חם, חם שם בעזה!

ככל שנוקפים הימים מסתבר לקבוצת הגנגסטרים שמנהלת את הרצועה, ללא חוק ללא סדר וללא משפט שהחיים של האדם הקטן קשים בימים חמים אלו.

כל התרגילים שנקטו אנשי הנייה ובראשם השליט חסר הרחמים, יחיא אלסנואר כדי להביא להפגנות ממושכות שיימשכו שבועות רבים לא צלחו. תגובת ממשלת ישראל שהורתה לצה"ל למנוע חדירה של מפגינים לתוך גבולות מה שהיה פעם הקו הירוק יצרה בקרב הנהגת החמאס בלבול. הוסיפו לכך את פעילותו הנמרצת של ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל-מי שהיה יד ימינו ועוזרו הקרוב של נשיא מצרים א-סיסי-הבהירה לאנשי הטרור שכך הדברים לא יכולים להימשך. זאת ואף זאת גם קריאתם של מנהיגי החמאס למאות האלפים שיבואו להפגין נכשלו למעשה ומספר המפגינים בשתי ההפגנות הגדולות ב-30 למרץ וב-14 למאי לא עלה על ארבעים אלף כשלרשותם הועמדו סידורי הסעה מהישובים השונים. רבים מהמפגינים שהיו לבושים בבגדים אזרחיים היו אנשי חמאס; ג'יאהד אסלמי, פת"ח-כן ארגונו של אבו מאזן... ואפילו אנשי החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין והחזית העממית לשחרור פלסטין..

יודגש שרוב רובם של ההרוגים היו אנשי הארגונים שהזכרנו אך המעניין הוא שמבחינה תעמולתית במהלך הימים שלאחר ההפגנות ניסו אנשי חמאס וזרועות הפרסום שלהם – גם באמצעות עובדי הרפואה (רופאים חובשים ונהגי אמבולנס) להציג שרוב ההרוגים היו "מפגינים תמימים ובכך הצליחו להפיץ באירופה תעמולת זוועה של "רצח נכים , עיתונאים ותלמידים שכל חטאם היה שרצו להפגין כנגד המצור והמצוקה".

אך ברגע שמערכת הביטחון הישראלית התעשתה והחלה להביא לידיעת התקשורת מי היו ההרוגים ומה היו תפקידיהם במדרג של כוחות המחבלים, לפתע בכיר חמאס סלאח אל בראדוויל בראיון לטלויזיה החמאסית הודה שרבים מההרוגים היו אנשי חמאס וכי בהפגנת ה-14 במאי 50 מתוך 62 ההרוגים היו אנשי חמאס...ו"ידידנו" יחיא סנואר מיהר לתקן את הנתון והודה :"מעל לשישים שאהידים נקטלו ב-14 למאי"...

זו הייתה –אם כך- פעילות מאורגנת ואסטרטגית שנועד כנראה להראות שחמאס הוא הנושא את דגל ה"שיבה" ולא אנשי המוקטעה ברמאללה.

אולם בכך לא די! חיילי צה"ל שנמאו בעמדות התצפית לאורך הרצועה דיווחו גם על אש נק"ל (כולל מקלעים) שנורתה מהאזורים הסמוכים לגדר לאבר כלי טיס שונים שצהל הפעילה בהם רחפנים שטסו בגובה נמוך ושהפיצו גז מדמיע וגז סרחון על המפגינים. לעבר כלי הטיס בללו נורתה אש מקלעים ונראה שחלק מהמפגינים נפגעו מאש זו...

אבל אל תבלבלו את עיתון הארץ עם העובדות והוא הואיל להביא מאמר של החטייאר העיתונאי אורי אבנרי שחזר על התעמולה השקרית של גורמי המחבלים שישראל מבצעת "רצח עם".
כאן המקום להדגיש שחלק מכל המהומות נועדו על ידי המחבלים להביא לכך שאבו מאזן ישלם את משכורות אנשי הממשל החמאסי ברצועה כמו גם להבהיר שלקראת חילופי הגברי במוקטעה והמריבות על הדמות שתחליף את אבו מאזן בשלטון גם לחמאס יש מה לומר.

בקיצור חם שם בעזה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל