האם אתם מאמינים בגלגול נשמות?

הנה כתבה עם "תעודות" על גלגול נשמות, שאפשר ממש לבדוק. וגם התעמקות על השורשים של הנשמה עצמה.

האם אתם מאמינים בגלגול נשמות?
גנרל פאטון, גיבור מלחמת העולם השנייה, טען שהוא עבר גלגול נשמות וחי גלגולים רבים. הוא זכר את עצמו בתקופת נפוליון, בקרבות הגדולים שניהל וגם כמצביא רומאי. בנוסף, הוא העניק ציון לשבח, לכומר של הגדוד, שהתפלל, לפי בקשתו, למזג אוויר נאה. היה זה ביום המכריע של פעולה צבאית הרת גורל, במלחמת העולם השנייה, שמזג האוויר היווה בה גורם בעל חשיבות עליונה.
לכאורה, ניסו להסביר את אמונתו בגלגול נשמות, כפנטזיות של מבוגר, שבתור ילד קרא ספרי היסטוריה רבים...
אבל מה תאמרו על ילד אמריקני, שטוען שחי בגלגול אחר, בתור טייס קרב, במלחמת העולם השנייה?
ג'ימס, בן השנתיים, תושב ארה"ב, החל לסבול מסיוטים שבו ראה תאונת מטוס מתלקח באש, ואיש קטן לא יכול לצאת מהמטוס. הוריו העידו שמעולם לא ראה סרט מלחמה בטלוויזיה, אלא רק סרטי ילדים.
הסיוטים נמשכו חודשים.


ההורים אנדריה וברוס לניגר, סיפרו שהילד הקטן גילה התעניינות אובססיבית במטוסים ואף גילה יכולת להבדיל בין סוגי מטוסים שונים.
הם צילמו את הילד בן השלוש, בודק דגם של מטוס בצורה מקצועית, תוך ציון החלקים השונים במטוס. בגיל ארבע ג'יימס גילה פרטים מדהימים על חייו של טייס קרבי לשעבר, שטען שזה היה הוא, בחיים הקודמים שלו. אביו שאל אותו לגבי הטייס והילד ענה שהמטוס נורה והופל על ידי היפאנים.
למרות כל אלו, ההורים עדיין לא היו משוכנעים שמדובר בגלגול נשמות.
עד שלבסוף אביו החליט לבדוק את סיפוריו של הילד. הוא גילה שהפרטים שהילד סיפר, מתאימים לטייס שנהרג ששים שנה קודם לכן, בקרב במלחמת העולם.
הילד ציין את סוג המטוס שהטייס הזה טס בו. הוא גם גילה ידיעה מדהימה על הבעיות של המטוס הזה, בזמנו. פרטים שאי אפשר היה למצוא בספרים או מסמכים על המטוס. הוא זכר שהמטוס שלו המריא מספינה (בשם הנטומה ביי) וידע לציין את שמה של הספינה. הוא גם ציין את שמו של טייס אחר שלחם אתו באותו זמן. בדיקה מדוקדקת שעשו ההורים גילו שכל הפרטים הללו, התגלו כאמיתיים... בזמן שאביו דפדף בספר על הקרב (באיו-ג'ימה), שבנו טען שנפל בו, הצביע הבן של אי שהופיע בספר ואמר: כאן הופל המטוס שלי. למרבה הפלא השם הנוכחי שלו, ג'יימס, תאם לשם של הטייס בחיים הקודמים, שגם נקרא ג'יימס. היה זה הטייס בשם ג'יימס מ. הוסטון ג'יוניור, היחיד שנהרג באיו-ג'ימה.


ראלף קלרבר, שהיה תותחן של מטוס, המריא ב-3 במרץ 1945 בקרבות האוויר של "איו ג'ימה", הוא טס סמוך למטוס שבו טס ג'ימס וראה כיצד המטוס נפגע, בדיוק במקום שהילד ג'ימס ציין בפני אביו.
לאחרונה זוג ההורים קיבל מכתב מאחותו של הטייס ג'יימס מ. הוסטון ג'יוניור, שנהרג בקרב. היא הביאה את אמונתה השלמה שהסיפור של הילד ג'יימס, על חייו בתור הטייס ג'יימס הוסטון, הוא אמיתי ואין כל אפשרות אחרת.

העמקה וחקירה

האם באמת יש גלגול נשמות? שאלה זאת, שרבים בוודאי שואלים, ביניהם מי שמאמינים בבורא עולם, מגוחכת בעיני. האם אנחנו רובוטים שיוצרו על ידי אלוהים? שהרי ברור שאנו לא אלוהיים. זאת בדיוק השגיאה של מי שמפקפקים בגלגול נשמות. שהרי כולנו אלוהיים, כולנו חלק מהשלם האלוהי. כולנו בעלי נשמה.
נכון שקשה לנו למצוא את הפן האלוהי שלנו, בעולם החומרי. העולם שנוצר על ידי כך, שאלוהים הדיר עצמו ממנו ופינה מקום לאשליה של כל נברא. אבל עמוק בתוכנו שוכנת נשמה, שאנו רק צריכים להתחבר אליה. חיבור שהוא קשה, ליצורים חומריים, בשר ודם, שאלוהים שלל מהם את ההכרה המודעת בקיומו. רק מי שיעמיק להביט בתוך עצמו, בתת ההכרה שלו, יבין שהוא לא לבד. מי ששולט בו הוא הרוח האלוהית, המניעה אותו, בלי שהוא יהיה מודע לכך בעצמו. הרוח האלוהית, שגורמת לאדם, להרגיש שהוא חושב את עצמו, כאילו היה שני אנשים מחוברים יחדיו. לפני שהוא פועל, הפעולה כבר נבראה על ידי הרוח שלו. יש לו רק שתי אפשרויות: לפעול מתוך בחירה באמת הפנימית, הרוחנית, או להתנגד לה. זה ההבדל בין חיים מוצלחים לחיים מלאי סבל. בין שליטה מדומה, לבין לתת אמון בכוח הרוחני עליון, שמכוון את מעשינו על הצד הטוב ביותר. לטובתנו העליונה, שכוללת בתוכה את טובת הכלל.


כשמקשיבים היטב לסיפורים של אחרי המוות, מבינים שהמוות הוא המתכון לבקשה של כולנו, שמובאת בשיר: שתישאר צעיר לנצח... הרי רק בעולם הבא יש נצח... הרי חיינו כאן הם כצל עובר, אשליה, תסריט שבמקרה הטוב הוא כתוב היטב ובמקרה הרע, תסריט גרוע. ותמיד אנחנו אלו שאחראים לו... האם אנחנו באמת רוצים להישאר צעיר לנצח, לחיות לנצח? והרי גם הצעירים סובלים, גם הם עמוסים בדאגות ולא פעם שוקעים בדיכאון. מה שהטבע מועיד לנו, הוא הרבה יותר גדול: המוות, שמשחרר אותנו מהמגבלות האנושית ופותח לנו את גן העדן, של העולמות העליונים.
הנה קטע מהשיר "כוכב הערב", פואמה רומנית קלאסית:
"חושבים שצצו לצמיתות, מוות בעורפם נושף, הם נולדים בכדי למות ושנית להיוולד"... תזכרו שבחייה של הנשמה הנצחית, תקופת חיים הם רגע חולף, שלא ראוי לכל הרצינות שאנו מתייחסים אליהם – קחו את החיים בקלות!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל