פיצ' מסקרן ומלהיב במיוחד

הסטודיו לאומנויות התיאטרון מיסודו ובהנהלתו של יורם לוינשטיין ערך לראשונה אירוע פיצ'ינג במסגרת חממה מיוחדת לסדרות רשת ותוכן מקורי, שיצרו שחקני שנה ג' של הסטודיו.

הסטודיו לאומנויות התיאטרון מיסודו ובהנהלתו של יורם לוינשטיין ערך לראשונה אירוע פיצ'ינג במסגרת חממה לסדרות רשת ותוכן מקורי, שיצרו שחקני שנה ג'.

את האירוע המרשים הגיש בקסם רב בוגר הסטודיו, אליאור א. אמסלם, שהנחה קורס ייחודי בנושא - סדרות רשת ויצירת תוכן.

בזמן קצר הצליחו אמסלם ושותפיו בסטודיו להפיק פיצ'ינג מקצועי ומכובד, שיהפוך מטבע הדברים למסורת חדשה בסטודיו ותציע לתלמידי משחק ותיאטרון, אופק עכשווי גם בתעשייה הדיגיטלית.

הרכב מורחב ומכובד של שופטים – כמעט כל מי שיש לו אמירה בעולם הרשת ונציגים מצמרת התעשייה הדיגיטלית בישראל לצד גל זייד, נעה קולר ואודי פרסקי – בחנו 13 פרזנטציות שונות וניקדו אותם בכובד ראש.

הם התבקשו לשפוט על פי ייחודיות וחותם אישי של כל שחקן, האותנטיות של הפיץ', המבוסס על חוויה אישית או סיפור שיש לו נגיעה כנה לשחקן, לפי הכישרון, האינטילגציה וצורת ההגשה של כל אחד מהם, ולא פחות חשוב, גם על הסטייל – איך הם אורזים את הכל בצורה מדויקת ונכונה.

כל תלמיד הציג את הרעיון המקורי ואת תמצית הפרויקט האישי שלו בפיץ' של 5 דקות שכלל טריילר קצר. לרגע קשה היה לזכור, כי מדובר בסטודנטים למשחק ולא בתלמידי החוג לקולנוע, שצילמו את קטעי הווידאו לפיץ' האישי שלהם ללא תקציב או ציוד מקצועי ובעיקר עם הרבה עזרה ופרגון מצד החברים מהסטודיו.

אז מה היה לנו בפיצ'ינג הראשון?
 

שן תחת שן, אורי מחרז

"שן תחת שן" של אורי מחרז הכובש בקודמיה סטייל וודי אלן, שנשאר לאחר פטירת אביו עם חוב ענק לרופא השיניים המפוקפק שלו. הפוטנציאל קיים, אך בשלב זה הסדרה קצת תתקשה לשמור על אמינות לכל אורכה, והיא עלולה להפוך לקרקסית מידי
 

- "איש חטוב מאד" של רם גואטה הרגיש והחינני, שכל החיים שלו סבבו סביב המשקל שלו (142 קילו משקל שיא). הרעיון לסדרת הרשת הזו מבריק, על עולם שבו נטע ברזילי היא מודל היופי ועל השותף אלון-בלון שהוא כוכב אינסטרגם שעוזר לחבר לרזה והמריר, "שיש לו צוואר במקום סנטר" להבין מי נגד מי. כדאי גואטה לאמץ קונספט יותר מהודק, שבו כל המשוכות והכשלים שהוא חווה בעולם הישן, יעזרו לו להוביל את הסדרה לכל אורכה.
 

את לא נראית, ספיר יוסף

"את לא נראית של ספיר יוסף המגניבה. טריילר מדליק ללא גבולות על זוגיות לסבית, שפוזל לא מעט בקונספט שלו ל"מה זה השטויות האלה" של עדי אשכנזי.
 

- "למה מי את" של טל מאיר המקורית, בת למשפחת פשע שאף אחד לא מכיר. "חתכנו, שדדנו, אבל כלום, לא הגענו אפילו למקומון" . רעיון מגניב אבל בפרזנטציה היה פער גדול מידי בין הפיץ' המבטיח לבין הטריילר הלא ממוקד. היא תצטרך להחליט, לאן היא רוצה להגיע בסופו של דבר ואם מדובר בקומדיה או דרמה. "קומדיה לא יכולה להיות מופרכת היא חייבת להיות קשורה וקרובה לחיים" תרם לה מניסיונו הרב, גל זייד.

- "כנגד ארבעה בנים" של מתן בן עמי הכובש, על ארבעה תלמידי ישיבות, שטסו לאומן באוקראינה להשתטח על קברי צדיקים אבל בגלל טעות בקניית הכרטיסים נחתו באודסה, בירת הזונות והסמים. הרעיון וסיפור המסגרת מדליקים במיוחד, אבל לא ברור אם הם צוחקים על תלמידי הישיבה או איתם. הפיץ' עורר סקרנות רבה אך הטריילר לוקח את זה לכיוון אחר. בניגוד לכוונה המקורית, בן עמי צריך לכיוון שגם קהל דתי חרדי ותלמידי ישיבות ירצו לצפות בה.

- "הקפה שלך, כלבה" של שני שטיינגט המתוקנות, שחולמת שגם לה יהיה עמוד שדרה, שהיא תפסיק כבכר להתנצל או להיות גלגל שלישי, ולא גלגל בכלל. מסע פרודי וקומדיית נעורים, על מיכל אבבה, המתבגרת קצת באיחור, שהמסע לתיקון נעצר שמלכת הכיתה חוזרת לחייה, מתחילה לעבוד יחד איתה בסניף ארומה, גונבת לה את הבכורה על המיקרופון הנכסף, את תשומת הלב של הטבח החתיך ובעיקר היא מזכירה לה שמיכל אבבה נשארה אותה מיכל קובבה מהתיכון. הפיץ' והטריילר היו מדויקים, הקונספט בולט ביתרון ההפקתי שלו עם הלוקיישן הממוקד, אך הפלטפורמה הדיגיטלית תצריך אותה להחליט באם מדובר על סיטקום של מקום עבודה, תוכנית מערכונים סטייל "קופה ראשית" המתרחשת בסניף של רשת סופרמרקטים פרובינציאלית ואיך לפתח את הדמות שלה בתוך כל זה. פוטנציאל נפלא.

- "תירגעי" של קרן כפכפי המסוכנת ובעלת הפתיל הקצר, שרוצה להרוג את הסביבה שלה על כל שטות למשל. בטריילר זה יהיה על דייט שרמנטי, שממהר והורס לה את התענוג על מנת הצ'יפס שהיא הזמינה בהמתנה הממושכת עד שהוא יואיל להגיע. כל פרק מתוכנן לשתי דקות. מוכרת בשופינג שמציעה לה מידה יותר גדול עדיף לה להתעצבן ולהתפוצץ על אנשים יותר "ברורים" ועל סיטואציות יותר אזוטריות (כמו הגנן שמנקה את הגינה ליד עם מפוח מעצבן על הבוקר) הסדרה תהיה ממש על הפוינט. קונספט מעולה לסדרת מערכונים על אלימות מתפרצת מבחורה כה נעימה. שנה רגועה לכולם.

- "סקנד צ'אנס" של שון סופטי שקשה לא להתאהב בו, על אסיר שמרצה עבודות שירות במתנ"ס של שכונת נעוריו. סופטי בחר להגיש את ההצעה שלו כסוגה מוקומנטרית הפיקטיבית, אך הפרודיה והדמות שלו חייבים להיות יותר ברורים כיאה בסדרות רשת, ואחרי ליטוש נוסף זו בהחלט יכולה להיות סדרה מקורית ובעלת עניין רב.

- "פוסט, עבור" של אריאל יגן הכנה, על צעיר הסובל מפוסט טראומה ורק רוצה לחזור לחיים הנורמאליים של פעם. לטריילר יש דינמיקה יפה אך לדמות הסובלת מפוסט טראומה חסרה עדיי מטרה, ונכון להיום ההצעה מתאימה יותר להצגה, פיצ'ר או פלטפורמה שאינה מחולקת לפרקים.

- "יש לה ביציות" של אודיה ירון המנוסה והמצודדת, השותפה בסדרה "הישראליות" ומדברת גם שם בפתיחות על מיניות, נשיות וגברים. סדרת רשת גסה, עם דמות שעוברת טראומה ועוברת החלפת תפקידים בין גבר ואישה, עם סייד קיק מדליק סטייל פריקי פריידי. שלושה פרקים, שבהתחלה היא "שמה כוס" ובסוף היא מתאהבת בחדר הכושר בדני ורוצה להפסיק להיות גבר. מסע ותהליך מעניין על עולם הפוך, אך האמירה הסקסיסטית שלה לא ברורה, בשביל מה ולמה היא הופכת את עצמה מאישה לגבר. ברגע שירון תתגבר על הפער הזה, יש כאן פוטנציאל ללהיט רשת.

- "ואת ב(א)ת" של עומרי בידני הקסום, על הצעיר "חד-שך", הסובל מטרשת נפוצה, שאף עבר כריתת אשך בשל סרטן אלים ולאחרונה הפך לאב מאושר. סדרת הרשת שלו מבקשת להציג זוג הורה צעיר, שעוד רוצה ליהנות מחיים, אלכוהול וסמים אבל פתאום צריכים לגדל תינוקת. כל ערב, לפני השינה, האבא מספר לבת שלו אגדות ילדים על בסיס קלאסיקות כמו פיטר פן, כיפה אדומה או סינדרלה. הצעה מגניבה וקומית.

- SAVE THE DATE של שירן בוחניק "האשקלונית במקור", שנאלצת לחזור לשורשים ולמשפחה המוזרה שלה שקיבלה צוואה ענק מסבא שלה אבל עם תנאי מאד בעייתי עבורה – היא חייבת למצוא אהבת אמת ולהתחתן עד גיל 23. רווקים ורווקות שימו לב. הסדרה הזו, המבוססת על החרדה האישית של בוחניק, היא בשבילכם. לפני שהיא תצא לדרך, היא חייבת להחליט אם הדמות שלה רוצה להתחתן או רק את הכסף. כרגע עוד אין קונפליקט ברור.

- "סאבלט" של שי כהן נאמן ואלון ליאור, קומדיית נונסס של צמד שותפים תפרנים ושרוטים, שנאלצים לסבלט את החדר הנוסף לשלל דמויות מוזרות ומתחלפות. 5 פרקים עם פוטנציאל נהדר, השנים בעלי דינמיקה טובה ומאד מצחיקים כזוג, אבל זקוקים לכתיבה יותר טובה של כל פרק ופרק. וזה יקרה.

 
 

זהו. כל אחד מהשחקנים הנ"ל התאמץ בחן רב להציג בתמציתיות את הפרויקט שלו בצורה הכי מסקרנת ומושכת.
אם האייטם הזה יקדם מי מהם, כבר זכיתי!
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל