נופש בחופש הגדול

במקום נופש, את הבית נשפץ ונחדש, תכניות מה להרוס הרי לא חסרו לנו.

הדיון התחיל, תורכיה קפריסין היינו , באנייה שטנו , וברכבות את אירופה חרשנו . הגיע אוגוסט, נחרדנו , כי לא החלטנו, וכמעט שהתייאשנו .
במקום נופש ,את הבית נשפץ ונחדש בשבילנו. תכניות מה להרוס , לא חסרו לנו . את שלנו עשינו וכמה סינים יפים מהשוק לעבודה הבאנו .
"אני יודע טוב טוב קרמיקה" , צרח סיני בעברית צחה .
"אני יודע טוב צֵבה" צעק שני בעברית פחות צחה. נדחפו ארבעה דומים כמו תאומים , כמה כסף שאלו על מזומנים, ארבעים לשעה , אין בעיה , ומתחילים לספור מזאת השנייה .
 

כשהגענו, הצבעי אמר עכשיו ארוחת בוקה - , אחרי בגטים וגבינות אודה , הרסו יותר מהמצופה . נהנינו להיות קבלני על גדולים , ואיך בעל כרחינו משרתים עשו אותנו אדונים .- "עכשיו אוכל" , אמרו ובחוץ שולחן סידרו , ואותו מהמקרר מילאו ,
"אפשר מיץ לא מזויף" אמר הצבעי , מיד דאגתי לתפוזים טבעי .
עד הערב הם ערמו פסולת שהסתירה הנוף לשכנים ,בעוד משפחתנו נהנית לראות איך עובדים הפועלים .
אמרה ענת העולה לכיתה גימל בחיבוקים מתפנקים "אתה כמו מלך- לא עושה כלום והם הכול עושים" . צדקה הנסיכה במאת האחוזים, אנחנו בנופש והם רק עובדים זהירים .
 

ארוחת הערב הייתה בישיבה על הדשא ועל צלחת לבנה נראתה נמלה חרוצה אל–פסק , אמרתי לסיני, "תיזהר יש נמלה" ענה הוא במהירות "אני יודע יש לְמַלָה" תיקנתי אותו- "נמלה" והוא חזר שוב - אני יודע "לְמַלָה" "לְמַלָה". למעשה חזר ביתנו להיות שקט לאחר שהייה כשבועיים בשיפוצציה כמובן עם ארוחות הכול כלול . ובסוף יום הנופש האחרון כשהבת הקטנה ענתוש' הלכה לישון, אמרה לי בחיוך, "הוואה פאווןן שננג ננוננג ההואה" , ונתנה נשיקה . (ציור אפרוח על הקיר , זה יפה - אבל לא טעים).
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל