר כך, מה על אובאמה שהוא אפרו-אמריקאי ואוהד איסלאם.
צרות האופק של הבכורים חוסמת יושר להודות כי הסכם אוסלו היה מתנה לימין הישראלי. בחסותו הוא אפשר לממשלות הימין להתקבל בעולם כאילו עוסקים בשלום. וכך גם העמותות לזכויות האדם והאזרח והבג"ץ (חלקי), המציגים לעולם כי ישראל לא עברה את הקו לאפרטהייד. אבל, אם ירבו תומכי היהדות הקורבנית מאסכולת בכור ורבים בליכוד, הבית היהודי והבית הישראלי, נישאר תוך זמן לא ארוך רק עם דימונה ועם יהודי ארה"ב, שגם הם יתרחקו מאתנו בקצב עולה.
 

היסטוריה

מתנהל עכשיו המו"מ עם הפלשתינים ומנהלים אותו מנהיגי הסרבנים מאז ששת הימים. החברה הישראלית ברובה שמטה את עניינה בשלום. במחנה המצומק של נאחזי התקווה להסדר עם הפלשתינים ובעקבותיו עם העולם הערבי והאיסלאמי נוטים להעריך כי בסוף היום לא חשוב מה שאומר ראש הממשלה, אלא מה יהיה מעמדה של ישראל בעולם ואיתו יבוא פתרון. זה שורש המחדל בשמאל המדיני. מה שראוי בינתיים לעשות, זה לחזור ולשנן לציבור כי במאבק ההיסטורי בין נאמני הבלתי אפשרי לנאמני האפשרי – מפשרה לפשרה קמה מדינה. וכך יהיה. ורק כך תהיה ישראל מדינה בין מדינות ועם בין עמים.
 
תמונה ראשית: Dovermoital

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל