להגיד כן לאהבה!

להגיד "כן" לאהבה!!! אחד האתגרים הגדולים שיש לנו בבואנו לחפש את האהבה, הוא ניסיון העבר שלנו. ניסיון העבר שלנו בעצם קובע הרבה מאוד פעמים בחיינו מה נאפשר ומה לא נאפשר. אם נחשוב רגע ברצינות נגלה שבעצם האמירה הזו אומרת שמה שהיה הוא שיהיה. כלומר: אני חששן כי: נפגעתי, נוצלתי, נבגדתי, התאכזבתי, יש לי את כל ההצדקות להססנות, חששנות, פחדנות, הימנעות שלי.

 

 


בעצם אני מאמינה שאי אפשר להרוויח בגדול בחיים בלי לסכן משהו, אי אפשר לחגוג אושר גדול בלי לעבור דרך פחד מפני פגיעה, אי אפשר לחוות אהבה גדולה בלי הסכנה של כאב, כי רגשות מה לעשות באים בצמדים. לא ניתן לבחור רק בצד אחד של המשוואה.
ולכן מי שנמנע מפגיעה ומסתובב בחיים עם רשת בטחון בעצם מוותר על כל קשת הרגשות שעומדת בפניו כאדם ומסתכן בעיקר ב"לא להרגיש", לא לחיות בעוצמה.

המכשול השני המשמעותי שעומד בפנינו הוא למרבית הפליאה, הדעות שלנו על עצמנו. יש לנו דוגמאות למכביר על אנשים גבוהים או נמוכים יפים או מכוערים, שמנים או רזים שנתפסים כסקסיים, כאטרקטיביים, בלי שום קשר לתווי המתאר שלהם. פשוט מפני שהם חשים טוב בתוך עורם. פשוט מפני שהם מרגישים שווים. פשוט מפני שהם החליטו שהם סקסיים.

ולכן חברים יקרים אל תבלבלו לעצמכם את המוח עם המציאות. אין מציאות.
המציאות היא בדיוק כפי שהיא משתקפת מבעד לעדשה של עינכם. בדיוק כמו האנורקסית שנמצאת בתת משקל ומסתכלת במראה ורואה מישהי שמנה להחריד, ככה התפיסה של כל אחד מאיתנו את עצמו, היא שקובעת ולא המציאות או העובדות היבשות.
זו המשמעות האמיתית של אהבה לא מותנית, פשוט לבחור בעצמנו. לבחור לאהוב את מה שיש על הטוב והפחות טוב. זה לא עושה אותנו מושלמים, רק שלמים יותר.
אני מזמינה כל אחד לשחק עם עצמו ועם העולם סביבו במשחק ה"כן" ליום אחד בואו נגדיר את עצמנו כסקסיים. ליום אחד בואו נגיד "כן" להזדמנויות חדשות, להצעות שבעבר סירבנו אליהם. ליום אחד בואו ננסה לא להכניס את העבר להווה. להיות בחופש בחירה מוחלט ללא שיחות מעכבות. ומי יודע אולי זה ימצא חן בעיננו כל כך שנמשיך עם זה כל השנה.

מקור תמונה: FreeDigitalPhotos.net

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל