המושלם האין סופי

הקדמה: לפנינו מאמר שעוסק בתקציר תיאוריה חדשנית על מבנה היקום, מתוך השקפה: "א. היקום נועד כדי לקיים את החיים. ב. מספר הפלנטות שיש להן פוטנציאל-מובהק לשאת את תופעת-החיים, הוא מיליארדים רבים". ג. היקום החל בריאתו לפני 14.5 מיליארד שנים. ד. מערכת השמש שלנו היא רק בת 4.5 מיליארד שנים. מסקנה: לפנינו נוצרו מיליארדי פלנטות נושאות חיים.ה. קרוב לוודאי ...

המושלם האין סופי

מאת יגאל בור 18.8.2015
הגהה שנייה: 12.01.2017

הקדמה: לפנינו מאמר שעוסק בתקציר תיאוריה חדשנית על מבנה היקום, מתוך השקפה:
א. היקום נועד כדי לקיים את החיים.
ב. מספר הפלנטות שיש להן פוטנציאל-מובהק לשאת את תופעת-החיים, הוא מיליארדים רבים".
ג. היקום החל בריאתו לפני 14.5 מיליארד שנים.
ד. מערכת השמש שלנו היא רק בת 4.5 מיליארד שנים. מסקנה: לפנינו נוצרו מיליארדי פלנטות נושאות חיים.
ה. קרוב לוודאי שהגלקסיות הראשונות שנוצרו ביקום כבר מזמן סיימו את האנרגיה הטרמית שלהם, והם כנראה רחוקות מאד במעמקי-היקום
.
נתונים אלה הם המרכז במחקר החשיבתי:
א. לא יתכן שתופעת החיים היא חד-פעמית. היינו: לא יתכן שהתקררות היקום בחלוף האנרגיה הטרמית שלו תגרום להשמדת תופעת החיים ביקום-הגדול-הזה. ב. קרוב לודאי שיש דרך הגיונית לקיים את תופעת החיים לנצח. לכן: על בסיס הנתונים המדעיים שהמדע המודרני גילה, איזה מנגנון טבעי יכול להבטיח את הקיום הנצחי של היקום.

קורא יקר: אנא תיעזר בסבלנות.
קרא את המאמר בן 5 העמודים ותדע את ראשי הפרקים של התשובה החד משמעית:
אנחנו חיים בעל-יקום רב-מערכתי ונצחי.

לעיתים, כאשר באים למישהו בטענות על תוצאות שירותי או מעשיו, יש התנצלות כמו: "אין מה לעשות, אף אחד לא מושלם! את השלמות אפשר לחפש רק אצל הקדוש-ברוך-הוא."
ובאמת, נוכחנו לדעת שאין אדם מושלם ואין יופי מושלם. אין מכונה ואין מכונית מושלמות. ובארמון הכי מפואר תמצא הרבה פינות אפלות. כבר אמר אחד החכמים: "צריך לשאוף לשלמות, אבל קשה להגיע אליה".
לפעמים יש מי שיגיד: "אין שלמות בעולם. אפילו העולם שלנו רחוק מלהיות מושלם, יש בו רעידות-אדמה, שיטפונות, מלחמה ומחלות".
אז אין מה לעשות, השלמות היא מטרה בלתי מושגת! ובאמת, במשך כל-החיים שלנו אנו רואים סבל אנושי, שחיתות פוליטית, התנהלות שגויה של מוסדות השילטון, המשטרה, החינוך ושירותי הבריאות. ומנחמים עצמנו: "טבע הדברים הוא שהשלמות היא בלתי מושגת".

נוכחנו שבמציאות "השלמות רחוקה מלהיות" בטווח הציפיות שלנו "לטוב המושלם".
בראשית המאמר צוטט מישהו שאמר: "השלמות היא תכונת האלוקים בלבד". אבל האומר לא היה אדם דתי ובאמירה החפוזה הזאת הוא רצה להעמיד את השלמות בתוך הערפל המיסטי שהאנושות טווה על המונח "אלוקים".
בתיאוריה החדשה על "הרב-יקום הנצחי" למדנו שהיקום עם החיים שבו, יכול להתקיים לנצח רק בתנאי אחד:
"קיומה של מערכת "אין-סופית" של "יקומים-מקומיים", שמתקימים בשכנות שמאפשרת התנגשות של החומר-הכבוי של היקומים 'בתהליך התכלות מהאנרגיות של הגלקסיות' שמתרחקות - במהירות הולכתו וגדלה ממרכזי היקומים שלהם ".

במילים אחרות: בסוף תהליך ההתאספות של חומר-כבוי בנקודות מפגש בין-יקומיות, כל חלקי היקומים הישנים מאבדים את החומר שלהם שנבלע את תוך נקודות המפגש.
יש להוסיף ולציין: "כאשר גלקסיה שאיבדה את כל אנרגית-החום שלה מגיעה לשולי היקום החיצוניים, כל החומר שהיה בה, הוא בבחינת "חור-שחור".

הגדרה:
"חור-שחור" הוא גוש-חומר שמכיל את החומר-כבוי של מיליארדי "מערכות-שמש" כבויות, המסה של כמות-החומר בגוש כל-כך גדולה, שהחומר קורס מתחת למסה שלו.
כאמור לעיל, המשך תהליך התפרקות יקומים מקומיים מתרחש ב"נקודות המפגש-הבין-יקומיים".
בנקודות-מפגש "החורים-השחורים" שפעם היו גלקסיות,יוצאים מגבולות היקום שלהם ומתחברים לגוש הענקי שכבר הצטבר בנקודת המפגש.
כל תהליך התפרקות-יקום והתמזגותו עם חומר מיקומים שכנים, נמשך כמה מיליארדים של שנים, עד שהמסה בנקודת המפגש מגיעה למסה הקריטית השניה, שבה הלחץ והטמפרטורה הגבוהה של הגוש-בלב-נקודת-המפגש, גורמים לתחילתו של "מפץ-גדול" 'שמוליד' יקום מקומי חדש.

תהליך ההתחדשות של "היקומים המקומיים" מתרחש בכול המרחב "האין-סופי" של החלל. המשמעות היא שמבחינה פיסיקאלית "הרב-יקום" שלנו הוא "על-על מערכת".
הגדרת "על-על מערכת": "מנגנון גדול שמכיל הרבה "תת-מנגנונים" ("תת-מערכות"), שכולן תלוית בכולם, וכולן הן חלק בשלמות של כל "המערכות-מנגנונים המקומיים".
מבנה "פירמידת-מערכות" של "הרב-יקום-הנצחי" ניתן להבחין במערכת הענקית של "על-על יקום" כמה סוגים של "תת-מערכות" ולסווג את המערכות לפי מספר הרכיבים של כל "סוג-מערכת". הסיווג מתחיל מהקטן אל הגדול.
בשורה הראשונה: .בבסיס הפירמידה נמצאים "תת-תת-מערכת פלנטה ". היינו גרמי-שמים כמו 'ארץ', 'שבתאי" ו"צדק" שיש להן לוויינים.

בשורה השניה: "תת-מערכת שמש". היינו: שמש עם הלוויינים שלה. מספר הלוויינים של שמש הוא סופי והוא תלוי במסה של השמש וכוח המשיכה שלה.

בשורה השלישית: הגלקסיה והערפילית. הגופים הענקיים שכוללים מיליארדים של "תת-מערכות שמש". בכל גלקסיה מספר מערכות השמש הוא סופי (כמות-מסויימת).הערפילית היא מערכת של גזים ואבק-קוסמי שבה נולדות תת-מערכות-שמש ומערכת-גלקסיה.

בשורה הרביעית נמצאים "יקומים-מקומיים". מספרם של ה"יקומים-מקומיים" הוא "אין-סופי".בקצה הפירמידה נמצא: ה"רב-יקום נצחי" שהוא התגלמות "השלמות-הנצחית" של היקום.
הקיום הנצחי של "הרב-יקום" נסמך על תופעת " פרפטום מובילה" שפרושה בלטינית: "בתנועה-נצחית".

"התנועה-הנצחית" של היקום – היא תוצאת הקיום-הנצחי של "רוח-היקום": "הדעת, הבינה, החוכמה, החוקיות והחיים"
"בתנועה-מתמדת".
בעולם הטכנולוגי של המאות האחרונות, היו ניסיונות לבנות מכונות שלאחר הפעלתן לראשונה, הן אמורות לעבוד לנצח בכוחות עצמן.
כל הנסיונות לבניית מכונות כאלה נכשלו משום שהמכונות מבזבזות אנרגיה על החיכוך בתנועת חלקי המכונה, ובשל הצורך להתגבר על כוח המשיכה של "כדור-הארץ". לדעת מדענים, עצם "התכונות-הארציות" של המכונות, נוגדות את חוק "שימור-האנרגיה".

בתהליך "התחדשות-יקומים", חוקי "שימור-החומר" ו-"שימור-האנרגיה" עובדים לטובת "התנועה-המתמדת" של חידוש היקומים.
"שימור-החומר" מתבצע על-ידי התרכזות "כול החומר של היקום" בתוך "חורים-שחורים". תהליך "שימור-האנרגיה" עובד על מיחזור האנרגיה של היקומים שנבלעו בתוך "החורים-השחורים" שהם בתהליך שמוביל "ליקום הנולד".

מבחן הנצחיות של "הרב-יקום"
כל הקורא או השומע על התפיסה של "על-על יקום" אפילו אם הוא אינו מדען, עשוי לאמור: "איך אדם יכול לתאר מערכת כל-שהיא שהוא לעולם לא יוכל לראות אותה בחושיו?"
שאלה במקומה, אבל האדם גם לא יכול להיכנס לתוך תא-ביולוגי כדי לבחון אותו עובד. אדם לא יכול להסתכל לתוך אטום. האדם זיהה את תכונות הוירוס וקיומו לפני שהיו כלים להוכיח את קיומו בפועל.

היכולת של הדור שלנו להסתכל במבנה החלל בעזרת "טלסקופ-חלל", הקנתה ידע רב וחשוב על מה שמתרחש ”בחלל".
הטלסקופים לימדו אותנו איך נולדות שמשות בערפיליות החלל, איך נראות גלקסיות אדירות, והיום אנו יכולים להבין את "תהליכי-הקיום" של כוכבים מכל המידות והמסות.
במאה שלנו "הטלסקופים-בחלל" לימדו אותנו כי הגלקסיות החיצוניות של היקום מחישות מאד את מהירות הבריחה מתוך היקום שלנו.
גילוי "עובדת הגברת-מהירות הפריסה של היקום" עלתה את: "שאלת התחדשות היקום שלנו". העובדה הזאת הדאיגה את המדע המודרני.
בעצם: עובדת התרחקות הגלקסיות לעבר החלל החיצון, (זה שמעבר לגבולות היקום), הייתה ידועה מאז התחלנו לצפות בגרמי השמים על-ידי טלסקופים ענקיים וחזקים שהוצבו על הרים גבוהים, אבל "טלסקופ-חלל" העיד שהיקום עומד להתפזר בחלל.

שימו לב: העובדה שהיקום מאיץ את התפזרותו למעמקי-החלל היא זאת שמספקת ההוכחה שמלמדת אותנו שהיקום שלנו הוא רק יקום-אחד וקטן בתוך אוקיינוס אין-סופי של יקומים.
ההבנה של עובדה זאת מלמדת אותנו מסקנות מרחיקות לכת:
1. הקיום של תופעת: "פלנטות נושאות-חיים" מובטח לנצח.
2. "רוח-היקום" היא החלק שמקנה לחלל ולחומר את כל המשמעויות שיש לעולם.
• התפיסה: "היקום-שלנו הוא יחידי ברחבי החלל, ואנו ראשוניים בהיות יצורים נבונים ביקום", היא פרימיטיבית.
3. החיים ביקום קיימים מזה מיליארדים של שנים, אבל המרחקים בין הפלנטות ש"נושאות-חיים" הם כה גדולים, שאנו לא יכולים להביא עצמנו בכלי-כל-שהוא לקירבת פלנטה שכזאת כדי לראות עוד "תרבות של חיים". ומשום כך אנו חשים שכל הישג חדש הוא ראשוני.
4. התועלת המעשית של התיאוריה הוא בעצם קיומה להרחבת אופקי החשיבה של האדם-החושב.
5. התיאוריה על "רב-יקום-נצחי" קרובה מאד לתיאור הבריאה בספר בראשית ונותנת משמעויות חדשות לסיפורים העתיקים על בריאת העולם, על רוח-האלוקים ועל היות האדם "בצלם-אלוקים".

סיכום:
- אנו הדור הראשון באנושות שזכה להציץ למעמקי-היקום ולהבין את מבנהו, ואת דרך היותו מערכת מושלמת שבה כל רכיב הוא חלק בתוך היקום השלם.
- קוראי החומר שמתפרסם כאן, הם הראשונים שיכולים להבין את הגודל האמתי של המרחב שבו מצויים מיליארדים של "כוכבים-נושאי-חיים".
- בפרסומים אחרים של המחבר יש התייחסות רחבה לכל הפרטים הנוגעים בהבנה מלאה איך הופיעו החיים על "כדור-הארץ". מהו המנגנון הביולוגי הקיים בחי ובצומח שאחראי להתפתחות אמתית של כל צורות-החיים, בלי הצורך במוטציות מקריות. ועוד חידושים רעיוניים שמתחבאים מעיני המדע בתוך ים-המידע החדש שהולך ומתרחב מדי יום.
אני מודה לכל מי שטרח וקרא את המאמר עד הסוף.

יש לי בקשה אל קהל הקוראים:
קוראת וקורא יקר,
אנא, עשו איתי חסד גדול.
לאחר שקראתם את המאמר,
בבקשה כתבו איזה שהיא הערכה, הערה, או שאלה בנושאים שבהם עוסק המאמר.
תודה מראש,
יגאל בור, המכונה "סבא יגאל"
[email protected]


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל