ניצחון מדהים ומפתיע של הפועל ת"א על מכבי ת"א בכדורסל

בניגוד לציפיות וליחסי הכוחות על הנייר הפועל ת"א הביסה את מכבי ת"א

ניצחון הרוח על החומר

לעיני 1380 אוהדים אדומים מוטרפים וללא אוהדי מכבי ת"א (פרט ל-15) שהעדיפו להחרים את המשחק בהדר יוסף, גברה שלשום הקבוצה הצנועה ו"הזולה" המנוהלת ע"י האוהדים, הפועל ת"א על אימפרית הכדורסל מכבי ת"א בתוצאה 66:78 לאחר 26:40 בתום המחצית הראשונה.
 
הפועל ת"א הייתה בעבר קבוצת פאר בכדורסל הישראלי. לאחר שנהנרס אולמה הביתי באוסישקין לפני שנים אחדות, התפרקה הקבוצה והוקמה מחדש ע"י האוהדים, נרשמה לליגה הנמוכה ביותר והחלה לטפס במעלה הליגות עד שעלתה לליגת העל לפני שנתיים, תחת ניצוחו של המאמן שרון אברהמי.
בהיעדר מימון לליגת העל ובהיעדר ספונסרים ותקציב עירוני ראוי נחלצו האוהדים לעזרת הקבוצה, קנו סוג של מנייה (תרומה שנתית) המקנה להם השתתפות בניהול הקבוצה. (יו"ר ההנהלה הוא נציג האוהדים). וכך בתקציב זעום ועם קשיי מימון מרובים, משחקת הקבוצה זו השנה השנייה בליגת העל, תחת שרביטו של המאמן, גאון בתחומו, ארז אדלשטיין.
 
בעונתה הראשונה גברה הפועל על מכבי במשחק אחד וגם השבוע התחוללה סנסציה פעם נוספת. מן הראוי לזכור שעד לפני שנים אחדות הייתה מכבי ת"א "הקבוצה של המדינה". מאות אלפים ואולי מיליונים היו צמודים בימי חמישי למסך הטלביזיה והשתאו נוכח הישגיה ביורוליג, כולל 3 זכיות באליפות אירופה, לאחר ניצחונות מרהיבים על אריות הכדורסל האירופי, כדוגמת צסק"א מוסקווה, ריאל מדריד, ברצלונה ועוד...
 
בשנים האחרונות הועם זוהרה של הקבוצה, אולי בגלל התמעטות השחקנים הישראלים, דבר שמקשה על הזדהות ועל הקשר בין האוהדים לקבוצה, אולי בגלל בחירת שחקנים לא נכונה וסיבות נוספות שלא כאן המקום לפרטן.
מכבי נבנתה השנה בתקציב של 20 מיליון דולר שבשורותיה 2 שחקנים ישראלים איכותיים, גיא פניני ויוגב אוחיון שרמתם המקצועית לוקה בחסר לאחרונה. (גיא פניני התדרדר ברמתו מאז ההפסד הקודם ל"הפועל ת"א, בו "נתפס" בטלביזיה לוחש על אוזנו של שולדברנד, שחקן הפועל, ש"אביך יחלה בסרטן" "אתה נאצי") ישראלי בכיר נוסף, ליאור אליהו לא חתם במכבי בעונה זו ולפני ימים אחדים חתם ב"הפועל ירושלים" למשך 3 עונות.
 
כאמור, קבוצה של 20 מיליון דולר התייצבה באולם הכדורסל בהדר יוסף לדרבי עירוני נוסף, מול קבוצה שתקציבה קטן פי 20 לערך. הקבוצה של ארז אדלשטיין בה משחקים שחקנים בינוניים, כולל 4 אמריקאים המקבלים שכר נמוך ושהחוזה עימם עדיין לא סופי, הפגינה רוח לחימה מופתית, הגנה בלתי מתפשרת, משחק קבוצתי משובח, ניהול משחק גאוני של אדלשטיין. ובעידוד כמעט על גבול הטירוף של האוהדים, איפשרה למכבי לקלוע 26 נקודות במחצית וכאמור המשחק הסתיים בתוצאה 66:78.
 
מספר הערות נוספות לסיום:
1.בעוד חודשים ספורים יושלם היכל כדורסל עירוני נוסף בתל אביב, במיתחם הדרייב אין לשעבר, שיעמוד גם לרשותה של הפועל. שעד היום, מאז הריסת אוסישקין, רועה בשדות זרים.
2. האוהדים האדומים מאבדים לעיתים את הגבול בין אהדה לשנאה למכבי וגורמים נזק לקבוצתם הנקנסת בגינם. (לדוגמא: כמעט כל אוהדי הפועל הגיעו למשחק ובכיסם כדור ים בצבעי אדום-לבן. בהינתן האות ניפחו האוהדים את הכדורים והשליכום למגרש, מה שגרם להפסקת המשחק עד לניקוי המשטח. ויגרור כנראה הטלת קנס על הקבוצה. זאת לאחר שלאחר שריקת הפתיחה נזרקו למגרש כמויות עצומות של קונפטי, שנדרש זמן רב לנקותם)
3. עוד שעה ארוכה לאחר המשחק עמדו שחקני הפועל במרכז המגרש, הודו לקהל שמצידו המשיך לעודד, לשיר ולחגוג עם השחקנים עד כלות. גם פרשנים למיניהם באמצעי התקשורת מעלים על נס את הקשר המיוחד והייחודי בין קהל האוהדים לקבוצה האדומה. (גילוי נאות: כותב שורות אלו הוא אוהד הפועל ת"א משחר ילדותו וכמו כן היה מורה לחינוך גופני של ארז אדלשטיין בשנות לימודיו בעפולה)
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל