מאמר ראשון: הכנת אורז מלא - קל מהיר וטעים!

אוכל בריא היום זה אופנה. כדאי לעבור לאוכל בריא אבל לרבים מחוסר ידיעה ופתיחות זה לא קל.האורז המלא הוא מרכיב עיקרי על "השולחן הבריא" בפרט המקרוביוטי, אבל הרבה מנסים ומתייאשים. וכשמצליחים זה הרבה יותר טעים עד שלא מבינים איך פעם היה אחרת. ביחד נלמד ונצליח!

מה עושה אדם שרוצה להשתנות?

כי להשתנות זה מהדברים היותר קשים שיש.
הדרך הבטוחה היא לעשות שינויים קטנטנים בלתי מורגשים, שההתנגדות אליהם היא קטנה ולא מורגשת, עד שהשינוי הקטן והבלתי מורגש הופך להיות אתה.
עכשיו טפח לעצמך על השכם ועשה את השינוי הבא! כי אחרי שהצלחת לעשות את השינוי הראשון זה כבר הרבה יותר קל.
לפעמים שינוי קל בארוחה הופך אותה ללא מזיקה, למשל כמות המלח ו-או הסוכר באוכל, וגם כמות האוכל בעצמה יכולה להזיק אם אוכלים יותר מידי אפילו את האוכל הכי בריא.
וגם דרך האכילה והלעיסה ועוד כהנה וכהנה גורמים שקל לשנות עם קצת תשומת לב.
בסדרת מאמרים קצרים שאנו מציעים בפניכם קוראים חביבים, נשלב עצות מהחיים של שינויים קטנים ומהותיים, ונוסיף מתכונים פשוטים וקלים לביצוע, שלא מוציאים אותנו מהשגרה, ולאלה מכם שרוצים שינויים גדולים ומוכנים להשקיע, עם הזמן נגיע גם לזה.
היום נדבר על האורז שהוא חלק גדול וחשוב באכילה של כולנו. לא רק הסינים אוכלים אורז, ישנם עדות רבות בארץ שהאורז אצלם הוא עיקר האוכל, וכשעושים אותו בדרכים שלהם זה המעדן הכי טוב בשבילם, כמו ה"אשפלו" אצל הבוכרים וכדומה.

המהפכה בתעשיית האורז הייתה במאה ה-19 כאשר הטכנולוגיה פיתחה מכונות כדי לשפשף את האורז להוריד את קליפתו. זה מה שנקרא "אורז לבן". מה שהם לא ידעו שעם הקליפה הם הורידו את כל הסיבים התזונתיים ואת כל הוויטמינים והמינרלים שיש באורז, ולכן כאשר הטכנולוגיה הגיעה לסין שעיקר אכילתם היה האורז, פרצה שם מגפת הברי ברי שמתו בה מיליוני סינים, עד שגילו שהסיבה היא האורז שכאשר הוא הפך לבן והוויטמינים הצבורים סביב לקליפה נזרקו לבעלי חיים, אנשים ללא וויטמינים לא יכולים לחיות. היום ידועים למעלה מ30000 פעולות ביוכימיות בגוף האדם שלא יכולים להתבצע ללא וויטמינים.

עם כל זה התרגלנו לאורז לבן, וקשה לנו לעבור לאורז מלא כי הוא פחות טעים. כמובן ההרגל עושה את שלו, ולעניות דעתי זה נובע מחוסר ידע להכין את האורז המלא. מניסיוני כאשר מכינים את האורז המלא בצורה נכונה קשה מאוד להבחין בינו ובין האורז הלבן, וכשמוסיפים לו את התבלינים המוכרים והטעימים (כל אחד לפי טעמו) האורז המלא הופך למעדן, ועל כל פנים כבר אין התנגדות לאוכלו כי אין הבדל בטעם!
יש לי הרבה ניסיון עם אנשים "מכורים לאורז לבן" שהיום הם נהנים לא פחות מאורז מלא.

 

ניגש לאופן ההכנה ותראו כמה זה פשוט

מצרכים:
כוס אורז מלא (עדיף מאורך – הוא דומה יותר בטעמו לאורז הלבן) כוס ורבע מים רותחים, וכמה טיפות שמן. כמובן תבלינים לפי הטעם, (ב"ה תהיה כתבה מיוחדת על תיבול האורז).
אופן ההכנה:
לאחר שהאורז נקי ויבש שמים אותו בסיר עם שמן, (רק שהאורז יתלחלח מהשמן עדיף שמן קנולה). על אש חזקה ומערבבים את האורז בעזרת כף מעץ עד שהאורז מגיע לטמפרטורה גבוהה מאוד, נא לערבב גם בפינות כדי שהאורז לא יישרף!
בשלב זה צריכים המים להיות רותחים ושופכים אותם לתוך האורז, מנמיכים מיד את האש ומכסים היטב.
זמן הבישול הוא כ-20 דקות תלוי בעוצמת האש הנמוכה, אבל לא כדאי להוריד את המכסה כל רגע. במידה ונתקעתם ללא מים רותחים הוסיפו כוס וחצי מים ובשלו 30 דקות.

האורז מוכן! פשוט נכון!
להוסיף מלח ותבלינים לפי הרגילות בבית ואפשר אפילו קטשופ מי שלא יכול בלי.
בתיאבון!

על פי השיטה המקרוביוטית אורז הוא מאוזן לחלוטין ולכן המנה המקרוביוטית מכילה לפחות 60% עד 70% אורז, או דגנים אחרים כמו קינואה וכדומה, מתובל בקומסיו (מלח שומשום) או רוטב תמרי.
בהלכה היהודית יש לאורז מעמד מיוחד שמתבטא בראשי תיבות אמ"ן (אורז-מזונות-נפשות) כלומר למרות שהברכה קודם אכילת האורז היא "בורא מיני מזונות" מה שבדרך כלל מחייב ברכה אחרונה "מעין שלוש" אורז חריג וברכתו לאחר האכילה היא "בורא נפשות רבות" כמו שמברכים על פירות ירקות ומים.
וגם מצות העשויות מאורז אינן נחשבות ראויות כמצות לפסח, אסורות בפסח לאשכנזים, ואין על אורז קביעות סעודה ולא ברכת המזון.

 
בברכה
הרב איתן הנה
 
 
תמונה ראשית: Dan McKay
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל