מדינת השקופים

באופן שיטתי הופך השלטון מגזרים רבים לשקופים

מדינת השקופים

מדינה 'שקופה'
המומחים לגרימת 'שקיפות' אוחזים היום בהגה השלטון. מה לא הפך ל'שקוף' בימינו, בבחינת 'נעלם מן העין' ונמחק מתשומת הלב הציבורית?
הדור 'המבוגר', מבני הארבעים שאינם יכולים יותר למצוא עבודה ועד לקשישים האומללים החיים מקצבת זקנה מצומקת, נתונים להבטחות שווא על הגדלתה, ואין בידם מנוף רב עוצמה דוגמת עובדי חברת החשמל, רשות הנמלים או עובדי שדות התעופה, כדי שהממשלה תיענה לתחינותיהם.
האקדמיה והציבור המשכיל והנאור העומד נדהם מול העלאתה של הבורות למרום התהילה. באיזו גאווה מכריזה שרת התרבות על בורותה ואי הכרתה סופרים ידועי שם כמו אנטון צ'כוב.
הנרטיב הציוני שמוצג כשלטון מדכא, רומס את כבודם של העולים החדשים, בעיקר מארצות ערב, נוהג מנהג של עריצות והתנשאות.
זאת בשעה שיישוב קטן של 600,000 איש קולט תוך שלוש שנים מיליון עולים וגוזר על עצמו צנע, קיצוב מזון ותנאי מחייה קשים ובלבד להגדיל את מספר היהודים במדינה החדשה.
ההתיישבות העובדת שהעמידה קיבוצים שקבעו בסופו של דבר את גבולות המדינה. חלוצים אמתיים שהפכו ל'אוכלי חינם, נצלנים, שודדי אדמת הלאום, משתמטים מתשלום מיסים'.
'דור המייסדים' חבורת גנבים קטנים, חסרי מצפון, פרוטקציונרים, שהעדיפו תמיד את טובתם האישית ודאגו לאנשי שלומם. דווקא אלה שנשאו את החזון הציוני על גבם, הפגינו תעוזה אדירה ונחישות שלא תיאמן, שבלעדיהם לא הייתה קמה מדינת היהודים.
טוהר הנשק ומוסר הלוחמים שנרמס והתמוסס בעת שאויב שפל מוטל על הקרקע פצוע, ו'גיבור ישראל' יורה כדור בראשו. המוני בית ישראל מריעים לחייל היורה כאילו היה גיבור תל חי או הקרב בעמק הבכא.
התקשורת החופשית שנואת נפשו של ראש ממשלתנו, שגזר על עצמו לכרות את ראשה ולהביא להיעלמותה. כמה קרוב הגענו לשכנתנו טורקיה של ארדואן.
כבוד האדם שהפך למונח ריק מתוכן נוכח 'קדושת האדמה'.
כל אלה הלכו ונדחקו לפינת האינטרס הלאומי, מושמצים ללא הרף ובלי בושה, זוכים לכל מילות הגנאי שברפרטואר הנלוז של 'אדוני הארץ' החדשים, כש'עם ישראל' מצפה לשקיעתם ולהתאיידותם המלאה.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל