מהנעשה בשכונה

כבר שנים, מאז שלטה ירדן במזרח ירושלים, היה המושג "המשוגע התורן" חלק קבוע בנוף הסובב לנו. מדי פעם היה "משוגע" כזה עומד בעמדה על החומה וצולף ממנה על ישראלים הצועדים ברחובה של עיר, גם כיום יש "משוגעים תורנים" בעזה בדח'יה והשאלה היא מתי מדינה ריבונית תפסיק להכיל אותם. .ועוד דברים.

אז ככה, איש חמאס על מדיו ונשקו חוצה את גבול הרצועה לתוך ישראל. הוא מתמקם בעמדה של צה"ל שאינה מאוישת וכל שנותר לו זה להמתין לכח שיוזנק לעברו על ידי התצפיתניות שראו אותו חוצה את הגדר והתריעו. התוצאה שני פצועים לכוחותינו עד שנוטרל סופית ממעגל חייו.

זו לא הפעם הראשונה שזה קורה וזו לא הזירה היחידה בה מתרחשים סיפורים כאלו. כבר בסביבות שנת 2013 החלה פעילות פח"עית על ידי מי שהוגדרו ע"י מערכת הביטחון כ"מפגע בודד" פעילות זו התגברה ביתר שאת בשנת 2015. המרכז הבינתחומי בהרצליה (המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור (JCT) המצוי במרכז ערך מחקר ובכך נתן למושג הזה גוון של אקדמיזציה. אבל וכאן בא האבל הגדול: לתופעה הזו היו תהליכים שמחקר לא בדק אותם והם עד כמה המפגע קיבל את השראתו ממערכות הפרסומים של ארגוני מחבלים שהללו את ה"שהאיד" מההנחיות של ארגון כמו החמאס להשתמש במדיה החברתית (האינטרנט) כדי להאדיר את השהידים.

ונעברו לנושא אחר. ברמאללה ממזמן מפעילים את השיטה הציונית של "רגב אחר רגב" שהייתה נר לרגלינו בשנים שלפני פרוץ עצמאותנו. במימון זר (חלקו ממדינות גוש היורו, מסיעים למנהיגי המוקטעה לבנות מבנים בשטחי C ובכך לקבוע עובדות בשטח. נכון, לשוכנים במוקטעה יש כרגע עניין חשוב לא פחות לענות בו. הודעתן של הולנד ושווייץ ולפני כן של ארצות הברית של אמריקה להפסיק להעביר כספים לססו"ת (סוכנות הסעד והתעסוקה לערביי פילסתין" = אונררא) והחקירה המתארכת של גורמי הביקורת של האו"ם על הנעשה בכספי הארגון. זאת לדעת שהשנה, בעוד כחודשיים מסתיים המנדט של הארגון הזה והמשמעות היא שיש/ לפעול במסדרונות האו"מ כדי להסיר את הרעה החולה הזו הקרויה אונרר"א שמזה 72 שנה מקבעת את מצב הפליטות בקרב ערביי ארץ ישראל המנדטורית.

ועכשיו נפזול צפונה כי כבר נאמר במקורותינו "מצפון תיפתח הרעה" נכון, לפי מקורות זרים, צה"ל פועל נגד האיראנים ועושי דברם החיזבאללה וארגוני טרור אחרים, אבל קיימת בעיה שאין אנו מצליחים להעביר את המסר של הבא להורגך השכם להורגו. החיזבאללה הפך לארגון עשיר מבחינה כספית ומפיץ תורת השיעה בגבולנו הצפוני. הוא עושה זאת בדרכים מתוחכמות של הקמת גופים מחנכים לקידום האידאולוגיה שלו. הבעיה היא שגופים אלו המהללים את דרך הטרור מוכרים בעולם (לא רק באירופה כי אם גם בארה"ב של ידידנו טראמפ) כגופים של תרבות וחינוך ועל כן לא מוצאים אל מחוץ לחוק. ראינו איך גורמים כאלה הביאו על אנגליה את הפיגועים הגדולים כמו גם בבלגיה ובצרפת והעולם לא לומד כלום!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל